TESS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

TESS (англ. Transiting Exoplanet Survey Satellite) — космічний телескоп, концепція якого розробляється Массачусетським технологічним інститутом як пропозиція дослідницької програми НАСА[en]. Пропонується, щоб телескоп протягом двох років виконував огляд усього неба[en] з метою виявлення раніше невідомих транзитних екзопланет поблизу найближчих та найяскравіших зір.

Передбачається, що супутник буде споряджений шістьма (або дев'ятьма) ширококутними телескопами з ПЗЗ-камерами із загальною роздільною здатністю 192 мегапікселі. Отримані через спостереження відомості оброблятимуться й зберігатимуться на облавку протягом трьох місяців, на Землю планується передавати тільки дані, що становлять інтерес. Три місяці зберігання дозволять виявляти транзієнтні явища (наприклад, гамма-сплеск). Google надала стартовий капітал задля розробки телескопів і датчиків оптичних систем.

Основну увагу дослідження буде приділено зорям спектральних класів G і K, що яскравіші 12-ї величини (з яких буде досліджено близько 2 млн), і 1000 найближчих червоних карликів (у межах 30 парсек). Прогнозується виявити 1000-10000 транзитних екзопланет розмірами до земного з періодами обертання до 2 місяців. Кандидати можуть бути пізніше досліджені за допомогою спектрометра HARPS і деякі з них можуть стати метою вивчення для космічного телескопа Джеймса Вебба.

У вересні 2011 року було оголошено, що після скорочення початкового списку з 22 поданих у лютому 2011 року пропозицій, TESS залишився серед 11 пропозицій для подальшого розгляду[1]. TESS отримає 1 мільйон доларів на проведення 11-місячної розробки концепції дослідів. Після детального вивчення концепцій НАСА планувала в лютому 2013 року обрати (для реалізації в межах Дослідних місій) два проекти з запропонованих.

На початку квітня 2013 року стало відомо, що NASA виділить 200 млн доларів на місію TESS. За поточними даними, запуск телескопа відбудеться 2017 року[2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]