Харківський інститут управління

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківський інститут управління
ХІУ
Logo khiom.jpg
Харків
Тип навчальний заклад
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Харків
Засновано 1991
Акредитація III  рівня
Ректор Сердюк Олександр Дмитрович
Студентів 1 500
Професорів 16
Адреса 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 24
Сайт Харківський Інститут Управління, офіційний сайт

Харківський інститут управління — приватний вищий навчальний заклад III рівня акредитації, розташований у Харкові.

Історія[ред. | ред. код]

Створений у 1991 році. Отримано в 2002 р. ліцензію на перепідготовку та підвищення кваліфікації. У 2003 році в інституті відкрили Коледж управління та інформаційних технологій, який почав готувати молодших спеціалістів за спеціальностями «Бухгалтерський облік», «Біржова діяльність» та «Фінанси». У 2004 році рішенням ДАК повторно акредитовані за II і III рівнях усі чотири спеціальності («Облік і аудит», «Маркетінг», «Фінанси», «Менеджмент організацій»).

У квітні 2000 року був організований відділ туризму, з січня 2004 року — центр туризму.

Структура, спеціальності[ред. | ред. код]

На даний час в інституті функціонують економічний факультет (денна і заочна форма навчання), Центр післядипломної освіти і сім кафедр (соціально-економічних, гуманітарних і правових дисциплін; вищої математики та прикладної інформатики; фінансів і кредиту; обліку та аудиту; менеджменту; екологічної безпеки і туризму; економіки і маркетингу).

Виш готує фахівців за спеціальностями:

  • із рівнем «молодший спеціаліст»: «Фінанси і кредит», «Бухгалтерський облік»;
  • із рівнем «бакалавр»: «Облік і аудит», «Маркетінг», «Фінанси і кредит», «Менеджмент»;
  • із рівнем «спеціаліст»: «Облік і аудит», «Маркетінг», «Фінанси», «Менеджмент організацій».

Інститут проводить перепідготовку та підвищення кваліфікації за спеціальностями (з наданням рівня «спеціаліст») «Облік і аудит», «Маркетінг», «Фінанси» та «Менеджмент організацій».

Цікаві факти[ред. | ред. код]

За даними МОН, 31 жовтня 2006 р., згідно з рішенням Державної атестаційної комісії (Протокол № 63) «була анулювана ліцензія серії АА № 902306 за напрямом 0504 „Туризм“, спеціальності 6.050400 „Туризм“ з підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр“ Харківського інституту управління». Крім того, згідно з тим же протоколом «анулювано сертифікат серії РІ-ІІІ № 212588 про акредитацію вищого закладу освіти ІІІ рівня» цього вишу. Інститут в квітні 2007 р. отримав нову ліцензію на здійснення діяльності, новий сертифікат на право навчання за всіма спеціальностями, незважаючи на публікацію МОН 25 червня того ж року списку ВНЗ України, позбавлених ліцензії (зокрема, ХІУ)[1][2].

Бібліотека[ред. | ред. код]

Бібліотечний фонд нараховує більш 36 тис. примірників, періодичні видання — більш 350 українських та російських журналів і газет щорічно. Бібліотека має три структурні підрозділи: абонемент, читальний зал і інформаційно-аналітичний відділ.

Джерела[ред. | ред. код]

Харківський інститут управління[недоступне посилання з липня 2019]