Старший прапорщик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Погон старшого прапорщика Збройних сил України
Збройні Сили України до 2012 року
Збройні Сили України до 2017 року
Збройні Сили України від 2017 року[1]

Ста́рший пра́порщик (від церк.-слов. пра́поръ) — військове звання молодшого командного (унтер-офіцерського) складу в армії багатьох країн.

Станом на 2013 — старший прапорщик — військове звання в арміях України, Росії і в арміях ряду держав, по рангу вище за прапорщика, але нижче за офіцерського звання — молодший лейтенант.

Історія[ред.ред. код]

12 січня 1981 року в Радянській Армії, берегових частинах і авіації ВМФ, прикордонних і внутрішніх військах ЗС СРСР введено військове звання старший прапорщик.

На кораблях, судах, в берегових частинах бойового забезпечення ВМФ і морських частинах прикордонних військ — старший мічман. Після розпаду СРСР дані звання збережені в Збройних Силах України, Російської Федерації та в більшості республік на пострадянському просторі.

Перед військовим званням військовослужбовця, що проходить військову службу в гвардійській військовій частині, на гвардійському кораблі, додається слово «гвардії».

До військового звання громадянина, який перебуває в запасі або перебуває у відставці, додаються відповідно слова «запасу» або «у відставці».

Знаки розрізнення старшого прапорщика[ред.ред. код]

Молодше звання
Прапорщик
Старший прапорщик Старше звання
Молодший лейтенант

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]