Вікінг (поїзд): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
InternetArchiveBot (обговорення | внесок)
Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15)
Рядок 52: Рядок 52:
З 1 лютого 2012 року за рішенням тарифної комісії «Укрзалізниці» на експортно-імпортні перевезення контейнерів по території України у складі потягів «Вікінг» і «[[ZUBR]]» застосовується 20% знижка до чинних тарифів.
З 1 лютого 2012 року за рішенням тарифної комісії «Укрзалізниці» на експортно-імпортні перевезення контейнерів по території України у складі потягів «Вікінг» і «[[ZUBR]]» застосовується 20% знижка до чинних тарифів.


19 грудня 2012 року, в результаті наради, що пройшла в Києві, до проекту приєдналась Болгарія. <ref>http://1villa.ru/novosti/bolgarija-prisoedinilas-k-proektu-viking.html</ref> Також бажання вступити до проекту виявили й інші країни. Зараз{{коли}} ведуться перемовини з [[Молдова|Молдовою]], [[Грузія|Грузією]], [[Туреччина|Туреччиною]], [[Азербайджан]]ом та Скандинавськими країнами. <ref>[http://www.epravda.com.ua/news/2012/05/31/325142/ Молдова і Болгарія зацікавилися "Вікінгом"]</ref> Раніше зацікавленість проектом висловлювали [[Сирія]] та [[Ліван]]. В планах УДЦТС «Ліски» був пошук партнерів з метою подовження маршруту потягу «Вікінг» до ст. [[Самарканд]] [[Узбецька залізниця|Узбецької залізниці]] за участю переправ Чорноморськ – [[Поті]], [[Баку]] – [[Туркменбаші (місто)|Туркменбаші]], а також у напрямку Поті – Баку – [[Актау]] – [[Алмати]].
19 грудня 2012 року, в результаті наради, що пройшла в Києві, до проекту приєдналась Болгарія. <ref>{{Cite web |url=http://1villa.ru/novosti/bolgarija-prisoedinilas-k-proektu-viking.html |title=Архівована копія |accessdate=11 березень 2013 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20130724183557/http://1villa.ru/novosti/bolgarija-prisoedinilas-k-proektu-viking.html |archivedate=24 липень 2013 |deadurl=yes }}</ref> Також бажання вступити до проекту виявили й інші країни. Зараз{{коли}} ведуться перемовини з [[Молдова|Молдовою]], [[Грузія|Грузією]], [[Туреччина|Туреччиною]], [[Азербайджан]]ом та Скандинавськими країнами. <ref>[http://www.epravda.com.ua/news/2012/05/31/325142/ Молдова і Болгарія зацікавилися "Вікінгом"]</ref> Раніше зацікавленість проектом висловлювали [[Сирія]] та [[Ліван]]. В планах УДЦТС «Ліски» був пошук партнерів з метою подовження маршруту потягу «Вікінг» до ст. [[Самарканд]] [[Узбецька залізниця|Узбецької залізниці]] за участю переправ Чорноморськ – [[Поті]], [[Баку]] – [[Туркменбаші (місто)|Туркменбаші]], а також у напрямку Поті – Баку – [[Актау]] – [[Алмати]].


До перевезень вантажів територією України збирається із березня 2013 року долучитись також фінський контейнерний перевізник Containerships. <ref>http://real-economy.com.ua/news/34480.html</ref>
До перевезень вантажів територією України збирається із березня 2013 року долучитись також фінський контейнерний перевізник Containerships. <ref>http://real-economy.com.ua/news/34480.html</ref>
Рядок 96: Рядок 96:
* [http://www.vikingtrain.com Офіційний сайт проекту «Вікінг»]
* [http://www.vikingtrain.com Офіційний сайт проекту «Вікінг»]
* [http://liski.ua/ua Офіційний сайт ДП «УДЦТС «Ліски»]
* [http://liski.ua/ua Офіційний сайт ДП «УДЦТС «Ліски»]
* [http://wap.uz.gov.ua/index.php?f=Doc.View&p=Jaroslav_kontreiler.3&lng=uk Поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» на сайті Укрзалізниці]
* [http://wap.uz.gov.ua/index.php?f=Doc.View&p=Jaroslav_kontreiler.3&lng=uk Поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» на сайті Укрзалізниці]{{Недоступне посилання|date=червень 2019 |bot=InternetArchiveBot }}
* [http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243190226&cat_id=244314797 Мінтрансзв'язку: В Одесі залізничники презентували поїзди комбінованого транспорту «Вікінг» та «ZUBR»]
* [http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243190226&cat_id=244314797 Мінтрансзв'язку: В Одесі залізничники презентували поїзди комбінованого транспорту «Вікінг» та «ZUBR»]
* Карпенко О.&nbsp;О.&nbsp;Формування тарифів на змішані перевезення вантажів: дис. канд. екон. наук: 08.00.04 / Національний транспортний ун-т.&nbsp;— К., 2007.&nbsp;— 18 с.
* Карпенко О.&nbsp;О.&nbsp;Формування тарифів на змішані перевезення вантажів: дис. канд. екон. наук: 08.00.04 / Національний транспортний ун-т.&nbsp;— К., 2007.&nbsp;— 18 с.

Версія за 07:12, 30 червня 2019

Вікінг
Основні дані
Країни експлуатації Україна Україна
Білорусь Білорусь
Литва Литва
Період курсування з 2003
Деталі маршруту
Маршрут ЧорноморськМінськКлайпеда
Відстань 1766 км
Час у дорозі 56 год. 30 хв.
Склад потяга
Посилання
Офіційний сайт http://www.vikingtrain.com/

Потяг комбінованого транспорту «Вікінг» — вантажний потяг, що курсує за маршрутом Чорноморськ (Україна) — Мінськ (Білорусь) — Клайпеда (Литва). Потяг проходить через територію трьох держав і з'єднує ланцюг морських контейнерних і контрейлерних ліній Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного і Каспійського морів. Регулярний рух поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» розпочато 6 лютого 2003.

