Центральний банк Об'єднаних Арабських Еміратів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:55, 30 листопада 2021, створена SalweenBot (обговорення | внесок) (правопис)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральний банк Об'єднаних Арабських Еміратів
Файл:Central Bank of the United Arab Emirates.jpg
Штаб-квартираАбу-Дабі
Дата заснування19 травня 1973 року
Президент
(голова)
Khalifa Mohammed Al Kindi
Країна ОАЕ
Вебсайтwww.centralbank.ae
ВалютаДирхам ОАЕ

Центральний банк Об'єднаних Арабських Еміратів (араб. مصرف الإمارات العربية المتحدة المركز‎, англ. Central Bank of the United Arab Emirates) — центральний банк Об'єднаних Арабських Еміратів, очолює банківську систему ОАЕ.

Історія

До 1959 року грошовою одиницею князівств була індійська рупія, емісію якої виробляв Резервний банк Індії. У 1959 році Резервний банк Індії випустив для князівств спеціальну грошову одиницю — рупію Перської затоки, яка замінила індійську рупію. Рупія Перської затоки була прирівняна до індійської рупії. Після девальвації у червні 1966 року індійської рупії і девальвації рупії Перської затоки, що послідувала за нею, на 36,5 %, князівства відмовилися від цієї валюти. Проте у виборі грошової одиниці вони не прийшли до згоди: у червні 1966 року Абу-Дабі ввів бахрейнський динар, останні — саудівський ріал. У вересні 1968 року замість саудівського ріала був введений ріал Катара і Дубай, що випускався Валютною радою Катара і Дубай.

Після утворення ОАЕ 19 травня 1973 року Законом № 2 створена Валютна рада ОАЕ (UAE Currency Board), що отримала право емісії єдиної валюти князівств, — дірхама ОАЕ. 10 грудня 1980 року був ухвалений Закон № 10 про перетворення Валютної ради ОАЕ в Центральний банк ОАЕ[1].

Функції і повноваження

Відповідно до Статті 5 Закону № 10, Центральний банк ОАЕ «направляє грошову, кредитну і банківську політику і контролює їх здійснення відповідно до загальної політики держави так, щоб підтримувати розвиток національної економіки і стабільність валюти». Для досягнення своїх цілей Закон № 10 надає Центральному банку ОАЕ наступні повноваження і покладає на нього наступні обов'язки:

  • емісія національної валюти;
  • підтримка стабільності валюти всередині країни та за її межами;
  • забезпечення її вільної конвертації в іноземні валюти;
  • проведення кредитної політики, що сприяє збалансованому зростанню національної економіки;
  • організація банківської діяльності та контроль за ефективністю банківської системи ОАЕ;
  • виконання функцій банку уряду країни у встановлених законодавством межах;
  • консультування уряду з фінансових і монетарних питань;
  • підтримка золотого запасу країни та резервів іноземних валют;
  • функціонування банку, як головного в країні;
  • представлення фінансових інтересів держави в Міжнародному валютному фонді, Міжнародному банку реконструкції і розвитку та інших міжнародних і арабських фондах та установах, а також здійснення операцій держави зі вказаними організаціями.

Примітки

  1. Бутаков, 1987, с. 190—191.

Джерела

  • Бутаков Д.Д., Золотаренко Е.Д., Рыбалко Г.П. Валюты стран мира: Справочник / Под ред. С. М. Борисова, Г. П. Рыбалко, О. В. Можайскова. — 5-е изд., перераб. и доп. — М. : Финансы и статистика, 1987. — 383 с. — 55 000 прим.

Посилання