Куп'янський автотранспортний коледж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
вищий навчальний заклад
Куп'янський автотранспортний коледж
КАтК
Логотип коледжу
Логотип коледжу
Девіз
 • ЄДНАННЯ ОСВІТИ І ВИРОБНИЦТВА
 • Засновано 1885
  Акредитація: І рівня
  Ректор Деміденко Віктор Володимирович[1]
  Студентів: ~ 800
  Веб-сайт: autocollege.com.ua
  Адреса: 63701, Харківська обл., м. Куп'янськ, вул. Студентська, 34

  Куп'янський автотранспортний коледж — державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України та розташований у Куп'янську Харківської області.

  Має гуртожиток, бібліотеку (з фондом понад 53 000 прим.) з читальною залою (на 100 місць). На базі коледжу діє пункт реєстрації Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти[3].

  Історія[ред. | ред. код]

  1885 року було засновано Куп'янське Олександрівське ремісниче училище.

  У 1919 році на базі училища відкривається Куп'янська профтехшкола, де навчались майбутні спеціалісти з ремонту сільгоспмашин.

  У 1926 році на базі профтехшколи відкрито зерновий технікум, який проіснував до 1934 року і був реорганізований спочатку в агроіндустріальний, а потім в сільськогосподарський технікум зі спеціальностями агроном-рільник, технік-механік, зоотехнік, бухгалтер.

  Під час німецько-радянської війни технікум перебував в евакуації в Узбекистані (м. Коканд), після повернення у 1943 році відновив роботу. Перший випуск техніків-механіків автотранспорту відбувся 8 березня 1950 року.

  У 1963 році навчальний заклад переходить у підпорядкування Міністерства автомобільного транспорту УРСР, дістає назву Куп'янський автотранспортний технікум, 1966 року переданий до Міністерства автомобільного транспорту та шосейних шляхів СРСР і перейменований на автошляховий технікум. З 1969 року він називається Куп'янським автотранспортним технікумом.

  12 грудня 2007 року Наказом МОН України Куп'янський автотранспортний технікум було перейменовано в Куп'янський автотранспортний коледж[4].

  Структура, спеціальності[ред. | ред. код]

  Коледж готує молодших спеціалістів за фахом[5]:

  • Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів;
  • Організація перевезень і управління на автотранспорті;
  • Організація і регулювання дорожнього руху.

  На теперішній час Куп'янський автотранспортний коледж — навчальний заклад І-го рівня акредитації, який має відповідну навчально-технічну базу: навчальні майстерні, автомобільний гараж, студентський гуртожиток, спортивний зал, їдальню, бібліотечний фонд нараховує 53838 книг з читальною залою на 100 місць.

  Навчання студентів проводиться в 31 сучасно обладнаній аудиторії та 7 спеціалізованих лабораторіях. Значна увага приділяється в коледжі формуванню практичних навичок майбутніх фахівців.

  Навчальні площі закладу становлять понад 1000 м2. Є власний автомобільний парк, автодром.

  Відомі випускники[ред. | ред. код]

  Джерела[ред. | ред. код]

  • Куп'янський автотранспортний коледж — сайт Державного вищого навчального закладу «Куп'янський автотранспортний коледж». Підпорядкування: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

  Примітки[ред. | ред. код]