Прапор Башкортостану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Республіки Башкартостан
Прапор Республіки Башкартостан
Використання
FIAV 110000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 2:3
Затверджений 6 липня 1999 року
Кольори
блакитний
білий
золотий
Тип Державний та цивільний
Приналежність Башкортостан

CMNS: Прапор Республіки Башкартостан у Вікісховищі

Прапор Республіки Башкортостан є державним символом Республіки Башкортостан. Прийнятий Парламентом Республіки 6 липня 1999 року. Зареєстрований за № 165 у Геральдичному регістрі РФ.

Опис[ред. | ред. код]

Прапор Республіки Башкортостан являє собою прямокутне триколірне полотнище з емблемою, що складається з горизонтальних рівновеликих по ширині смуг: верхня смуга синього кольору, середня — білого кольору, нижня — зеленого кольору. У центрі білої смуги золотавим кольором зображена емблема — коло, усередині якого перебуває стилізована квітка кураю, що складається з 7 пелюстків. Співвідношення ширини прапора до його довжини — 2:3 (спочатку до 2003 р. — 1:2). Верхня, середня й нижня смуги становлять по 1/3 ширини прапора, коло розташовується в центрі прапора, і його діаметр становить 1/8 довжини або 1/4 ширини прапора.

У прапорі Республіки Башкортостан синій колір означає ясність, чесноту й чистоту помислів народів республіки, білий — їхнє миролюбство, відкритість, готовність до співробітництва; зелений — волю, вічність життя. Квітка кураю — символ дружби, 7 його пелюстків, розташованих у центрі білої смуги, символізують 7 пологів, що поклали початок консолідації і єднанню народів Башкортостану на його території. Окружність, що обрамляє квітку — знак вічного руху. Синій і білий кольори прапора збігаються із кольорами прапора Росії — підтвердження того, що башкири століттями жили у мирі й дружбі з Росією.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]