Український левкой

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український левкой right-center
Ukrainian Levkoy cat.jpg
Доросла особина
Походження Україна Україна
Кіт свійський (Felis catus)

Украї́нський левко́й — селекційна порода кішок, в основу якої закладені дві природні мутації: безшерстості та висловухості: Hrbd і Fd. Це гола висловуха кішка середнього розміру з довгим гнучким м'язистим тілом прямокутної форми, м'яка та гаряча на дотик, зі складчастою шкірою. Характерною рисою українських левкоїв є довга, пласка (dogface appearance), кутаста з великими та не дуже відкритими миґдалевидними очима голова. Кішки цієї породи мають виразний статевий диморфізм. Левкої енергійні, контактні й товариські. [1]

RUI Breed standard: UKRAINIAN LEVKOY (Provisional)

Історія[ред. | ред. код]

Робота зі створення породи була розпочата у 2000 році. Ескізи зовнішнього вигляду кішки, визначення породи і вибір генотипів, що відображають фенотип, виконала фелінолог Бірюкова Олена Всеволодівна (розплідник "Ladacats", м. Київ, Україна, ICFA RUI Rolandus Union International). Перший зареєстрований Племінною комісією ICFA RUI кіт породи український левкой із кличкою Levkoy Primero народився 21 січня 2004 року. У 2008 році у різних фелінологічних організаціях України та Росії зареєстровано більше 200 особин кішок цієї породи. Багато з них - українські левкої у четвертому поколінні. Декілька десятків кішок уже живуть за межами колишнього СРСР.[2]

Генетика[ред. | ред. код]

Для закладки першої кровної лінії кішок породи український левкой були використані скотіш фолд (капловуха) (домінантний природний ген мутації висловухості Fd, відповідальний за загин вух) і донський сфінкс (голий) (домінантний природний ген мутації безшерстості Hrbd, відповідальний за безшерстість).

Походження назви[ред. | ред. код]

Левкой: вушка кішки нагадують загнуті листочки цієї рослини. Майже голий собака із подібними вушками називається левреткою. А голий перуанський собака має назву перуанська орхідея. Українським левкой названий за традицією давати породам різних тварин найменування географічних місць їхнього виникнення.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Голова

Середньої довжини модифікований клин. При погляді на голову кішки зверху - це п'ятикутник із м'якими обрисами, більше довгастий, ніж широкий. 2/3 - черепна частина голови і 1/3 - мордочка. Лоб слабко випуклий. Помітно високі та широкі вилиці, а також над очні виступи створюють додаткові "кути". Профіль ступінчатий, оскільки лінії верхніх площин носа і голови майже паралельні, а між ними - помітний підйом. Ніс - середньої довжини з легким переходом до лоба на рівні очних ямок, неширокий. Мордочка не гостра, м'яко заокруглена. Підборіддя сильне, але не грубе. Шия має закруглені форми, мускулиста, трішки вигнута, прямого поставу.

Вуха

Доволі великі, широко поставлені, стоячі, із закруглено загнутими кінчиками вух вперед-вниз на 1/2 чи на 1/3 частину вуха.

Очі

Великі, мигдалевидної форми, трішки косо поставлені, нешироко розплющені, ясні. Колір може бути будь-який - не залежно від забарвлення.

Тіло

Від середнього до довгого. Міцне, але не масивне. Грудна частина неширока, овальна. Лінія спини трішки вигнута. Хребет гнучкий. Кінцівки доволі довгі, міцні. Лапки овальні, з довгими рухливими пальцями із перетинками.

Хвіст

Середньої довжини. Завужений до кінчика. Гнучкий. У хороших пропорціях відносно тіла.

Шкіра і шерсть

Шкіра - у надлишку, але цупка і пружна. Утворює складочки на голові та між вушками, над і під очима, на шиї, під пахвами і в паху.

Виставочні кішки першого етапу розведення можуть бути як повністю безшерстими, так і з залишковим волосяним покривом на мордочці, за вушками, на кінцівках, хвості та рівномірно повністю "одягнені" у коротеньку (1-3 мм) велюрову шерсть по всьому тілу.

Колір

Колір може бути будь-який, подарований матінкою природою.

Новонароджені кошенята обов'язково повинні мати завиті вуса, а також брови, що при дорослішанні можуть зникати чи обламуватися до коротеньких.

Розведення[ред. | ред. код]

Для розведення можуть бути також потрібні особи варіації браш - жорсткіша звита шерсть, що зберігається по всьому тілу із можливими ділянками облисіння на голові, шиї, спині, а також кішки з шерстю на кшталт м'якої звитої синтетики. Допустиме схрещення з породами Don Sphyx, Scottish Fold, Peterbold Sphyx, Household cats, що за фенотипом відповідають морфологічному типу українського левкоя.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. http://rolandus.org/breedncolors/standard_ukrainian_levkoy.html
  2. http://www.ukrainlevkoy.narod.ru/standart.html

Посилання[ред. | ред. код]