Талісмани зимових Олімпійських ігор 2014

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леопард, Зайка і Білий ведмідь — талісмани зимових Олімпійських ігор 2014

Талісмани зимових Олімпійських ігор 2014 — частина олімпійської символіки зимових Олімпійських ігор 2014 року, які будуть проводитися з 7 по 23 лютого 2014 року в місті Сочі, Росія. Відповідно до затверджених підсумками фінального голосування 26 лютого 2011 року, обрано 3 талісмана — Леопард, Білий ведмідь, Зайка. Талісманами Паралімпійських ігор стали Лучик і Сніжинка.

На думку журналу «GEO»[1], місія олімпійського талісмана — «відбити дух країни-господині ігор, принести удачу спортсменам і загострити святкову атмосферу». Найчастіше олімпійський талісман зображається у вигляді тварини, найпопулярнішого в країні, що приймає спортсменів, або у вигляді анімованої вигаданої істоти.

Талісмани олімпіад, мають рекламно-комерційну значимість[2] і використовуються країною-організатором ігор, в даному випадку — Росією, в якості додаткового джерела фінансування.

Вибрані талісмани є власністю МОК, керованої Організаційним комітетом Олімпійських ігор-2014.

Історія вибору талісмана[ред.ред. код]

Спочатку талісманом і символом зимових Олімпійських ігор-2014 жителі Сочі обрали[3], ярославської художниці Бєляєвої Ольги. Голосування проходило 2 березня 2008 року разом з виборами Президента Росії на всіх виборчих дільницях міста серед 270 тис. виборців. Однак, після того, як результати голосування були оприлюднені, представник оргкомітету «Сочі-2014» зазначив, що офіційно талісман зимових Ігор буде оголошений не раніше 2011 року[4].

1 вересня 2010 року організаційний комітет зимових олімпійських і паралімпійських ігор в Сочі в 2014 році спільно з газетою «Известия» оголосили всеросійський конкурс талісманів ігор, в якому міг взяти участь кожен охочий. Всього на конкурс було надіслано 24 048 робіт від учасників з усіх регіонів Росії і громадян, які проживають за кордоном.

Зареєстровані відвідувачі сайту «Талісман Сочі-2014» мали можливість оцінити запропоновані варіанти талісманів за п'ятибальною шкалою. Абсолютним лідером рейтингу популярності серед ідей талісманів стала безхвоста амфібія «Зойч», московського художника Єгора Жгуна. Росіяни бачать талісманом Олімпіади в Сочі синю жабу Зойча].

21 грудня були підведені підсумки першого туру вибору талісманів Олімпійських і Паралімпійських ігор. Експертне журі обрало з надісланих робіт 10 варіантів ідей для Олімпійських ігор і 3 для Паралімпійських.

При відборі фінального списку ідей талісманів експертне журі проігнорувало думку більшості голосували на сайті людей і не вніс у фінальний список талісманів амфібію Зойч, яка до грудня 2010 року набрала найбільше число голосів, і наступні за популярністю Рукавиці[5] від студії Турбомілк. До Зойча перше місце утримував Попередні підсумки народного голосування за талісман. При цьому, наприклад, Дід Мороз, ідея якого активно просувається громадським рухом «Голосуйте за Діда Мороза», створеним представниками турбізнесу (зокрема компанії «Орфей») та адміністрації Вологодської області, у фінальний список У Вологодській області створено громадський рух «Голосуйте за Діда Мороза»] .

В експертне журі увійшли: Юрій Башмет, Ігор Бутман, Федір Бондарчук, Олеся Владикіна , Микола Дроздов, Світлана Журова, Наталія Іонова, Михайло Кусніровіч, Тетяна Навка, Гор Нахапетян, Володимир Пирожков, Олександр Попов, Віталій Смирнов, Олег Табаков, Михайло Терентьєв, Анатолій Прохоров, Святослав Ушаков. Очолив журі Генеральний директор ВАТ «Перший канал» Костянтин Ернст[6].

