Google+

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Google+

Google+ logo.png

Logo google+ 2015.png
URL plus.google.com
Гасло (девіз) Обмін інформацією в мережі, як у реальному житті. (Real-life sharing rethought for the web.)
Комерційний Так
Тип Соціальна мережа
Реєстрація за вибором, є вікові обмеження
Мови
 • Понад 40 мовних розділів
 • Власник Google
  Автор Google
  Започатковано 28 червня 2011
  Стан активний
  Адреса офісу Miami, Florida
  Google+ у Вікісховищі?

  Google+, Google Plus (укр. Ґуґл Плюс) — багатомовна соціальна мережа та ідентифікаційна служба[1][2] котра належить і управляється компанією Google Inc. Це друга за величиною соціальна мережа в світі, після випередження Twitter в січні 2013 року. Вона налічує близько 359 000 000 активних користувачів[3] і в цілому близько 500 мільйонів зареєстрованих користувачів[4].

  Історія[ред. | ред. код]

  Спроби вийти на ринок соціальних мереж компанія Google робила здавна. У 2003 році компанія спробувала придбати одну з найстаріших соціальних мереж Friendster, але керівництво мережі відмовило пошуковому гігантові. Тому Google ухвалила рішення підготувати власний варіант соцмережі. Результатом розробки став проект Orkut, який був запущений в січні 2004 року, набравши велику популярність. Але через нестачу уваги до розробки та повільності інтерфейсу Orkut не зміг закріпитися на американському ринку, після чого проект був повністю переданий підрозділу Google Brazil, оскільки основна частина користувачів, що залишилися в мережі була з Бразилії. Надалі компанія не приділяла належної уваги напрямку соціальних мереж, як стверджував колишній CEO компанії Ерік Шмідт, давши вирватися вперед по відвідуваності і популярності сайту Facebook.

  Усвідомивши багато промахів, керівництво компанії зробило спроби виправити становище, придбавши стартап Dodgeball, перетворивши його в Google Latitude, мобільну соціальну мережу Zingku, сервіс соціального пошуку Aardvark, сервіс для обміну фотографіями і розробника програм для соціальних мереж Slide Inc., соціальний агрегатор Angstro і ряд інших проектів. У 2007 році Google запустила проект Google Profiles, в якому користувачі могли записати свої особисті дані. Проміжними результатами роботи від каталогу особистої інформації до соціальної мережі стали Google Buzz і YouTube, які все ж охоплювали досить вузьку нішу мікроблогінгу та соціальної відеомережі.

  Для зміцнення позицій в ніші мікроблогінгу компанія Google спробувала придбати популярний сервіс Twitter, але угода не відбулася. Восени 2010 року з'явилася інсайдерська інформація про розробку нової соціальної мережі в Google під назву Google Me, яка повинна була бути запущена в цьому ж році, проте інформація виявилася помилковою. Навесні 2011 року почалися серйозні зміни в сервісі Google Profiles, які змінили свій зовнішній вигляд і отримали тісну інтеграцію з Buzz і Picasa. В цей же час з'явилася перша інформація про Google+, з якої ставало відомо, що пошуковий гігант розробляє соціальну мережу під назвою Google Circles. Але Google оперативно спростувала цю інформацію. 28 червня 2011 корпорація оголосила про запуск соціальної мережі Google+, а Google Circles (Кола) стали основним компонентом цієї соціальної мережі. На момент запуску сервісу реєстрація обмежена запрошеннями.

  В жовтні 2018 року Google вирішив закрити цю соцмережу (як максимум до серпня 2019), залишивши її для користування окремими компаніями. Це рішення пов'язують з витоком інформації користувачів, які були зареєстровані у Google+.

  Стрімкість розвитку[ред. | ред. код]

  Менш, ніж за місяць, у соцмережі Google+ зареєструвалися понад 25 млн користувачів. Для порівняння — мережам Facebook та Twitter знадобилося близько 3 років, щоб досягти такого результату.

  Особливості[ред. | ред. код]

  Системні вимоги[ред. | ред. код]

  Компанія Google надає офіційну підтримку браузерів актуальних версій Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox і Safari в операційних системах Linux, Mac OS X і Windows (деякі браузери в певних системах недоступні). Для відео-зустрічей існують спеціальні вимоги.

  Кола[ред. | ред. код]

  Замість звичного, для користувачів інших соціальних мереж, єдиного списку «друзів», який можна ділити на групи, Google+ пропонує розподіляти контакти за «колами»: родичі, колеги, гурток крою та шиття тощо. «Кіл» може бути стільки, скільки завгодно буде користувачеві[5].

  Миттєве завантаження[ред. | ред. код]

  Завантажувати відео та фотографії з мобільного телефону Google пропонує за допомогою сервісу «миттєвого завантаження» (Instant Upload). Для цього використовується спеціальна програма, доступна для смартфонів, які працюють як на операційній системі Android, так і на iOS. Цей додаток буде автоматично переносити фотографії зі смартфона в приватну папку Google+. Для того, щоб показати знімки друзям, користувачеві необхідно лише відкрити до них доступ[5].

  Відеочат[ред. | ред. код]

  Також до особливостей Google+ належить можливість влаштовувати відеочати з друзями і навіть проводити відеоконференції з декількома учасниками (Hangouts)[5].

  Кнопка +1

  +1[ред. | ред. код]

  У публікаціях користувачів присутня характерна кнопка «+1», яку пропонується розмістити ще й на власних веб-сторінках у мережі, для зручності їх рекомендації друзям.


  Критика[ред. | ред. код]

  Google+ була сприйнята інтернет-спільнотою переважно позитивно. Оглядач видання PCWorld Марк Салліван зазначив, що у соціальної мережі від Google є всі шанси відтягнути користувачів від Facebook, привівши 9 конкурентних переваг Google+ серед яких краще управління персональними даними, зручніший розподіл знайомих із кіл і ряд інших причин для переходу.

  Аналогічної думки з Марком дотримуються оглядач Computerworld Шерон Годін і аналітик The Gabriel Consulting Group Ден Олдс, відзначаючи, що Google є єдиною компанією, яка здатна змістити компанію Марка Цукерберга з лідируючи позицій в соціальних мережах, приводячи в приклад історію MySpace, яка домінувала до Facebook. Кореспондент BBC Рорі Селлан-Джоунс зазначив, що на час тестування Google+ він отримав кілька годин задоволення, але йому не вистачає такого багатства контенту, який є в Facebook і Twitter.

  Див. також[ред. | ред. код]

  Джерела[ред. | ред. код]

  1. Excerpt from interview with Google CEO Eric Schmidt. 2011-08-27. 
  2. Google Plus and Identity Services. Архів оригіналу за 2013-07-16. 
  3. Suddenly, Google Plus Is Outpacing Twitter To Become The World's Second Largest Social Network. 2013-05-01. Архів оригіналу за 2013-07-16. 
  4. Vic, Gundotra. Google+: Communities and photos. Google Blog. Архів оригіналу за 2013-07-16. Процитовано 2012-12-06. 
  5. а б в Google запустила соцмережу для обміну ідеями. Архів оригіналу за 2013-07-14. Процитовано 2011-07-03.