Свобода об'єднань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свобода
Портал ПолітологіяПортал ПравоКатегорія Категорія

Свобода об'єднань — одне з ключових політичних прав людини, яке дає їй можливість вільно об'єднуватися з іншими людьми для реалізації своїх прав і свобод.

Право громадян на свободу об'єднання є невід'ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини (ст. 20), гарантується Конституцією України. Ст. 15 Конституції України гарантує «свободу політичної діяльності, не забороненої Конституцією і законами України». На основі цього права громадяни мають можливість об'єднуватися у політичні партії та громадські організації. У ст. 36 Конституції України зазначається, що «Громадяни України мають право на свободу об'єднань у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів».

Держава, як зазначається в Законі України «Про об'єднання громадян», сприяє розвитку політичної та громадської активності, творчої ініціативи громадян і створює рівні умови для діяльності об'єднань. Право на об'єднання гарантоване для демократичних держав, проте може бути обмежене у випадку введення військового або надзвичайного стану.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник. — Львів: Астролябія. — 2005.- 488 с.
  • Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник. — Львів: Тріада плюс. — 2004.- 528 с.
  • Обушний М. І., Примуш М. В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного. — К. : Арістей. — 2006.- 432 с.