41-й саміт G7

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
41-й саміт G7
Типсаміт G7d
Країна Німеччина
РозташуванняЗамок Ельмау
47°27′42″ пн. ш. 11°11′09″ сх. д. / 47.46191666669477627° пн. ш. 11.186097222249777872° сх. д. / 47.46191666669477627; 11.186097222249777872
Попередник40-й саміт G7
Наступник42-й саміт G7
Вебсайт: g7germany.de/Webs/G7/EN

Мапа

CMNS: 41-й саміт G7 у Вікісховищі
Офіційний логотип 41-го саміту
Замок Ельмау — місце проведення саміту
спроби зірвати

41-й саміт Великої сімки — зустріч на вищому рівні керівників держав Великої сімки, був проведений 7 червня8 червня 2015 року в замку Ельмау поблизу баварського курортного містечка Гарміш-Партенкірхена (Німеччина)[1]. На саміті обговорили захист клімату, світову торгівлю, боротьбу з тероризмом, підтримку жінок та допомогу розвитку країн. Також на порядку денному — ситуація в Україні, викликана війною на сході України та агресією Росії, та ситуація у Греції, викликана тривалою економічною кризою в цій країні[2].

Підготовка до саміту

[ред. | ред. код]

У процесі підготовки до саміту було заявлено, що Росія має шанси повернутися до формату Великої сімки, виконавши Мінську угоду щодо припинення війни на Сході України. Щоправда, прем'єр-міністр Канади напередодні саміту заявив — допоки в Кремлі буде Путін, доти Росії не місце в клубі провідних світових економік[3][4].

За добу до початку саміту прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе і прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер з офіційними візитами відвідали Україну[5].

За добу до початку саміту відбулись протести антиглобалістів, які стали традиційними на заходах подібного рівня[6].

Учасники

[ред. | ред. код]
Члени G7[7]
Учасник Представляє Посада
Канада Канада Стівен Гарпер Прем'єр-міністр
Франція Франція Франсуа Олланд Президент
Німеччина Німеччина Ангела Меркель Канцлер
Італія Італія Маттео Ренці Прем'єр-міністр
Японія Японія Сіндзо Абе Прем'єр-міністр
Велика Британія Велика Британія Девід Камерон Прем'єр-міністр
США США Барак Обама Президент
Європейський Союз Європейський Союз Жан-Клод Юнкер Президент ЄС
Дональд Туск Голова Європейської Ради
Гості
Гість Представляє Посада
Ефіопія Ефіопія Хайлемаріам Десалень Прем'єр-міністр
Ірак Ірак Хайдер ал-Абаді Прем'єр-міністр
Ліберія Ліберія Елен Джонсон-Серліф Президент
Сенегал Сенегал Макі Салл Президент
Нігерія Нігерія Мохаммаду Бухарі Президент
Туніс Туніс Беджі Каїд Ес-Себсі Президент

Порядок денний

[ред. | ред. код]

Німецька сторнона, як головуюча на саміті G7, оголосила такий порядок денний[8].

Основні теми для саміту

[ред. | ред. код]

Саміт G7 2015 в замку Ельмау зосередиться на глобальній економіці, а також на ключових питаннях, що стосуються зовнішньої, безпекової та політики розвитку. Додатково буде обговорено майбутні засідання ООН у 2015 році, а також питання, які потрібно буде винести на обговорення після 2015 року.

Інші ключові питання будуть стосуватися:

  • Захисту морського середовища, морського врядування та ефективності використання ресурсів,
  • Стійкості до антибіотиків, недооцінені хвороби і захворювання, пов'язані з бідністю, а також Ебола,
  • Стандартів роздрібної торгівлі та постачання,
  • Наснаження самостійно зайнятих жінок і жінок, які пройшли професійне навчання.

Лідери країн G7 обговорять енергетичну безпеку, в тому числі в рамках Римської енергетичної ініціативи G7. Ініціатива G7 щодо енергії та енергетичної безпеки була започаткована на зустрічі міністрів енергетики країн G7, проведеній в Римі у травні 2014 року, на якій було досягнуто угоди про більш скоординовані заходи задля посилення енергетичної безпеки. На саміті в червні 2014 року лідерами країн G7 були затверджені принципи і анонсовані заходи в рамках Римської енергетичної ініціативи G7.

Крім того, вони будуть продовжувати поточний процес G7 щодо політики в галузі розвитку.

Спільнота спільних цінностей

[ред. | ред. код]

Країни Великої сімки несуть особливу відповідальність, коли справа доходить до формування майбутнього нашої планети. У спільноті спільних цінностей, G7 повинні працювати в напрямку встановлення миру та безпеки і забезпечення людям можливості самостійно визначати своє життя. Свобода і права людини, демократія і верховенство права, мир і безпеку, процвітання і сталий розвиток є основоположними принципами, узгодженими Великою сімкою. «Глави держав і урядів G7 не допускають незаконної анексії Криму Російською Федерацією. Як спільнота цінностей, вони, отже, вирішили проводити свої засідання без Росії до подальшого повідомлення».