Функціонування проекту

Потяг комбінованого транспорту «Вікінг» — спільний проект залізниць Литви, України і Білорусі, стивідорних компаній і портів Клайпеда, Чорноморська та Одеси.

Учасники та оператори проекту «Вікінг»:

Загальна довжина його маршруту становить 1766 км. Мінімальний інтервал курсування — два рази на тиждень, максимальний — два рази в день. За маршрутом Чорноморськ-Київ-Клайпеда потяг прямує під № 1161, а в зворотному напрямку під № 1162.

У складі «Вікінга» початково було 40 платформ з контейнерами загальною вагою до 6000 тонн. Проте, кількість платформ та інших вагонів може змінюватись залежно від потреб і замовлень. Поїздом перевозяться 20- і 40-футові контейнери, а також напівпричепи та автопотяги (контрейлери), що надходять у порт Клайпеда з країн Скандинавії і Західної Європи морським транспортом, а також через поромну переправу Клайпеда (Литва) — Мукран (Німеччина), і далі відправляються до Білорусі, України, країн Кавказу, Близького Сходу через порти Одеси та Чорноморська, і у зворотньому напрямку. До складу поїзду також включаються пасажирські вагони для проїзду водіїв і провідників-вантажовідправників.

Групи вагонів для потягу «Вікінг» готують на великих залізничних станціях України, таких як Київ-Ліски, Донецьк-Ліски, Луганськ-Ліски, Харків-Ліски, Дніпро-Ліски, Нікополь, Запоріжжя-Ліве і Кадіївка, Новомосковськ-Дніпровський і Чорноморська. Відправляється поїзд по понеділках і четвергах зі станцій Поромна, Чорноморськ-Порт і Одеса-Порт. Групи вагонів, які перевозяться з вищевказаних станцій та станції Одеса-Ліски, об´єднуються по станції Одеса-Застава-1. Остаточне об´єднання основного складу поїзда здійснюється на станції Козятин-1. [1]

Періодичність відправлення поїзда — три рази на тиждень, з морських портів Одеського регіону в понеділок, середу та п'ятницю.

Історія становлення проекту

У квітні 2002 року Укрзалізниця, Білоруська залізниця та АТ «Литовські залізниці» підписали Угоду про організаційні і експлуатаційні аспекти комбінованих перевезень в міжнародному сполученні між залізницями України, Білорусі та Литви. Результатом спрівпраці став проект під назвою «Вікінг». 6 лютого 2003 у рейс вирушив перший потяг.

У грудні 2011 року поїзд «Вікінг» отримав сертифікат про реєстрацію товарного знаку «VIKING TRAIN».[2] «Всесвітня організація інтелектуальної власності», в яку входять 185 держав-членів, підтвердила реєстрацію товарного знака до 30 грудня 2021 року.

З 1 лютого 2012 року за рішенням тарифної комісії «Укрзалізниці» на експортно-імпортні перевезення контейнерів по території України у складі потягів «Вікінг» і «ZUBR» застосовується 20% знижка до чинних тарифів.

19 грудня 2012 року, в результаті наради, що пройшла в Києві, до проекту приєдналась Болгарія. [3] Також бажання вступити до проекту виявили й інші країни. Зараз[коли?] ведуться перемовини з Молдовою, Грузією, Туреччиною, Азербайджаном та Скандинавськими країнами. [4] Раніше зацікавленість проектом висловлювали Сирія та Ліван. В планах УДЦТС «Ліски» був пошук партнерів з метою подовження маршруту потягу «Вікінг» до ст. Самарканд Узбецької залізниці за участю переправ Чорноморськ – Поті, БакуТуркменбаші, а також у напрямку Поті – Баку – АктауАлмати.

До перевезень вантажів територією України збирається із березня 2013 року долучитись також фінський контейнерний перевізник Containerships. [5]

Обсяги перевезень

Станом на 6 лютого 2013 року, на 10-ту річницю від початку функціонування проекту, обсяги перевезень порівняно із 2003 роком збільшилися більш ніж у 100 разів – до 58,9 тис. контейнерів у двадцятифутовому еквіваленті (TEU). [6]

Україна поступово нарощує обсяги перевезень поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» своєю територією. За 10 місяців 2012 року територією України перевезено 11,6 тис. TEU, що у 5 разів більше, ніж за аналогічний період 2011 року, коли було перевезено 2,3 тис. TEU. [7]

Перевезення за роками (TEU)

Відзнаки

На форумі міністрів транспорту Європи та Азії проект «Вікінг» оголошено найкращим з організаційної точки зору способом транспортування вантажів.

Комісія Європейського Союзу з питань транспорту визнала потяг комбінованого транспорту «Вікінг» найкращим європейським проектом 2009 року з перевезення вантажів.

Джерела

Примітки

  1. «Вікінг» Укрзалізниці нарощує обсяги перевезення
  2. ВОІВ зареєструвала товарний знак потяга «Вікінг»
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 липень 2013. Процитовано 11 березень 2013.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Молдова і Болгарія зацікавилися "Вікінгом"
  5. http://real-economy.com.ua/news/34480.html
  6. Перевезення поїздом «Вікінг» з початку його запуску зросли у понад 100 разів
  7. Поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» збільшив обсяги перевезень вп’ятеро

Див. також