TESS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
TESS
Transiting Exoplanet Survey Satellite artist concept (transparent background).png
Телескоп «TESS» в уяві ходожника
Загальна інформація
Організація NASA / MIT
Виготовлено з участю Orbital Sciences
Запущено з База ВПС США на мисі Канаверал, LC-40
Засіб запуску Falcon 9 Full Thrust
Тривалість місії Заплановано 2 роки
Маса 350 кг
Тип орбіти Висока еліптична орбіта
Орбітальний період 13,7 днів
Зовнішні посилання
Інтернет-сторінка http://tess.gsfc.nasa.gov/

TESS (англ. Transiting Exoplanet Survey Satellite) — космічний телескоп, концепція якого розробляється Массачусетським технологічним інститутом як пропозиція дослідницької програми НАСА[en]. Пропонується, щоб телескоп протягом двох років виконував огляд усього неба[en] з метою виявлення раніше невідомих транзитних екзопланет поблизу найближчих та найяскравіших зір.

Передбачається, що супутник буде споряджений шістьма (або дев'ятьма) ширококутними телескопами з ПЗЗ-камерами із загальною роздільною здатністю 192 мегапікселі. Отримані через спостереження відомості оброблятимуться й зберігатимуться на облавку протягом трьох місяців, на Землю планується передавати тільки дані, що становлять інтерес. Три місяці зберігання дозволять виявляти транзієнтні явища (наприклад, гамма-сплеск). Google надала стартовий капітал задля розробки телескопів і датчиків оптичних систем.

Основну увагу дослідження буде приділено зорям спектральних класів G і K, що яскравіші 12-ї величини (з яких буде досліджено близько 2 млн), і 1000 найближчих червоних карликів (у межах 30 парсек). Прогнозується виявити 1000-10000 транзитних екзопланет розмірами до земного з періодами обертання до 2 місяців. Кандидати можуть бути пізніше досліджені за допомогою спектрометра HARPS і деякі з них можуть стати метою вивчення для космічного телескопа Джеймса Вебба.

У вересні 2011 року було оголошено, що після скорочення початкового списку з 22 поданих у лютому 2011 року пропозицій, TESS залишився серед 11 пропозицій для подальшого розгляду[1]. TESS отримає 1 мільйон доларів на проведення 11-місячної розробки концепції дослідів. Після детального вивчення концепцій НАСА планувала в лютому 2013 року обрати (для реалізації в межах Дослідних місій) два проекти з запропонованих.

На початку квітня 2013 року стало відомо, що NASA виділить 200 млн доларів на місію TESS, запуск телескопа планувався у 2017 році[2], проте потім був перенесений на березень 2018.[3] Виводити на орбіту телескоп буде Falcon 9, дата не остаточна, але запуск має відбутися до червня 2018[4].

Примітки[ред.ред. код]

  1. NASA — NASA Selects Science Investigations For Concept Studies(англ.)
  2. http://newsoffice.mit.edu/2013/nasa-selects-tess-for-mission-0405
  3. After review of the SpaceX.... Twitter.com. NASA / TESS. 6 January 2017. Процитовано 15 January 2017. 
  4. Launch Vehicle. NASA. Процитовано November 17, 2016. 

Посилання[ред.ред. код]