Hinode

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Hinode (Хіноде,[ˈhnd]; яп. ひので, з японської - Схід сонця , до запуску — Solar-B) — японський науковий супутник для досліджень в області фізики Сонця. Супутник запущений 23 вересня в 06:36:30 (22 вересня в 21:36:30 UTC) 2006 з космодрому Утіноура за допомогою ракети-носія M-V. Початкова орбіта мала перигей 280 км, апогей 686 км, нахил 98.3 градусів. Потім сателіт зманеврував на сонячно-сихнронну орбіту на термінатором день-ніч, що дозволило проводити майже неперервні спостереження Сонця. Після запуску супутник отримав ім'я «Hinode», що перекладається як «Світанок». Разом з «Світанком» на орбіту попутно також був виведені дві корисні навантаження — радіоаматорський супутник HITSAT та сонячний парус SSSAT. 28 жовтня 2006 року апарт передав перші зображення.

Hinode є продовженням місії супутника Solar-A (Yohkoh), запущеному в 1991. Крім Японії у виготовленні супутника взяли участь США та Велика Британія. США брали участь в розробці та виготовленні всіх трьох основних наукових інструментів. Велика Британія взяла участь у розробці ультрафіолетового спектрометра. Крім того в проєкті також бере участь Норвегія, яка надала для прийому наукової інформації наземну станцію SvalSat.

Дослідження

[ред. | ред. код]

Основне завдання супутника полягає в здійсненні високоточних вимірювань малих змін напруженості сонячного магнітного поля, крім того серед завдань наступні:

Інструменти

[ред. | ред. код]

Hinode на борту несе всього три основних наукових інструменту.

SOT (Solar Optical Telescope)
Сонячний оптичний телескоп, призначений для вимірювання напруженості магнітного поля в фотосфері.
XRT (X-ray Telescope)
Рентгенівський телескоп, призначений для вивчення сонячної корони.
EIS (Extreme-Ultraviolet Imaging Spectrometer)
Ультрафіолетовий спектрометр, призначений для вимірювання швидкості частинок, що випускаються Сонцем, а також для вимірювання температури та густини сонячної плазми.

Посилання

[ред. | ред. код]