Блогосфера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Блоґосфе́ра (від англ. blogosphere) — термін, побудований аналогічно терміну ноосфера. Блоґосфера — позначає сукупність усіх блоґів як спільність чи соціальну мережу. Існуючі сотні тисяч блоґів зазвичай тісно пов'язані між собою, блоґери читають і коментують один одного, посилаються один на одного, і таким чином створюють свою субкультуру.

Блоґосфера є важливим середовищем вивчення суспільної думки, вона часто враховується в академічних і неакадемічних роботах, що досліджують сучасні глобальні соціальні тенденції.

Українська блоґосфера

Найпопулярніша платформа серед українських блоґерів — це LiveJournal. За даними компанії СУП, яка опікується сектором «кирилічних» країн на LiveJournal, кількість українських блоґів становить біля 100 тисяч.

Окрім того, наявна певна кількість блоґів на інших платформах, — англомовних та російських (Blogger.com, LiveInternet.ru, Diary.ru, Mail.ru); спільнота stand-alone блоґерів; та кілька спільнот на українських блоґерських платформах (Bigmir.net, Meta.ua, Hiblogger.net).

Серед українських інтернет-видань поширена практика створення блоґів для своїх авторів та відомих людей, — свої блоґи відкрили Українська правда, ЛігаБізнесІнформ, Кореспондент, Новинар. Окрема блоґова платформа для своїх прихильників була створена політичною силою «Народна самооборона» Юрія Луценка.

Окрім, власне, блоґів на різноманітних блоґохостингах, існує окремий потужний сегмент блоґосфери, який прийнято називати автономним (тобто самостійним, незалежним від будь-яких хостингів). Автори автономних блоґів зазвичай створюють свої проекти за допомогою безкоштовних систем управління контентом (Content Management System чи CMS). У лютому 2008 року світ побачив проект «Українська блоґосфера», покликаний сприяти розвитку автономної ланки української блоґосфери. Саме тут блоґери мають змогу ознайомитися зі всіма тонкощами створення, підтримки та розвитку своїх автономних проектів.

Джерела


Інтернет Це незавершена стаття про Інтернет.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.