Бомбейська кішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бомбейська right-center
Доросла особа
Походження Таїланд
Інші назви Бомбей
Індексація породи ВОМ
Стандарти породи
CFA стандарт
TICA стандарт
AACE стандарт
ACFA/CAA стандарт
ACF стандарт
CCA стандарт
Кіт свійський (Felis catus)

Бомбейська, Бомбей (англ. Bombey, ВОМ)  — порода кішок, що ще називають мініпантерою.

Історія[ред. | ред. код]

Це порівняно молода порода кішок, що була виведена в результаті схрещування бірманських короткошерстих кішок соболиного забарвлення з американськими короткошерстими чорного кольору. Робота велася протягом 20 років. У результаті в 1976 році порода була зареєстрована в CFA. Поширена переважно в Північній Америці.

Розмноження[ред. | ред. код]

Кошенята цієї породи швидко розвиваються й дорослішають.

Особливості хутра[ред. | ред. код]

Бомбей потребує частого миття для підтримки хутра у сяючому чистому стані. Линяє він у віці 1 року. При цьому коричнювате пухове хутро повинне бути вичесане щіткою. Через якийсь час тварина обростає новим хутром.

Характер[ред. | ред. код]

Бомбейські кішки активні, рухливі, грайливі, темпераментні. Люблять товариство людей, хоча й не завжди ладять із дітьми. Насторожено ставляться до сторонніх, тікають і ховаються в їхній присутності. Мають гарний апетит.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Бомбей — це абсолютно антрацитно-чорна кішка із золотими або мідними очима. Має середні розміри. Тіло струнке, з добре вираженою мускулатурою. Груди широкі. Кінцівки середньої довжини, тонкі, з невеликими округлими лапами. Хвіст середньої довжини, прямий, трохи звужується до кінця. Самці більші, ніж самки.

Голова кругла, без виступів або кутів. Лоб круглий. Підборіддя міцне, добре розвинене. Щоки виражені. Вуха середнього розміру, насторожені, широко посаджені, трохи нахилені вперед. Ніс короткий, широкий, з вираженим стопом, але не повинен виглядати кирпатим. Очі округлі, косо й далеко одне від одного посаджені, яскраві й блискучі, кольору апельсина, яскраво золотаві або мідного кольору.

Хутро надзвичайно коротке, прилягає до тіла, блискуче, справляє враження лакованої шкіри. Оцінка кішки на виставці на 55 % залежить від кольору і якості хутра.

Забарвлення[ред. | ред. код]

Забарвлення однотонне чорне від кінчиків до корінців волосся, без білих волосків і плям. Мочка, подушечки лап чорного кольору.

Світлини[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Заведия Т. Л. Сучасна енциклопедія любителя кішок: 1500 корисних порад фахівців. — Донецьк : БАО, 2004. — ISBN 966-548-910-0.