Саванна (порода кішки)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Саванна right-center
Savannah Cat portrait.jpg
Доросла особина
Походження США
Вага самців до 10 кг
Вага самок до 8 кг
Стандарти породи
TICA стандарт
Кіт свійський (Felis catus)

Саванна кішка (англ. Savannah) — порода кішок, виведена як переміш домашньої кішки і сервала. Саванна кішка була визнана як окрема порода по TICA.

Опис породи[ред. | ред. код]

Ці кішки мають різного розміру плями відтінків чорного і коричневого. Вони дуже схожі на своїх предків. Мають великі стоячі вуха, довгі тонкі шиї, подовжене тіло і ноги, короткий хвіст з чорними кільцями й з чорним кінчиком. Очі кошенят блакитні (як і в інших кішок), у дорослих же очі можуть бути зеленими, коричневими, золотистими або мати змішаний відтінок.

Характер[ред. | ред. код]

Close-up showing ocelli and tear-stain markings on a four-month old F1 Savannah

Характер саванних кішок, як правило, порівнюють з собачим за їх вірність і вони будуть слідувати за їхніми власниками навколо будинку як собаки. Вони також можуть бути навчені ходити на повідку.

Деякі саванні кішки, як повідомляється, дуже товариські й доброзичливі з новими людьми та іншими кішками та собаками, в той час як інші можуть втекти і сховатись або вдатись до шипіння і гарчання при вигляді незнайомця. Вплив інших людей і домашніх тварин у час зростання кошенят, швидше за все, є ключовим фактором у товариськості.

Часто зазначеною рисою саванних кішок є їх здатність до стрибків. Вони, як відомо полюбляють перебувати на верхній частині дверей, холодильниках і високих шафах. Деякі саванні кішки можуть стрибнути на близько 2,5 м у висоту з положення стоячи. Саванні кішки дуже допитливі. Вони часто дізнаються, як відкривати двері і шафи, і при покупці саванних кішок, ймовірно, необхідно приймати спеціальні запобіжні заходи, щоб запобігти потраплянню кішки в небажані місця.

Багато саванних кішок не бояться води і будуть гратись або навіть занурюватися у воду. Встановлення миски з водою може виявитися проблемою, оскільки деякі саванні кішки негайно починають плескатись передніми лапами поки миска не стане порожньою.

Саванні кішки часто стьобають або виляють хвостами в збудженні або задоволенні.

Вокалізація включає цвірінькання, як у батьків, сервалів, нявчання, як у матерів, домашніх кішок, звуки, які являють собою суміш з названих двох. Саванні кішки можуть також видавати сервалове шипіння, яке відрізняється від шипіння домашньої кішки, звучання якого більше схоже на шипіння дуже гучної змії. Це може стривожити людей, не знайомих з таким звуком, що виходить з кота.

Світлини[ред. | ред. код]