Автомобільна промисловість у Північній Кореї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pyeonghwa Motors

Автомобільна промисловість Північної Кореї (КНДР) — галузь національної економіки Північної Кореї (КНДР) зі значно меншим виробництвом, ніж в Південній Кореї.

Виробництво транспорту в КНДР в основному орієнтовано на потреби Корейської народної армії, промисловості та будівництва. Також в приватному користуванні є легкові машини. Крім автомобілів і вантажівок, в КНДР також випускають автобуси, тролейбуси і трамваї.

КНДР не перебуває в Міжнародній організації автомобільних виробників (МОАП) (фр. Organisation internationale des constructeurs automobiles) або будь-яких інших комітетах ООН, тому інформації щодо автомобільної промисловості КНДР мало. МОАП не публікує дані щодо автомобільної промисловості КНДР. За повідомленням спостерігачів КНДР має можливість виробляти від 40,000 до 50,000 одиниць транспорту на рік, однак протягом останніх кількох років вироблено лише кілька тисяч, причиною чого є поточна фінансова криза.

Історія[ред. | ред. код]

Sungri (ГАЗ-69)

Автомобільна промисловість КНДР зародилася ще за часів існування СРСР, коли їй було надано право виробляти транспорт за радянськими ліцензіями. Радянський Союз надавав посильну допомогу в будівництві автомобільних заводів КНДР, обладнавши їх радянськими технологіями.

Першими автомобілями, виробленими в КНДР, були радянські копії, такі як вантажівки ГАЗ-51, легкові автомобілі підвищеної прохідності ГАЗ-69 з повним приводом, легкові автомобілі ГАЗ-М20 «Победа».

Сучасність[ред. | ред. код]

Більш недавно в КНДР були випущені копії іноземних автомобілів за рахунок зворотної розробки. КНДР закупила автомобілі виробництва Mercedes-Benz (W124), Jeep, Toyota, Honda, Suzuki, Nissan, Subaru, Hyundai, Cadillac, Changan Automobile, Brilliance Auto та відтворила їх.

КНДР також почала експорт автомобілів в інші країни, зокрема, до В'єтнаму. Mekong Auto продає автомобілі у В'єтнамі за ліцензією Fiat.

Виробники[ред. | ред. код]

Pyeonghwa Huiparam III (Brilliance FSV)
Pyeonghwa Ppeokkuggi (Kia Sorento)

Активні:

Неіснуючі:

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Automobiles Made in North Korea. China Motor Vehicle Documentation Centre, Seventh edition: February 2010.[1]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Google Books Retrieved 2012-03-18.