Австралійська димчаста кішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійська димчаста right-center
Australian Mist.jpg
Доросла особа
Походження Австралія
Інші назви Смугаста димчаста
Кіт свійський (Felis catus)

Австралійська димчаста, також відома як смугаста димчаста (англ. Australian Mist) — порода кішок, виведена в Австралії.

Історія[ред. | ред. код]

Виведення породи розпочалося в Австралії в 1975 році. Селекціонери хотіли вивести породу, яка була б схожою на бурманську, але мала смугасте забарвлення хутра. Для цього була використана спеціальна програма селекції. Будова тіла, характер та чотири із шести можливих забарвлень передались з бурманької кішки. Ще два забарвлення, тікінг та добродушність передали абіссинські коти. Безпородні коти використовувались, щоб додати до забарвлення смугастість (таббі) і більш раннє статеве дозрівання.

Перші кошенята, що були представниками нової породи народилися в січні 1980 року. Першочергово порода носила назву плямисто-димчаста кішка. З 1998 року її перейменували на австралійську димчасту.

Порода визнана лише в Австралії, а за її межами вона вважається дуже рідкісною.

Характер[ред. | ред. код]

Кішки цієї породи люблять спілкуватись, навіть з незнайомими людьми. Розумні, грайливі. Люблять знаходитись в приміщеннях більше, ніж на вулиці. Можуть довго перебувати в замкнених тісних приміщеннях. Люблять дітей. Терплячі до інших тварин.

Джерела[ред. | ред. код]

Заведия Т. Л. Сучасна енциклопедія любителя кішок: 1500 корисних порад фахівців. — Донецьк : БАО, 2004. — ISBN 966-548-910-0.