Антидефамаційна ліга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Антидефамаційна ліга
ADL logo (2018) cropped.svg
Тип громадська організація
Засновник Sigmund Livingstond
Засновано вересень 1913
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Нью-Йорк
Керівник Jonathan Greenblattd
Афіліація Coalition for Genetic Fairnessd
Дохід 68 375 817 $
Вебсайт adl.org

Антидефамаційна ліга (англ. Anti-Defamation League) — організація, головна мета якої — боротьба з антисемітизмом та всіма формами нетерпимості до євреїв.

Була заснована членами організації B'nai B'rith в 1913 році в Чикаго (один з них — правозахисник Зігмунд Лівінгстон). Штаб-квартира Ліги знаходиться в Нью-Йорку. Ліга має мережу з понад 30 регіональних офісів у США і міжнародні представництва в Єрусалимі, Відні та Москві.

Антидефамаційна ліга в Україні[ред. | ред. код]

За повідомленнями преси, Антидефамаційна ліга існує і в Україні. Її члени Рудольф Мирський, Олександр Найман у 2000 р. видали книгу «Юдофобія проти України» з реквізитами «Антидефамаційна ліга України».

Критика[ред. | ред. код]

Лінгвіст, філософ та соціальний активіст Ноам Чомскі охарактеризував Антидефамаційну лігу як таку, що забула про громадянські права в ім'я захисту ізраїльської політики; а також, що вона представляє будь-яку опозицію ізраїльським інтересам як антисемітизм[1].

Норман Фінкельштейн стверджує, що такі організації, як Антидефамаційна ліга, висували звинувачення в новому антисемітизмі з різною періодичністю, починаючи з 1970-х років, «не для боротьби з антисемітизмом, а для використання історичних страждань євреїв з метою імунізувати Ізраїль від критики»[2]. The Washington Post зазначає, що ADL неодноразово звинувачувала Фінкельштейна в «запереченні Голокосту» і що «ці звинувачення виявилися необгрунтованими»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Noam Chomsky. Necessary Illusions (en). Noam Chomsky. Процитовано 2019-08-26. 
  2. Finkelstein, Norman. Beyond Chutzpah: On the Misuse of Anti-Semitism and the Abuse of History, University of California Press, 2005, pp. 21–22.
  3. Powell, Michael. In N.Y., Sparks Fly Over Israel Criticism. The Washington Post. 

Посилання[ред. | ред. код]