Харківська державна академія фізичної культури

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківська державна академія фізичної культури
ХДАФК
Харківська державна академія фізичної культури logo.gif
Харків
Тип вищий навчальний заклад
навчальний заклад і видавець відкритого доступуd[1]
Країна Flag of Ukraine.svg Україна[1]
Розташування Харків
Засновано 1930
Акредитація IV  рівня
Ректор Ажиппо Олександр Юрійович
Студентів ~ 2000
Випускники Категорія:Випускники Харківської державної академії фізичної культури
Адреса 61022, м. Харків, вул. Клочківська,99
Сайт http://https://khdafk.kh.ua//

Харківська державна академія фізичної культури — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, розташований у Харкові в 3 навчальних корпусах. Має 2 гуртожитки на 1000 місць, велолижну базу, стадіон «Піонер» тощо.

Історія[ред. | ред. код]

Історія академії починається з заснування Державного інституту фізичної культури України (ДІФКУ) в 1930 р. У 1944 р. він був переведений до Києва[2], сьогодні це — Національний університет фізичного вихованя і спорту України. Навчальний заклад був відроджений у 1979 р. як підрозділ (факультет) Київського інститу фізичної культури. У 1989 р. факультет одержав статус самостійного Харківського державного інституту фізичної культури, а з вересня 2001 р. став Харківською державною академією фізичної культури.

Структура, спеціальності[ред. | ред. код]

Освітній процес забезпечують 5 факультетів, до складу яких входить 18 кафедр. Загальна кількість штатних працівників професорсько-викладацького складу становить 175 осіб, з яких 113 осіб мають науковий ступінь та (або) вчене звання. Так, зокрема, 16 осіб мають науковий ступінь доктора наук, 15 осіб – вчене звання професора, 93 особи – науковий ступінь кандидата наук (доктора філософії), 71 особа – вчене звання доцента.

Спеціалізовані Вчені ради по захисту дисертацій[ред. | ред. код]

Спеціалізована вчена рада по захисту кандидатських дисертацій за напрямом «Фізичне виховання і спорт» та науковими спеціальностями ВАК України:

  • 24.00.01 — олімпійський і професійний спорт;
  • 24.00.02 — фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.

Особи, що навчаються[ред. | ред. код]

Загальна кількість студентів в академії (станом на 23.12.20) становить 1937 осіб, зокрема, за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти – 1611 осіб, за другим (магістерським) рівнем вищої освіти – 326 осіб

Здобувачі вищої освіти впродовж 40 років існування Академії беруть участь та здобувають медалі на усіх найпрестижніших змаганнях світу. Зокрема, на Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Юнацьких Олімпійських іграх та Шахових Олімпіадах студентами Академії здобуто 119 медалей, з яких: 44 – золоті, 35 – срібні та 40 – бронзові.

Відомі випускники[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У 2006 р. академія взяла участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на найкращий стан фізичного виховання та спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, де посіла І місце. Відповідно до освітнього рейтингу 2017 року, серед 34 харківських ВНЗ, академія фізкультури посіла 30-ту сходинку, претендуючи при цьому на статус Слобожанського університету фізичної культури.

Бібліотека[ред. | ред. код]

Структура бібліотеки:

  • загальний абонемент;
  • читальний зал № 1 (в центральному корпусі);
  • читальний зал № 2 (в студентському гуртожитку).

Науково-навчальна бібліотека Академії має у своєму розпорядженні раціонально сформований, актуальний книжковий фонд, що повністю відповідає вимогам навчальних, освітніх та наукових потреб 3125 читачів. Фонд нараховує близько 74862 примірника видань. Бібліотека має електронну залу, яка оснащена сучасною комп’ютерною технікою і має необмежений доступ в інформаційну мережу «Інтернет». Також бібліотека має фонд періодичних видань (переважно фахових). Загальна площа бібліотеки — 250 м², кількість місць у читальних залах — 90.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Directory of Open Access Journals — 2003.
  2. Історія | Uni-sport. Архів оригіналу за 3 червень 2008. Процитовано 14 липень 2008. 

Джерела[ред. | ред. код]