Вагон-автомобілевоз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Критий вагон для перевезення легкових автомобілів

Вагон-автомобілевоз — вантажний вагон спеціального призначення для перевезення автомобілів, причепів до них, мікроавтобусів і тролейбусів. Критий вагон або платформа з двома ярусами для збільшення місткості з відносно великою масою при низькій вантажопідйомності.

Криті вагони[ред. | ред. код]

Вагон-сітка для перевезення автомобілів

Чотиривісні криті автомобілевози відрізняються від інших критих вагонів більшою висотою (близько 5 метрів від головки рейки проти 4-4,5 метрів) і довжиною (21-25 метрів за краями автозчеплення проти 11-24 метрів)[1].

  • Вагон для легкових автомобілів, модель 11-835 виробництва фірми «Раутарууккі», Фінляндія — для збереження вантажу бічні поверхні вагона захищаються сіткою; вантажопідйомність: 15 тонн; маса тари: 35 тонн; будувалися і постачалися в СРСР у 1980-их[2].
  • Модернізований вагон для перевезення мікроавтобусів, модель 11-4081 виробництва АТ «Дніпровагонмаш» — для збереження вантажу бічні поверхні вагона захищаються сіткою; вантажопідйомність: 10 тонн; маса тари: 27 тонн; випускається з 1992;
  • Вагон для тролейбусів, модель 23-4082 виробництва АТ «Дніпровагонмаш» — для збереження вантажу бічні поверхні вагона захищаються сіткою; вантажопідйомність: 62,8 тонни; маса тари: - 31,2 тонни; випускається з 1992.

Платформи[ред. | ред. код]

Німецька двоярусна платформа для перевезення автомобілів

Платформи мають істотну ваду — вони не захищають вантаж від зовнішніх впливів, зокрема вандалізму. Обидві моделі чотиривісні:

  • Двоярусна платформа для легкових автомобілів, модель 13-479 виробництва КВЗ і ДВЗ ім. газети «Правда» — вантажопідйомність: 20 тонн; маса тари вагона: 26 тонн; вироблялися з 1970;

Експлуатація[ред. | ред. код]

Навантаження здійснюється у групу з десяти-п'ятнадцяти зчеплених вагонів, підготовлених під навантаження, у них відчиняються торцеві двері, і автомобілі, в'їжджаючи з естакади, послідовно заповнюють усі вагони, для цього забезпечується безперешкодний проїзд машин вздовж усього рухомого складу. Транспортні засоби фіксуються на платформі для безпечного транспортування.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Грузовые вагоны железных дорог железных дорог колеи 1520 мм» Альбом-справочник. 002И-97 ПКБ ЦВ
  2. Вагон 11-287 ВАТ «Алтайвагон»(рос.)