Плацкартний вагон: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Sanya3 (обговорення | внесок)
м вилучена Категорія:Рухомий склад з допомогою HotCat
BunykBot (обговорення | внесок)
Забираю шаблон {{ru|
Рядок 21: Рядок 21:


== Джерела ==
== Джерела ==
{{ru|http://ru.wikipedia.org/wiki/Плацкартный_вагон}}


{{Типи залізничних вагонів}}
{{Типи залізничних вагонів}}

Версія за 21:27, 29 жовтня 2015

Плацкартний вагон 1953 року
Титан для нагріву води в плацкартному вагоні

Плацкартний вагон (від нім. «Platz-Karte») — один з класів пасажирських вагонів в СРСР, Україні й країнах СНД, який призначався для перевезень в межах СРСР.

Звичайний плацкартний вагон містить 9 відкритих купе, розрахований на 54 спальних місця, по 6 місць в кожному купе: два нижніх місця, два верхніх і два бокових — нижнє та верхнє. У кожному купе є складний стіл, третя полиця для речей і, під кожним нижнім пасажирськім місцем, — сховок для багажу. Вагон обладнаний двома туалетами, є титан для нагріву води.

Вартість квитка у плацкартний вагон нижча від вартості квитка у купейний вагон і вища від вартості квитка у загальний вагон. Вартість також залежить від фірмовості поїзду і коефіцієнту фірмовості вагону (якій, в свою чергу, залежить від строку експлуатації вагону). Фірмовість, клас поїзда (вагону) та коефіцієнт фірмовості встановлюються Укрзалізницею залежно від рівня комфорту та послуг, що надаються. У залежності від фірмовості, класу, маршруту і призначення пасажирського поїзду в його склад включають різну кількість різнотипних вагонів. В окремих поїздах міжнародних напрямків плацкартні вагони стандарту СРСР відсутні.

Назва вагону походить від плацкарти — додаткової до проїзного квитка карточці або квитанції, яка дозволяє займати визначене нумероване місце. Квитки в плацкартні вагони продаються зразу із зазначенням місця на відміну від квитків в загальні вагони. У квитках у вищі класи вагонів (купейні, спальні) також проставляється вартість плацкарти.

Бокові місця
План плацкартного вагону: 1 і 5 — туалетні відділення; 2 — службове приміщення; 3 — купе для провідників; 4 — дев'ять шестимісних пасажирських відділень; 6 і 11 — два тамбура; 7 і 9 — два малих коридори; 8 — коридор вздовж вагону
Умивальник

Див. також

Посилання

Джерела