Старший прапорщик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Погон старшого прапорщика Збройних сил України
Збройні Сили України до 2012 року
Збройні Сили України до 2017 року
Збройні Сили України від 2017 року[1]

Ста́рший пра́порщик (від церк.-слов. пра́поръ) — військове звання молодшого командного (унтер-офіцерського) складу в армії багатьох країн.

Станом на 2013 — старший прапорщик — військове звання в арміях України, Росії і в арміях ряду держав, по рангу вище за прапорщика, але нижче за офіцерського звання — молодший лейтенант.

Історія[ред. | ред. код]

12 січня 1981 року в Радянській Армії, берегових частинах і авіації ВМФ, прикордонних і внутрішніх військах ЗС СРСР введено військове звання старший прапорщик.

На кораблях, судах, в берегових частинах бойового забезпечення ВМФ і морських частинах прикордонних військ — старший мічман. Після розпаду СРСР дані звання збережені в Збройних Силах України, Російської Федерації та в більшості республік на пострадянському просторі.

Перед військовим званням військовослужбовця, що проходить військову службу в гвардійській військовій частині, на гвардійському кораблі, додається слово «гвардії».

До військового звання громадянина, який перебуває в запасі або перебуває у відставці, додаються відповідно слова «запасу» або «у відставці».

Знаки розрізнення старшого прапорщика[ред. | ред. код]

Молодше звання
Прапорщик
Старший прапорщик Старше звання
Молодший лейтенант

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]