Час майстрів
Тип | Видавництво |
---|---|
Спеціалізація | Дитяча література |
Гасло | «Настав час Майстрів» |
Засновано | 1999 року |
Штаб-квартира | Київ вул. Васильківська, 30, Торгівельний центр «Сумський», 03022 |
Попередні назви | «Майстер-клас» |
Філії | Харків, Київ |
Ключові особи | Олег Симоненко (засновник та директор) Григораш Наталя (головний редактор) |
Продукція | Книги |
chasmaistriv.com.ua | |
«Час Майстрі́в» — українське книжкове видавництво, засноване у Харкові в 1999 році, спеціалізується на літературі для дітей та їх батьків.
Свою увагу видавництво спрямовує на видання творів українських письменників і художників. Усі книги видаються українською та російською мовами. Видавництво знаходиться у Харкові та Києві. Головний офіс розташовано у Києві.
Видавництво було започатковано у 1999 році Олегом Симоненко та групою однодумців під назвою «Майстер-клас». Воно було спрямоване на видання навчальної літератури — посібники, підручники, методична й довідкова література для вчителів, школярів та абітурієнтів.
Одна з найуспішніших книжок на час заснування видавництва — серія підручників «Російська мова» Н. Ф. Баландіної, для ЗОШ з українською мовою навчання, вони мають не одне перевидання і досі є основними у школах[джерело?]. 2007 року у засновника видавництва народжуєтся дитя і під гаслом «треба робити книги для всіх, як для своєї дитини», він змінює напрямок діяльності видавництва на створення дитячих книг.
У 2011 році видавництво започаткувало проект «Дитяча картинна галерея». В основі проекту — ідея створення серії книг «навпаки». Спочатку для видання добирають художні полотна, а потім до них пишуть історії, які допомагають дітям сприймати картини і формувати світогляд. У межах проекту видавництво організовує для дітей виставки картин, а також майстер-класи художників. Виставки проходять у художніх галереях і музеях багатьох міст України.
У 2013 році видавництво змінило назву на «Час майстрів» і продовжило свою діяльність як дитяче видавництво.
На сьогоднішній день видавництво проводить різноманітні заходи для дітей та батьків, організовує конкурси, бере участь у всеукраїнських книжкових ярмарках, виставках та фестивалях.
Керівник видавництва входить до складу журі міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова». Видавництво всім своїм складом читає рукописи конкурсантів і робить свій вибір. Обраним конкурсантам «Коронації слова» надаєтся диплом «Вибір видавця» і нагородою є видання рукопису.
Також видавництво видає переможців літературного конкурсу «Корнійчуковська премія».
«Настав час Майстрів» — гасло видавництва. Завдання видавництва відшукати майстра і познайомити з ним дітей за допомогою книги. Робота видавництва спрямована не лише на видання книжок для дитячої аудиторії українською мовою, а також на популяризацію читання. Видавництво популяризує українські книжки шляхом роуд-шоу ДКГ, презентацій, організацій майстер-класів, участі в різних книжкових фестивалях. На базі фірмового шоу-руму директор видавництва, Симоненко Олег, щонеділі проводить зайняття з дітьми. На них діти допомагають видавництву затвердити рукопис до друку, пробують інтерактивні книжки, заявляють про свої потреби, а видавництво допомагає дітям розкрити таємниці світобудови і самим долучитись до створення книжок.
У каталозі видавництва твори Наталії Гузєєвої, Юрія Нікітінського[1], Платона Воронька, Івана Багряного, Тамари Нестеренко[2], Віталія Кириченко[3], Тетяни Корнієнко[4], Анатолія Григорука, Валерія Горбачова[5], Али Потапової, Сергія Козлова, Едуарда Назарова, Всеволода Нестайка, Володимира Орлова, Андрія Макаревича, Анатолія Костецького, Анни Коршунової[6], Марини Павленко, Івана Андрусяка, Олега Симоненко та ін.
Крім того видавництво видає переклади Тімоте де Фомбеля, Ульріха Хуба, Ларса Клінтінга, Джеймса Крюса, Елеонор Портер, Марджері Вільямс[7], Антуан де Сен-Екзюпері та інші.
Наразі бестселерами є: козацьке фентезі Ярослава Яріша «Самійло»[8], пригодницька казка Алли Потапової «Молочний зуб дракона Тишка», повість Анни Коршунової «Комп і компанія»[9], яка здобула І премію «Коронації слова» у 2015 році та перемогла у конкурсі «Дитяча книга року ВВС» у 2017[10], «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері з картинами білоруської художниці Ганни Сілівончик, збірка казок Сергія Козлова «Їжачок в тумані» в оформленні Галини Бодякової, «Книгу, яку треба прочитати до дня Святого Миколая», повчальна історія Олега Симоненка «Хочу, хочу подарунків!» та Віммельбух «Великі машини — помічники людей».
