Snapchat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Snapchat
Snap on smart phone 20170624.jpg
Тип Власницьке ПЗ
Автор(и) Snap Inc.d
Розробник Snap Inc.
Перший випуск вересень 2011
Стабільний випуск 9.34.2
Версії Android: 10.83.0.0 (28 травня 2020)[1], iOS: 11.22.0.25 (29 травня 2020)[2] і Android: 10.84.3.0 Beta (4 червня 2020)[1]
Операційна система iOS, Android
Мова програмування Java і Objective C
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
Вебсайт www.snapchat.com

CMNS: Snapchat у Вікісховищі

«Snapchat» — мультимедійний мобільний додаток обміну фото та відео. Створений Еваном Шпігелем, Боббі Мерфі і Френком Брауном під час навчання в Стенфордському університеті[3][4][5] та розроблений компанією «Snap Inc.» (раніше — «Snapchat Inc.»).

Історія[ред. | ред. код]

Прототип[ред. | ред. код]

Згідно з документами та заявами про внесення заяв, Реджі Браун передав ідею застосування знімків до Евана Шпігеля, оскільки Шпігель мав попередній досвід ведення бізнесу. Потім Браун і Шпігель втягнули Боббі Мерфі, який мав досвід кодування. Ці троє тісно співпрацювали протягом декількох місяців і запустили Snapchat під назвою "Picaboo" в операційній системі iOS 8 липня 2011 р. Реджі Браун був вигнаний з компанії через кілька місяців після її створення.

Додаток було перезапущено як Snapchat у вересні 2011 року, і команда зосередилася на зручності та технічних аспектах, а не на брендингу. Винятком було рішення зберегти талісман, розроблений Брауном, "Ghostface Chillah", названий на честь Ghostface Killah з хіп-хоп групи Wu-Tang Clan.

8 травня 2012 року Реджі Браун надіслав електронне повідомлення Еванові Шпігелю під час їхнього старшого курсу в Стенфорді, в якому він запропонував повторно обговорити свою справедливу частку щодо власності на компанію. Юристи Snapchat у відповідь наполягали на тому, що він ніколи не мав творчого зв'язку з продуктом. Адвокати також звинуватили Брауна у вчиненні шахрайства проти Шпігеля та Мерфі, помилково заявляючи, що він є винахідником продукції. Від імені своїх клієнтів юридична фірма дійшла висновку, що Реджі Браун не вніс жодних внесків у вартісному або вартісному відношенні, і тому мав право на нічого не надану. У вересні 2014 року Браун розрахувався зі Шпігелем і Мерфі за 157,5 мільйона доларів і був зарахований до числа оригінальних авторів Snapchat.

У своєму першому дописі в блозі від 9 травня 2012 року генеральний директор Еван Шпігель описав місію компанії: "Snapchat - це не зловживання традиційного моменту Kodak. Це спілкування з усім спектром людських емоцій - а не лише того, що здається досить гарним або ідеальний". Він представив Snapchat як рішення стресів, спричинених довголіттям особистої інформації в соціальних мережах, про що свідчить надзвичайна деталізація фотографій у Facebook перед співбесідами та фотосесія з плямами від відвертих знімків, перш ніж вони потраплять в Інтернет.

Бізнес та мультимедіа[ред. | ред. код]

Монетизація[ред. | ред. код]

Розвиваючі функції Snapchat уособлюють обдуману стратегію монетизації.

Snapchat оголосив про свої майбутні рекламні зусилля 17 жовтня 2014 року, коли визнав свою потребу в потоці доходів. Компанія заявила, що хоче оцінити, "чи зможемо ми запропонувати досвід, який буде веселим та інформативним, таким, яким була реклама раніше, перш ніж вони стануть моторошними та націленими". Перша платна реклама Snapchat у вигляді 20-секундного трейлеру фільму жахів Ouija, була показаний користувачам 19 жовтня 2014 р.

У січні 2015 року Snapchat почав робити перехід від фокусування на зростанні монетизації. Компанія запустила свою функцію "Відкрий", яка дозволяла платну рекламу, представляючи короткоформатний вміст від видавців. Серед його початкових партнерів були CNN, Comedy Central, ESPN та Food Network, серед інших. У червні 2015 року Snapchat оголосив, що дозволить рекламодавцям придбати спонсоровані геофільтри для оснащення; раннім замовником пропозиції був McDonald's, який заплатив за фірмовий геофільтр, що покривав його місця розташування ресторанів у Сполучених Штатах. Snapchat зробив поштовх для отримання доходу від реклами завдяки своїй функції "Живі історії" в 2015 році, після первинного запуску функції в 2014 році. Розміщення оголошень можна робити в режимі реального часу. За оцінками, в реальному часі історії за 24 години охоплюють в середньому 20 мільйонів глядачів.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б https://www.apkmirror.com/apk/snap-inc/snapchat/
  2. https://apps.apple.com/us/app/snapchat/id447188370
  3. Snapchat Team. Процитовано February 7, 2013. 
  4. Bilton, Nick (May 6, 2012). Disruptions: Indiscreet Photos, Glimpsed Then Gone:. The New York Times. Процитовано May 6, 2012. 
  5. Colao, JJ. Is Snapchat Raising Another Round At A $3.5 Billion Valuation?. Процитовано 2014-01-09. 

Посилання[ред. | ред. код]