Науковий журнал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Академічний журнал)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Науковий журнал, академі́чний журна́л або науковий журнал, що рецензується або рецензований науковий журнал — журнал, у якому публікуються роботи із певної галузі академічної науки.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Статті, що надсилаються до таких журналів, перед публікацією рецензуються незалежними фахівцями, які зазвичай, не входять до складу редакції журналу, а ведуть дослідження в областях, близьких до тематики статті.

Наукові журнали є однією з головних складових наукової літератури. Рецензування матеріалів виконується для того, щоб захистити читачів від можливих грубих помилок або фальсифікацій, а також щоб гарантувати, що опубліковані роботи виконані на підставі наукового методу. Друку в науковому журналі може передувати друк препринту. У багатьох країнах наукові журнали проходять атестацію в урядових або громадських організаціях, які засвідчують науковість видання і дотримання правил рецензування. В Україні таким органом є Державна атестаційна комісія[джерело не вказане 2605 днів] при МОН України (до 2011 року ВАК, постанови якої щодо внесення видань до переліку фахових залишаються чинними). Щоб знайти науковий журнал з потрібної тематики чи перевірити його категорію, потрібно скористатися актуальним переліком фахових видань[1].

Першим науковим журналом вважається німецький журнал Acta eruditorum, який почав публікуватися у Лейпцизі в 1682 році. Наукові журнали здебільшого публікуються у паперовому вигляді, проте останнім часом намітилася стійка тенденція по перенесенню їх на електронні носії, зокрема в Інтернет. Зараз частина журналів виходить виключно в електронному форматі і доступні виключно у мережі Інтернет.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]