xine
xine (ˈ)[2] — багатоплатформовий рушій для програвання відео і аудіо файлів. Складається з бібліотеки xine-lib, яка підтримує численні фронтенди з GUI-інтерфейсами (xine-ui), а також набору супутніх плаґінів. Бібліотека використовується у низці популярних відео-програвачів, серед яких Xine-UI, gxine, Totem, kaffeine.
xine підтримує роботу в багатонитевому режимі, підтримує велику кількість популярних і маловідомих форматів і кодеків, може обробляти як локальний контент, так і передані по мережі мультимедіа потоки.
Модульна архітектура дозволяє легко нарощувати функціональність через плаґіни. Розрізняється 5 основних класів плаґінів:[3]
- плаґіни вводу для прийому даних (файлова система, DVD, CD, HTTP тощо),
- плаґіни виводу (XVideo, OpenGL, SDL, Framebuffer, ASCII, OSS, ALSA тощо),
- плаґіни для розпакування медіаконтейнерів (демуксери),
- плаґіни для декодування відео та аудіо даних,
- плаґіни для застосування ефектів (придушення відлуння, еквалайзер тощо).
xine викотристовує бібліотеки інших проектів, такі як liba52, libmpeg2, FFmpeg, libmad, FAAD2, Ogle.[4] xine може також використовувати бінарні кодеки Windows через програмну обгортку, зібрані як w32codecs, для відтворення деяких форматів медія, що не підтримуються прямо.[1]
Виноски
- ↑ а б the xine project - Features. xine-project.org. Архів оригіналу за 19 квітня 2013. Процитовано 28 травня 2010.
- ↑ xine FAQ, How do I pronounce "xine"?. xine-project.org. Архів оригіналу за 22 липня 2013. Процитовано 3 серпня 2006.
- ↑ Релиз xine 1.1.21, 1.2.2 и xine-ui 0.99.7
- ↑ About xine. xine-project.org. Архів оригіналу за 22 липня 2013. Процитовано 14 листопада 2006.