Антидефамаційна ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антидефамаційна ліга
ADL-logo-digital-300px.png
Засновано вересень 1913
Тип громадська організація
Штаб-квартира Нью-Йорк
Веб-сайт adl.org

Антидифамаційна ліга (англ. Anti-Defamation League) — організація, головна мета якої — боротьба з антисемітизмом та всіма формами нетерпимості до євреїв.

Була заснована членами організації B'nai B'rith в 1913 році в Чикаго (один з них — правозахисник Зігмунд Лівінгстон). Штаб-квартира Ліги знаходиться в Нью-Йорку. Ліга має мережу з понад 30 регіональних офісів у США і міжнародні представництва в Єрусалимі, Відні та Москві.

Антидифамаційна ліга в Україні[ред. | ред. код]

За повідомленнями преси, Антидифамаційна ліга існує і в Україні. Її члени Рудольф Мирський, Олександр Найман у 2000 р. видали книгу «Юдофобія проти України» з реквізитами «Антидифамаційна ліга України».

Критика[ред. | ред. код]

Лінгвіст, філософ та соціальний активіст Ноам Хомський охарактеризував Антидифамаційну лігу як таку, що забула про громадянські права в ім'я захисту ізраїльської політики; а також, що вона представляє будь-яку опозицію ізраїльським інтересам як антисемітизм[1].

Норман Фінкельштейн стверджує, що такі організації, як Антидифамаційна ліга, висували звинувачення в новому антисемітизмі з різною періодичністю, починаючи з 1970-х років, «не для боротьби з антисемітизмом, а для використання історичних страждань євреїв з метою імунізувати Ізраїль від критики»[2]. The Washington Post зазначає, що ADL неодноразово звинувачувала Фінкельштейна в «запереченні Голокосту» і що «ці звинувачення виявилися необгрунтованими»[3].

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Noam Chomsky. Necessary Illusions (en). Noam Chomsky. Процитовано 2019-08-26. 
  2. Finkelstein, Norman. Beyond Chutzpah: On the Misuse of Anti-Semitism and the Abuse of History, University of California Press, 2005, pp. 21–22.
  3. Powell, Michael. In N.Y., Sparks Fly Over Israel Criticism. The Washington Post.