- А.Сент-Екзюпері «Маленький принц» — Київ: Час майстрів, 2015—112 с.[11]
- С. Козлов «Їжачок у тумані» — Київ: Час майстрів, 2016—104 с.
- Е. Портер «Поліанна» — Київ: Час майстрів, 2017—280 с.
- В. Горбачов «Пригоди Хрюші» — Київ: Час майстрів, 2016- 96 с.
- А. Фредріксон «Пригоди пусяки Сані»– Київ: Час майстрів, 2015—152 с.
- Е. Назаров «Був собі пес» — Київ: Час майстрів, 2015- 32 с.
- Дж. Крюс «Тім Талер або проданий сміх» — Київ: Час майстрів, 2016—104 с.[12]
- Т. де Фомбель «Тобі Лолнесс на волосину від загибелі» — Київ: Час майстрів, 2016—368 с.
- Т. Корнієнко «Недоторка» — Київ: Час майстрів, 2017—104 с.
- А. Потапова «Молочний зуб дракона Тишка»– Київ: Час майстрів, 2016—152 с.
- О. Шкаврон, Н. Шейн — "Експедиція за дивовижними тваринами" 2022
- Гумористичний конкурс «Найкумедніша історія року», його організували видавництво «Майстер-клас» та всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua», для учнів 5–9 класів. 1 жовтня 2013 року журі у складі знаних українських письменників-сатириків В. Кириченка та Ю. Нікітинського визначили 13 найкращих робіт, які ввійшли до друкованої збірки «Найкумедніші історії 2013 року». Переможці конкурсу отримали авторські екземпляри своєї першої книги з автографами відомих українських письменників і призи від освітньої мережі «Щоденник.ua».
- Конкурс «Розмалюй краще від художника»
- Книжкові презентації-ігри
- Клуб мам-рецензентів. Видавництво надає матерям дитячі книги для прочитання і рецензування, а мами відкрито (в Facebook, блозі чи на іншій платформі) публікують відгук.
- Конкурс буктрейлерів «Відкрий буктрейлером суть книги», який провели Українська бібліотечна асоціація спільно з видавництвом «Час Майстрів» в 2014 році.
- Участь у книжкових виставках та ярмарках («Книжковий Арсенал», «Арсенал ідей», «Медвин. Книжковий ярмарок», «Весняний книговир» та ін.)
- О. Шкаврон
- Г. Сілівончик
- В. Кириченко
- Н. Каламєєць
- Н. Міцкевич
- Г. Бодякова
- Ф. Пляса
- О. Кузнецова
- Е. Бугренкова
- Г. Зінько
- С. Рудикова
- І. Смирнова
- Н. Бендус-Петровська
- Сайт
- Telegram
- YouTube [Архівовано 17 серпня 2021 у Wayback Machine.]
- Pinterest [Архівовано 29 листопада 2020 у Wayback Machine.]
- ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 20 липня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Київський художник та письменник Віталій Кириченко. YouTube. Час Майстрів. 12 грудня 2016. Процитовано 9 червня 2021.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Архівована копія. Архів оригіналу за 5 серпня 2017. Процитовано 13 липня 2017.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання) - ↑ Ярослав Яріш: діти мають знати про богатирів http://www.bbc.com/ukrainian/features-41918557 [Архівовано 28 березня 2018 у Wayback Machine.]
- ↑ ВВС Україна оголосила переможців Книги року ВВС-2017 http://www.bbc.com/ukrainian/features-42360395 [Архівовано 17 грудня 2017 у Wayback Machine.]
- ↑ ВВС Україна оголосила переможців Книги року ВВС-2017. BBC News. 15 грудня 2017. Архів оригіналу за 25 червня 2018. Процитовано 9 червня 2021.
- ↑ ЧИТОМО «Маленький принц: українською, і з новим візуальним супроводом» http://www.chytomo.com/issued/malenkij-princ-ukraiinskoyu-i-z-novim-vizualnim-suprovodom [Архівовано 28 квітня 2017 у Wayback Machine.]
- ↑ Тім Талер, або Куди зникає наш сміх https://bokmal.com.ua/books/tim-taler-prodanyi-smih/ [Архівовано 4 квітня 2018 у Wayback Machine.]