Кішки каліко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типове каліко

Каліко (англ. calico) — це вид забарвлення у кішок, в якому на білому хутрі переважають плями двох кольорів. Фактично кішка має три кольори. Найпопулярніший приклад — білий, чорний та руде таббі. За межами США це забарвлення частіше називають черепахово-білим. Інші назви також включають: chatte d'Espagneфранцузького 'кішка з Іспанії'), триколірна кішка, мі-кейяпонського 'потрійне хутро').

Часто каліко поєднується з таббі. Тоді такий тип забарвлення називається калібі (англ. caliby). Каліко не є породою, а лише забарвленням. У таких породах, як менкс, американська короткошерста, британська короткошерста, перська, японський бобтейл, екзотична короткошерста та турецький ван, це забарвлення зустрічається дуже часто і вважається офіційним.

Оскільки деякі види забарвлень зберігаються в х-хромосомах, котів каліко майже не буває (див. Інактивація X-хромосоми). Самці, народжені із цим типом забарвлення, зазвичай або безплідні, або мають дуже ослаблене здоров'я. Тому це забарвлення переважає у самок.

Вважається, що кішка каліко приносить удачу. Наприклад, японський манекі-неко майже завжди має забарвлення каліко.

Приклади забарвлення каліко[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]