Придаток яєчка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
1: Придаток я'чка
2: Головка придатку
3: Частинки придатку
4: Тіло придатку
5: Хвіст придатку
6: Проток придатку
7: Сім'явипорскувальна протока

Прида́ток яє́чка — витягнуте утворення, розташоване ззаду і зверху від яєчка. У придатку яєчка проходить більшість сім'явипорскувальних проток.

Будова[ред.ред. код]

У придатку яєчка розрізняють головку, тіло і хвіст. Головка придатка широка, закруглена, виступає за верхній край яєчка, складається з 12 — 15 часточок, іноді на голівці є рудиментарні бульбашкове утворення — привісок придатка яєчка (залишок мезонефральної протоки). Тіло придатка вузьке, витягнуте, тригранні; хвіст придатка продовжується сім'явипорскувальною протокою.

Придаток яєчка покритий піхвовою оболонкою яєчка, формує між яєчком і придатком щідевидну пазуху. Пазуха обмежена зверху і знизу зв'язками придатка яєчка.

Часточки придатка яєчка впадають канальцями протока придатка, що має звивистий хід (у розправленому вигляді досягає 6 — 8 м в довжину). Протока придатка в області його хвоста переходить в сім'явивідну проток.

Функція[ред.ред. код]

Придаток яєчка — андрогензалежний секреторний орган. Служить для накопичення та дозрівання сперміїв, які набувають здатність рухатися і запліднити яйцеклітину. Низький парціальний тиск кисню та відсутність фруктози перешкоджає активному метаболізму в спермі та сприяє тривалому збереженню їх життєдіяльності [1].

Зображення[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Дмитриева О.А., Пиголкин Ю.И., Федченко Т.М. Судебно-медицинская экспертиза половых функций мужчин.. — «ЛАИНС», 2003. — С. 18-20. — ISBN 5-98128-002-6. (рос.)

Посилання[ред.ред. код]