Попов Олег Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Попов Олег Костянтинович.

Попо́в Оле́г Костянти́нович (31 липня 1930(19300731), село Вирубово Московської області) — клоун, народний артист СРСР (1969).

Біографія[ред.ред. код]

Олег Костянтинович Попов народився 31 липня 1930 р. Незабаром сім'я переїхала до Москви і оселилася в районі стадіону «Динамо».

В 1943 році у Олег починає працювати учнем слюсаря на поліграфічному комбінаті «Правда». У наступному, 1944 році р., займаючись у гуртку акробатики Палацу спорту «Крила Рад», він познайомився зі студентами циркового училища, побував на їх репетиціях. У цьому ж році Олег поступає в Державне училище циркового мистецтва[ru], яке закінчує в 1950 р. за фахом ексцентрик на дроті.

Почав свою кар'єру еквілібристом, виступаючи з номером «Ексцентрик на вільному дроті». В 1951 р., дебютував як клоун в Саратовському цирку[ru][1]. Остаточно утвердився в цьому амплуа в Молодіжному цирковому колективі (19511953 рр.). Створив артистичний образ «Сонячного клоуна» — безжурного хлопчини з копицею русявого волосся в нарочито широких смугастих штанях і картатій кепці. У своїх виступах використовував такі прийоми як еквілібристика, акробатика, жонглювання, пародіювання циркових номерів, але головне місце в його виступах займали антре, вирішені засобами буфонади і ексцентрики. Серед найкращих реприз Олега Попова — «Кухар», «Свисток», «Промінь».

Учасник багатьох телевізійних передач, часто знімався в кіно, виступав як режисер циркових вистав.

Артист брав участь у перших гастролях радянського цирку в країнах Західної Європи. Ці поїздки принесли йому світову славу. З 1991 р. живе і працює в Німеччині.[2] під сценічним псевдонімом Щасливий Ганс.

В 2008 р. взяв участь у підготовці видання книги «Автограф століття».

З 80-річчям Олега Попова привітали Президент Російської Федерації Дмитро Анатолійович Медведєв та Голова Уряду Російської Федерації Володимир Володимирович Путін.

Цікаво[ред.ред. код]

Одна з перших персоніфікованих радянських ляльок — Олег Попов (лялька).

Фільмографія[ред.ред. код]

  1. 1976 — Мама — Ведмідь

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]