Християнська топографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Християнська топографія (дав.-гр. Χριστιανικὴ Τοπογραφία) — приписуваний візантійському купцеві Козьмі Індикоплову твір, написаний у VI столітті, що являє собою один з перших відомих християнських описів світу. У цьому своєрідному творі, що не вкладається в звичайні рамки візантійської літератури VI століття, з'єднані воєдино записки мандрівника, праці з географії, біології, астрономії та філософсько-богословський трактат, що зачіпає релігійні суперечки тієї епохи[1].

«Християнська топографія» була відома на Русі починаючи з домонгольського періоду і відноситься багатьма дослідниками до числа найпопулярніших і найавторитетніших книг давньоруської доби[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мильков В. В. «Христианская топография» Козьмы Индикоплова и содержащаяся в ней космологическая проблематика // Космологические произведения в книжности Древней Руси. — СПб., 2009. — Вип. IV (2). — С. 22-30. — ISBN 978-5-98846-053-4.
  • Удальцова З. В. Косьма Индикоплов и его «Христианская топография» // Культура Византии. IV — первая половина VII в. / Коллектив авторов под ред. Удальцовой З. В.. — М. : Н, 1984. — С. 467-478.