Після цього, група професійних художників втілила вибрані ідеї в акуратно виконані малюнки, які були представлені 7 лютого 2011 року.

Фіналісти конкурсу[ред.ред. код]

Оскільки велика частина гостей і спортсменів Олімпіади будуть не російськомовними, то в списку найменування подаються як російською, так і на англійській мові. Наведено «легенди» персонажів .]</ref>. Журі оголосило відразу трьох переможців, усі білого кольору, відповідаючи зимовому характеру олімпіади, які й стали талісманами[7]:

 • 1. Леопард (автор Вадим Пак, м. Находка) — 28,2 % голосів
 • 2. Білий ведмедик (автор Олег Серцевий, м. Сочі) — 18,3 % голосів
 • 3. Зайка (автор Сільвія Петрова, село Нове Буянова, Янтіковський район, Чувашія) — 16,4 % голосів

Відповідно до оголошеного вибору спортсменів-паралімпійців, талісманами Паралімпійських ігор стали Лучик і Сніжинка.

Коментуючи підсумки виборів, Президент Оргкомітету «Сочі 2014» Дмитро Чернишенко зазначив:

«Сьогодні Ігри в Сочі отримали свої символи — вперше в історії Олімпійського руху їх вибирала вся країна! За результатами голосування було прийнято рішення, що переможцями конкурсу за олімпійським принципом стануть увійшли до першої трійки при народному голосуванні. Ці персонажі — вибір всієї нашої країни. Це Білий ведмедик, Зайчик і Леопард, і вони вже стали частиною історії світового Олімпійського руху !».</ blockquote>

У той час як прем'єр Путін, за його словами, був прихильником Леопарда, що переміг, президент Медведєв, згідно з пізніше озвученими заявами[8], підтримував Білого ведмедя, що зайняв друге місце, а також висловив невдоволення процесом вибору талісманів.

Крім того, деякі ЗМІ і користувачі Інтернету критикують олімпійські талісмани в плані їх виконання і кількості[9]. Зокрема, вказується те, що склад (леопард, білий ведмідь і заєць) практично ідентичний трійці талісманів Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті (койот, ведмідь, заєць). Графічне виконання білого ведмедя в цілому і особливо морди і великий і круглої голови більш характерно для бурих ведмедів ніж для білих, у яких голова витягнута. Також відзначається близьке до плагіат у подібність білого ведмедя з талісманом московської Олімпіади-1980 Мішею, на що вказує і творець образу останнього Віктор Чижиков.[10].

Всесвітній фонд дикої природи в Росії запропонував Організаційному комітету Сочі-2014 відредагувати малюнок з леопардом, мотивувавши це тим, що за забарвленням хутра зображене тварина більше схоже не на леопарда, а на сніжного барса, який на Кавказі ніколи не жив[11] .

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Володарі кілець. Олімпіада в Китаї. // GEO. — 2008, серпень.
 2. В. Л. Штейнбах Велика олімпійська енциклопедія. — 968 с.
 3. дельфіна на лижах
 4. .dailystroy.ru/news/88240.html Оргкомітет «Сочі-2014» не визнав результати виборів олімпійського талісмана
 5. [http:// turbomilk.ru / portfolio / characters / olympic-mascot / Як створювався персонаж «Веселі рукавиці»]
 6. Кандидатів в талісмани «Сочі 2014» представлять за 3 роки до Ігор
 7. <[Талісмани Зимової Олімпіади в Сочі | Інфографіка | Стрічка новин «РИА Новости»
 8. Медведєв незадоволений перемогою Леопарда в конкурсі з вибору талісмана для «Сочі-2014»:: Статті:: РБК daily <! — Заголовок доданий ботом -->
 9. Дни. Ру ІНТЕРНЕТ-ГАЗЕТА ВЕРСІЯ 5.0 / Талісмани Сочі-2014 викликали скандал <! — Заголовок доданий ботом -->
 10. Творець олімпійського Ведмедика: всі стягнуто з мого ведмедя
 11. WWF вважає, що на талісмані ОІ-2014 «Леопард» зображений барс

Посилання[ред.ред. код]