Джуліо Романо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джуліо Романо
Giulio Romano,справжнє ім'я Джуліо Піппі.
Giulio Romano autoportrait.jpg
Автопортрет (гравюра)
Ім'я при народженні Julio Pippi
Дата народження 1492
Місце народження Рим
Дата смерті 1 листопада 1546(1546-11-01)
Місце смерті Мантуя
Національність італієць
Громадянство Італія
Напрямок маньєризм
Покровитель герцог д'Есте
Вплив РафаельМікеланджело
Твори алегорії, портрети, декоративні твори

Джуліо Романо (італ. Giulio Romano, справжнє ім'я Джуліо Піппі; бл. 1492, Рим — †1 листопада 1546, Мантуя) — художник і архітектор з Італії 16 ст., представник Римської школи, дотримувався стилю маньєризм. Малював фрески, іноді портрети, картони для гобеленів.

Біографія[ред.ред. код]

Вілла Мадама. Вибудрвана частина величезного проекту.

Народився в Римі. Пройшов віртуозну школу в майстерні Рафаеля Санті під час створення ним фресок в Ватикані.Значний фаховий рівень Джуліо Романо дозволив йому пізніше працювати над стінописами вілли Фарнезіна, куди відібрали найкращих художників Риму того часу.

Джуліо Романо брав участь у побудові і декораторських роботах грандіозної Вілли Мадама в Римі. Обсяг робіт був таким надзвичайним, що вілла так і залишилась недобудованою. Як значний мистецький об'єкт Риму, Вілла Мадама замальовувалась майстрами різних країн, серед яких художник Гюбер Робер, гравер Жан Клод Рішар та ін.

Після страшного розорення і руйнації Риму у 1527 р.(Sacco di Roma) Джуліо Романо перебрався в спокійнішу Мантую, де став головним художником і архітектором. Універсальне обдарування майстра дозволило йому виявити свої здібності як в стінописах(фрески), так і в архітектурі (палаццо дель Те і свій будинок в Мантуї).

Джуліо Романо автор малюнків до еротично — порнографічного альбома, гравюри для якого зробив відомий графік Маркантоніо Раймонді (бл. 1480 — 1534).

Помер у Мантуї.

Фрески[ред.ред. код]

Палаццо дель Те,Мантуя.[ред.ред. код]

Дивацька назва палацу(Palazzo del Te) — перекладається як палац для Чаювання. Володарі Мантуї розводили якісних коней, якими торгували для князівських дворів Західної Європи. На цьому місті знаходився один з кінних розплідників і стайні. В комплекс до стаєн і був побудований цей палац. Замовником був Федеріго ІІ Гонзага, що бажав мати палац для розваг.

Будівлю створив відомий архітектор і художник Джуліо Романо за 18 місяців у 1524-25 рр. Автором проекту був сам Романо. До побудови заміської вілли він підійшов як до театральної декорації, але виконаної в реальності. Звідси напівкругла Вхідна брама-екседра з аркадою, перспектива декількох будівель, шо йдуть вдалечінь і які можна бачити крізь арки. Палац має декілька дворів і невеличкий власний садок. Будівля палацу має навмисно грубе тинькування, відсутність деяких архітектурних деталей, дещо перебільшений руст, що посилює виразність ансамблю. Завершена будівля стала в один рівень з іншими визначними будівлями доби маньєризму — палацом Уффіці Джорджо Вазарі і садовим фасадом палаццо Пітті Бартоломео Амманаті .

Живопис Джуліо Романо[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Всеобщая история искуств, т 3,М, 1963 (рос)
  • Використані матеріали італійської вікіпедії.

Посилання[ред.ред. код]