Преспап'є

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Преспап'є
Зображення
Творець Robert Dumas-Hermesd[1]
Під впливом вітер
CMNS: Преспап'є у Вікісховищі
Прес-пап'є Rick Ayotte
Старовинне прес-пап'є із промокальним папером

Прес-пап'є́ (фр. presse-papiers, від presser — «натискати» і papier — «папір») — назва предметів письмового приладдя:

  • письмовий прилад, важкий предмет із бронзи, мармуру, скла тощо, яким притискають папери на столі, запобігаючи їхньому розсипанню[2].
  • напівкруглий брусок із ручкою зверху й із прикріпленим знизу листком промокального паперу; він служить для промокання написаного[2].
Скляне прес-пап'є у вигляді скульптури лева

Загальний опис

[ред. | ред. код]

Часто прес-пап'є використовується не за своїм прямим призначенням, а як декоративний елемент оформлення стола. Тепер прес-пап'є також стали бажаним об'єктом для колекціонерів, тому що вони нерідко становлять собою цілі витвори мистецтва (наприклад, роботи дизайнерів іспанської студії Mesko diseno, що оформлені як будинки-світильники й зібрані вручну із цеглинок мармуру на розчині, схожому на будівельний, і практично нічим, окрім масштабу, не відрізняються від натуральних античних або середньовічних будинків). Ще далі пішов італійський дизайнер O. Marinescu — його роботи й зовсім начебто зменшені в сотні разів маєтки старої Європи або середньовічні замки. Звичайно, і вартість таких моделей коливається від однієї-двох сотень до декількох десятків тисяч євро.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Museum of Modern Art online collection
  2. а б Прес-пап'є // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.

Посилання

[ред. | ред. код]