Alitalia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип Alitalia

Alitália (укр. Аліталія) — італійська авіакомпанія, найбільший авіаперевізник Італії, п'ятий за величиною в Європі. Штаб-квартира — в Римі, аеропорт Фіумічіно (Леонардо да Вінчі).

Заснована в 1946 році під назвою Aerolinee Italiane Internazionali.

30 грудня 2008 розпочато процедуру об'єднання з італійською авіакомпанією Air One, 13 січня 2009 року основний етап об'єднання був закінчений, внесено зміни до системи бронювання і скориговані розкладу рейсів. Результатом об'єднання, крім збільшення числа повітряних суден, стало збільшення числа напрямків по Італії до 74, а щотижневе число рейсів зросло до 2500. Рейси виконуються з шести аеропортів: Рим (Леонардо да Вінчі), Мілан (Мальпенса), Турин, Венеція (Марко Поло), Неаполь (Каподічіно) і Катанія (Фонтанаросса).

Власники та керівництво[ред.ред. код]

Уряду Італії належать 49,9% акцій авіакомпанії. Капіталізація на біржі в Мілані на початок квітня 2007 року — 1,38 млрд євро ($ 1840000000).

20 листопада 2008 уряд Італії схвалив продаж Alitalia (до цього моменту вже кілька років перебувала у кризі і в серпні 2008 року оголосила про банкрутство) консорціуму інвесторів Compagnia Aerea Italiana (САI). Інвестори запропонували за акції компанії 1,052 млрд євро.

Посилання[ред.ред. код]


Авіакомпанія Це незавершена стаття про авіакомпанію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Італії Це незавершена стаття про Італію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.