Сурімі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Свіжоприготоване сурімі.
Імітація крабового м'яса з сурімі
Крабові палички

Сурі́мі (擂り身) — японська страва, готується з риби з білим м'ясом. Вона заморожується і перемелюється в однорідну масу.

Завдяки тому, що сурімі не має запаху і вираженого смаку, його стали використовувати для імітації різних морепродуктів, додаючи за потребою барвники і спеції. Найвідоміший продукт із сурімі — камабоко, (або крабові палички).

Історія[ред.ред. код]

Ще в давні часи (перші згадки про сурімі датуються 1100 роком) японці помітили, що з перемеленої і віджатої океанічної риби з білим м'ясом можна отримати однорідну масу, яка буде мати майже непомітний, але приємний смак і запах, з якої можна виліплювати різноманітні фігури. Найпопулярнішими були рибні кульки або ковбаски з сурімі, які стали називатися камабоко. У міру розвитку кулінарного мистецтва, японські кухарі винаходили нові страви з сурімі.

Процес виробництва сурімі[ред.ред. код]

  1. Риба для виробництва сурімі відловлюється у відкритому морі в зонах промислу. Протягом 6-10 годин з моменту вилову вона або переробляється на борту спеціалізованого судна-заводу, або поступає для переробки на береговий завод.
  2. З свіжовиловленої риби відокремлюється філе. Шкура, голови, кістки і нутрощі направляються на виробництво рибного борошна. На виробництво сурімі направляється тільки філе.
  3. Філе риби подрібнюється і багаторазово промивається чистою холодною водою. На цій стадії залишаються тільки нерозчинні білки, які по суті і є самим сурімі.
  4. Отримана промита маса надходить на центрифугу для видалення зайвої вологи.
  5. З готової маси формуються блоки по 10 кг і заморожуються методом шокового заморожування (заморожування в дуже короткий період) до t −20 º С. Так як заводи-споживачі сурімі розташовані далеко від зон промислу (часто на інших континентах), сурімі транспортується до місць переробки в рефконтейнерах, у яких створюється і підтримується постійна температура −20 º С.

Посилання[ред.ред. код]