Mount & Blade: Warband

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mount & Blade Warband
Загальне
Розробник Туреччина TaleWorld
Видавець TaleWorlds (PC) Ravenscourt (Koch Media) (PS4), (XON)
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) Екшн / RPG / Симулятор / Стратегія
Платформа PC (Windows), Xbox One, PlayStation 4
Технічне
Дата випуску США 30 березня 2010
Версія 1.174
Режим гри Однокористувальницька гра
Multiplayer
Носій Steam і цифрова дистрибуція
Керування Клавіатура, миша
Mount & Blade
Офіційний сайт

Mount & Blade: Warband (дослівно укр. Верхи з мечем: Дружина, на російськомовному інтернет-просторі видана як Mount & Blade. Эпоха турниров) — рольова відегра, розроблена турецькою компанією TaleWorlds. Mount & Blade: Warband є доповненням до гри Mount & Blade, яка вийшла восени 2008 року. Офіційним видавцем гри є Paradox Interactive. Локалізацією та видавництвом займались Snowball Studios, 1C та Софт Клаб.

Основною відмінністю Mount & Blade: Warband від оригіналу є наявність багатокористувацького режиму (мультиплеєру).

Особливості гри[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Mount & Blade: Warband відмінюється особливою бойовою системою, дозволяючи гравцю їздити та битися на коні, в середньовіччі. Події відбуваються в псевдосередньовіччі, але фентезійні елементи відсутні.

Нова рольова система дозволяє гравцю стати королем власного королівства, а також дарувати землі та приймати благородних лицарів в якості своїх васалів. Тепер в граця є можливість одружитись на леді чи лорді (В залежності від статі вашого персонажу)

В гру додана нова фракція - Сарадинський султан, ставши образом арабських країн. Столиця - Шариз. Правитель - Султан Хакім. Мають кордони з Кершитським ханством та Королівством Родоків. Типи розбійників: пустельні (легка кіннота). Армія Сарадинського Султану різноманітна: важка кавалерія, середня піхота з дротиками та лучники. Претендент на трон Арва Жемчужна.

В грі перероблена бойова система, система парування та блокування щитом стала динамічніше. Метальну зброю можна було використовувати в близькому бою, а також збирати використані набої. Деякі види ударів холодною зброєю захищають від дзеркальних ударів противника.

Ігровий штучний інтелект став коректніше взаємодіяти з навколишнім середовищем, а також поводити себе більш свідомо в залежності від ситуації на полі бою. В загонів заявилась мораль, через низькі показники якої вони можуть бігти з поля бою або дезертувати з армії. Дипломатія фракцій стала більш розгалуженою та різноманітною . Також правителі країн можуть вигнати васалів і забирати в них володіння, але і самі васали можуть змінювати сюзерена, якщо їх щось не влаштовує .

Розвиток персонажу[ред. | ред. код]

Вбивство ворогів дає персонажу досвід. Після накопичення певної кількості досвіду персонаж отримував новий рівень. Кожний рівень дає по одному очку характеристики та вмінь і 10 очок володінню зброєю (чим вище навык зброї - тим більше очків володіння зброєю необхідно вкласти). Максимальне значення характеристик - 63, вмінь - 10, володіння зброєю - 460 для підвищення рівня з допомогою очок і 1000 (майже недосяжний абсолютний максимум) для підвищення рівня з допомогою тренувань. Володіння зброєю робить приціл більш точним (луки, арбалети, метальна зброя) або збільшує швидкість зброї (одноручної, дворучної, древкової).

Багатокористувацький режим[ред. | ред. код]

В Mount & Blade: Warband присутній багатокористувацький режим, підтримуючий до 64 гравців включно на одній карті. Однак, майже одразу після релізу з'явились модифікації, збільшуючи максимальну кількість гравців до 200. Декілька режимів бою: Зкорення, Битва, Захоплення прапору, Захоплення, Командний бій до смерті, Дуель та Осада. В цих боях можна було заробляти кошти та купувати нове спорядження для вашого персонажу. В мультиплеєрі гри існують клани, проводяться турніри.

Ігровий рушій[ред. | ред. код]

На відміну від оригіналу, в грі реалізована технологія HDR та повноекранне погладжування (FSAA), а також покращилася деталізація персонажів, латів та зброї. Додані нові анімації бою, зроблені за допомогою методу motion capture.

"Кавалерійська" RPG Mount & Blade зібрала навколо себе міцну армію фанатів. Користуючись незашифрованими ресурсами вони створили безліч серйозних модифікацій - глобальних налаштувань та окремих світів зі своїм картами та фракціями.

Розробка гри[ред. | ред. код]

Влітку 2009 року розробник TaleWorlds оголосив про початок відкритого бета-тестування гри. В лютому 2010 тестування стало публічним для власників ліцензійного ключа.

Посилання[ред. | ред. код]