Зовнішня політика та політика безпеки

[ред. | ред. код]

Зобов'язання країн G7 проводити спільну зовнішню політику та політику безпеки є надзвичайно важливим, враховуючи численні політичні кризи у всьому світі. У березні 2014 Велика сімка заявила, що в даний час не бачить сенсу обговорювати будь-що з Росією в контексті G8. З тих пір зустрічі тривали у форматі G7.

15 квітня 2015 року міністри закордонних справ G7 зачепили в їх заключному комюніке значну кількість міжнародних криз і загальних проблем, з якими в даний час стикається міжнародного співтовариство[9]. Особливу увагу було також приділено питанню клімату та безпеки. Міністри схвалили дослідницький документ «Новий клімат для миру: Вжити заходів щодо кліматичних ризиків і вразливостей»[10], який «аналізує складні ризики кліматичних змін і їх вплив на вразливі країни і регіони, визначає критичні шляхи, через які зміни клімату, ймовірно, мають значні взаємодії зі стабільністю і нестабільністю держав і суспільств, і рекомендує урядам G7 привести свої зусилля до спільного знаменника підвищення стійкості і зниження крихкості перед викликами глобальних кліматичних змін»[9].

Стійке економічне зростання і вільна торгівля

[ред. | ред. код]

Країни G7 є ключовими учасниками міжнародних економічних відносин, і таким чином вони несуть велику відповідальність за створення надійних, стійких і життєздатних глобальних економічних умов. Динамічного і сталого зростання у промислово розвинених, нових індустріальних країнах і країнах, що розвиваються, легше домогтися, якщо ці країни домовились щодо основних принципів економічного розвитку, прикордонної торгівлі та ефективної, раціональної архітектури фінансових ринків. Ось чому G7 продовжуватимуть працювати в напрямку створення сприятливих умов орієнтованих на стабільність у довгостроковій перспективі для того, щоб сприяти динамічному, сталому економічному зростанню. Стабільні фінанси, відкриті глобальні ринки і добре функціонуючий ринок праці відіграють ключову роль у цьому. Держави G7 будуть разом продовжувати сприяти розвитку міжнародної торгівлі.

Діалог з громадянським суспільством

[ред. | ред. код]

Лідери G7 мають намір підтримувати африканські країни в їх зусиллях щодо реформування і таким чином закласти основи для миру і безпеки, зростання та сталого розвитку на африканському континенті. Саме тому вони запросять керівників держав та урядів, насамперед, з країн Африки, приєднатися до них на другий день саміту. Разом із ними вони братимуть участь у широкому діалогу щодо Африки і питань глобальної політики.

Канцлер Німеччини також планує провести широкий інклюзивний діалог з громадянським суспільством в контексті головування Німеччини в G7. У рамках інформаційно-пропагандистського процесу Ангела Меркель зустрінеться з представниками наукового співтовариства, бізнесу і профспілок, а також неурядових організацій та молоді з країн G7.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Official Documents 2015 Elmau Summit (англ) . G8 Information Centre. Архів оригіналу за 13 червня 2015. Процитовано 11 червня 2015.
  2. У Баварії розпочався саміт Великої сімки. Deutsche Welle. 7 червня 2015. Архів оригіналу за 8 червня 2015. Процитовано 9 червня 2015.
  3. Stephen Harper says Russia can't rejoin G-7 with Putin in power (англ) . CBC Television[en]. 4 червня 2015. Архів оригіналу за 10 червня 2015. Процитовано 10 июня 2015.
  4. Canada's PM Harper: No road back to G7 for Putin (англ) . Deutsche Welle. 5 червня 2015. Архів оригіналу за 10 червня 2015. Процитовано 10 червня 2015.
  5. В Україну прибули прем'єр Японії та прем'єр Канади. Українська служба BBC. 6 червня 2015. Архів оригіналу за 18 серпня 2015. Процитовано 9 червня 2015.
  6. У Німеччині протести проти саміту "Великої сімки" переросли у сутички з поліцією. ТСН. 6 червня 2015. Архів оригіналу за 8 червня 2015. Процитовано 9 червня 2015.
  7. Members and participants. g7germany.de (англ) . Архів оригіналу за 31 серпня 2020. Процитовано 9 червня 2015.
  8. German G7 presidency - Key topics for the summit announced. 19 листопада 2014. Архів оригіналу за 6 червня 2015. Процитовано 10 червня 2015.
  9. а б Комюніке Наради міністрів закордонних справ G7. G8 Information Centre. 15 квітня 2015. Архів оригіналу за 10 червня 2015. Процитовано 10 червня 2015.
  10. Rüttinger, Lukas; Gerald Stang, Dan Smith, Dennis Tänzler, Janani Vivekananda, Alexander Carius, Oli Brown, Geoff Dabelko, Roger-Mark De Souza, Shreya Mitra, Katharina Nett, Meaghan Parker and Benjamin Pohl 2015: A New Climate for Peace — Taking Action on Climate and Fragility Risks. [Архівовано 22 червня 2015 у Wayback Machine.] Berlin/London/Washington/Paris: adelphi, International Alert, The Wilson Center, EUISS.

Посилання

[ред. | ред. код]