Автомобільна промисловість у Південній Кореї: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: thumb|right|250px|Штаб-квартира Hyundai Motor Group '''Автомобільна промисловіс...
(Немає відмінностей)

Версія за 02:40, 25 грудня 2016

Штаб-квартира Hyundai Motor Group

Автомобільна промисловість Південної Кореї — галузь економіки Південної Кореї.

Автомобільна промисловість в Південній Кореї є п'ятою за величиною в світі.

У той час як її первинні операції були просто збірка частин, які імпортувались з іноземних компаній, Південна Корея є сьогодні однією з найбільш передових країн з виробництва автомобілів в світі. Річний обсяг внутрішнього виробництва вперше перевищив один мільйон одиниць в 1988 році. У 1990-х роках промисловість виробляла численні моделі, демонструючи не тільки свої можливості з точки зору дизайну, продуктивності і технології, а й сигналізуючи своє повноліття.

Історія

Hyundai Ford Cortina
Fiat-KIA 124

Перший автомобіль корейці побачили в 1903 році — це був Rolls-Royce належав королю Кочжона. Але аж до 1945 року, коли відбулося звільнення від японської окупації, автомобіль в Південній Кореї так і залишався не просто розкішшю, а чимось екзотичним: у країні налічувалося всього 7,200 легкових машин.

Розвиток автомобільної промисловості країни відбувалося в чотири етапи. У період з 1962 по 1973 роки збиралися автомобілі з імпортних комплектуючих. З 1974 року почалося становлення власної автомобільної промисловості. У 1983 році Південна Корея почала експорт машин і нарощувала масове виробництво. А останній етап, який починається з 1998 року, можна назвати етапом глобалізації.

Найперший корейський автомобіль, який тепер є одним з експонатів Музею незалежності, під назвою «Стібаль» (Старт) був зібраний з деталей списаних американських машин в кустарної майстерні на околиці Сеула. У цій же майстерні були побудовані ще 3000 автомобілів. Тут проводився і ремонт цих авто, будь то кузовний ремонт або якісь інші роботи. Пізніше відкрилися виробництва по збірці машин з деталей американських і італійських фірм, завозилися запчастини Chevrolet, з яких збиралися готові авто. Але їх якість залишала бажати кращого, а кількість не могло покрити запитів республіки.

Справжній розвиток виробництва автомобілів почалося після прямого втручання влади в 1974 році. У ті роки урядова стратегія ґрунтувалася на розвиток експорту і максимальну концентрацію капіталу. Керівництво країни давало обраним компаніям значні преференції, але за такі привілеї ті зобов'язані були виконувати будь-які «рекомендації» уряду. На роль фірм, які повинні були перерости в автомобільні гіганти були обрані 4 компанії: Shinju, Asia Motors, Hyundai Motors і Kia. Через час на базі Shinju холдингом Daewoo і компанією General Motors було організовано спільне підприємство, яке перетворилося в Daewoo Motors, а Asia Motors злилося з Kia. Всі ці «обрані» компанії отримали політичну підтримку і доступ до пільгових кредитів. За це вони повинні були виконати поставлені завдання по збільшенню виробництва до 50 тисяч машин на рік на кожній фірмі і збільшити частку вітчизняних комплектуючих. Так до 1980 року, з комплектуючих з яких збиралися південнокорейські автомобілі, будь то запчастини Daewoo або запчастини до будь-яким іншого автомобіля мали складати не менш нфж 91% всіх запчастин.

Треба відзначити, що уряд, поставивши завдання перетворення Кореї в експортера автомобілів, всіляко допомагав вітчизняним виробникам. Наприклад, був введений настільки високий тариф на ввезення іномарок, що це стало абсолютно невигідним. А в 1975 році було введено правило, згідно з яким ввести іноземні комплектуючі можна було тільки після надання доказів про те, що аналогічну деталь неможливо провести в Кореї. І такий протекціонізм приніс свої плоди, наприклад, запчастини Кіа до 1980 року вже на 95% вироблялися місцевими заводами. Завдання з випуску машин теж було виконано: в 1979 році в Кореї було вироблено 204 тисячі машин. Треба відзначити, що більшість корейських автомобілів в ті роки були всього лише копіями європейських, американських і японських розробок.

Справжній прорив стався тоді, коли Hyundai з малолітражкою Excel вийшов на американський, який завжди був найбільш конкурентним у світі, автомобільний ринок. Excel не можна було назвати шедевром, а й призначалася вона для тих, кого цікавило прийнятною поєднання ціна-якість. Покупців цікавило те, що як сам автомобіль, так і запчастини Hyundai мали низьку для Америки ціну при порівняно високій якості. Секрет успіху корейських автомобілів і надалі будувався на орієнтації масового попиту.

З сімдесятих років аж до азіатського кризи 1997 року корейський автопром безроздільно був захоплений трьома найбільшими компаніями: Kia Motors, Daewoo Motors і Hyundai Motors. У 1992 році холдинг викупив у Daewoo General Motors 50% акцій, які належали їм і став єдиним власником Daewoo Motors.

Внутрішньополітичні зміни 1988 року торкнулися стратегії розвитку автомобільних гігантів. Після того, як в Південній Кореї військові пішли з влади, в країні почалося зростання зарплат, який поставив під загрозу головну конкурентну перевагу — наявність дешевої і при цьому кваліфікованої робочої сили. Почалася інвестиційна компанія по створенню складальних виробництв за кордоном. В основному такі виробництва відкривалися в країнах, що розвиваються: Узбекистані, Польщі, Румунії. Одночасно з цим корейські автогіганти почали відкривати власні представництва з продажу та ремонту машин по всьому світу. І тепер, діагностика автомобіля корейського виробництва або будь-які ремонтні роботи можуть бути виконані на фірмових станціях технічного обслуговування в будь-якій точці світу.

У 1997 році азіатська криза завдала серйозного удару по корейської автопромисловості. Kia, до цього постійно перебувала в «великій трійці», зробила заяву про своє банкрутство. Слідом за нею з подібними ж труднощами зіткнулися практично всі автомобілебудівники, за винятком тільки Hyundai. Така ситуація виникла через борги по кредитах, узятих в більш благополучні часи. Збанкрутіла Kia була викуплена Hyundai Motors, що відокремилася від холдингу Hyundai в самостійну компанію.

Драматичніше всього ситуація склалася для Daewoo Motors. У 1999 році холдинг Daewoo був оголошений банкрутом і більш ніж два роки уряд Південної Кореї не міг знайти покупця на автомобілебудівний підрозділ концерну, поки в 2002 році він не перейшов у володіння General Motors. На місці прогорілої фірми була організована нова — GM Daewoo Auto & Technology Co., яка не тільки продовжила випуск колишніх, звичних для цієї марки, моделей, а й перенесла на його потужності, які знаходяться як в Кореї, так і в інших державах, виробництво автомобілів Chevrolet. На даний момент більшість з машин цієї марки виробляються на заводах, власником яких є південнокорейська компанія.

Виробники

Oullim Spirra
Hyundai i30
Kia Forte

Активні

Неіснуючі

Див. також

Примітки

Посилання