Українська автономна православна церква Львова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українська Автономна Православна
Церква (Львова)

Засновники митр. Петро (Петрусь)
Дата заснування 1999
Автокефалія/автономія проголошена 1999 самопроголошена
Автокефалія/автономія визнана не визнана
Чинний предстоятель митр. Петро (Петрусь)
Центр Львів Україна Україна
Кафедральний собор Храм св. ап. Івана Богослова у Львові
Основна юрисдикція Львів
Літургічна мова українська?
Церковний календар Юліанський?
Єпископів 1
Єпархій 1
Монастирів немає
Парафій 1?
Священиків невідомо
Офіційний сайт немає

Українська автономна православна церква Львова (юридична назва «Українська Автономна Православна Церква») — нечисленна незалежна православна юрисдикція в Україні з центром у Львові. Церкву очолює митрополит Петро (Петрусь).

Назва[ред. | ред. код]

Офіційна назва — «Українська Автономна Православна Церква». Назва «Українська Автономна Православна Церква Львова» вживається задля розрізнення з Української автономною православною церквою, що діяла на території України в 1940-х роках.

Історія[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

У 1997 році митрополит Петро (Петрусь) покинув УПЦ КП, до якої ненадовго приєднався з УАПЦ та повернувся до УПЦМП в сані архімандрита. Однак, вже 1999 року він оголосив про створення власної незалежної юрисдикції.

Історія Церкви[ред. | ред. код]

Станом на 2000 рік юрисдикція налічувала близько 20 парафій у Турківському та Старосамбірському районах Львівської області. Через деякий час більша частина цих парафій повернулась до УАПЦ, в єпархію єпископа Макарія (Малетича). Станом на 2018 рік невідомо, чи церква проводить служіння.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

У 2014 церква мала лише одну офіційно зареєстровану парафію — «Автономну Православну парафію Св. Ап. Івана Богослова у Львові», яка очолюється самим митрополитом Петром (Петрусем). Вона діяла у приміщенні багатоповерхового житлового будинку на вул. Патона, де облаштовано храм святого апостола Івана Богослова[1].

Предстоятель[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Т. Ю. Гринчишин Православні храми Львова: динаміка за століття // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія: Історичне релігієзнавство. — 2014, Вип. 11. С. 70-84. / С. 80.