Кирил Васіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Архієпископ Кирил Васіль (17.10.2017)

Кири́л (Кірі́л[1], Цирі́л) Васі́ль, ТІ (словац. Cyril Vasiľ), (нар. 10 квітня 1965(19650410), Кошице) — словацький католицький архієпископ, секретар Конгрегації Східних Церков, єзуїт.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в сім'ї словацького греко-католицького священика. З 1982 по 1987 рік вивчав філософію і богослов'я на богословському факультеті святих Кирила і Мефодія університету Коменського в Братиславі. 14 червня 1987 року отримав таїнство священства з рук єпископа Крижевецького Славомира Мікловша. Належав до Пряшівської греко-католицької єпархії.

У 1989 році здобув ліценціат зі східного канонічного права в Папському східному інституті в Римі. 15 жовтня 1990 року вступив до Товариства Ісусового і в 2001 році склав останні монаші обіти. У 1994 році в Папському східному інституті отримав ступінь доктора східного канонічного права.

У 2002 році Кирил Васіль став деканом факультету канонічного права Папського східного інституту і його проректором. У 2007 році призначений ректором цього навчального закладу. Був професором Папського Григоріанського університету, а також богословських факультетів Братиславського і Трнавського університетів.

Єпископський герб архієпископа Кирила Васіля, ТІ

7 травня 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив Кирила Васіля секретарем Конгрегації Східних Церков з титулом архієпископа Птолемаїди в Лівії[2][3]. Єпископська хіротонія відбулася 14 червня 2009 року в папській базиліці Санта Марія Маджоре. Головним святителем був єпископ-емерит Крижевецький Славомир Мікловш, а співсвятителями — митрополит Пряшівський Ян Баб'як, ТІ, і єпископ Кошицький Мілан Хаутур, ЧНІ. У хіротонії взяли участь також численні єпископи УГКЦ[4].

Архієпископ Кирил Васіль є радником Конгрегації Доктрини Віри, Папської ради в справах душпастирства мігрантів і подорожуючих, Папської ради зі сприяння єдності християн2010)[5]. Крім того, він був призначений консультантом-експертом загального Синоду Єпископів, присвяченого Таїнству Євхаристії, що відбувся у 2005 році. З 29 січня 2011 року архієпископ Кирил Васіль є членом Папської ради з пастирської турботи про мігрантів і подорожуючих[6].

Крім словацької, він знає латинську, італійську, англійську, російську, українську, французьку, німецьку, іспанську, грецьку та церковнослов'янську мови.

Васіль є автором численних книг і статей. Був співробітником Ватиканського радіо.

Архієпископ Васіль і скаутинг[ред.ред. код]

Як учень єзуїтського священика Івана Жужека, який велику частину свого життя присвятив душпастирству католицьких скаутів, священик Кирил Васіль також став скаутським капеланом у Римській дієцезії.

Протягом трьох років він був федеральним капеланом Католицького Скаутства Європи. Спричинився до заснування і розвитку словацької асоціації цієї скаутської організації.

У промові під час своєї єпископської хіротонії, на якій була присутня велика група скаутів, зазначив про свій тісний зв'язок із цією організацією. Деякі елементи його єпископського герба (включно з девізом лат. Parati semper — Готові завжди) також вказують на цей зв'язок.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]