Ізраїльсько-Палестинський конфлікт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Західний берег & Газа на папі 2007 року

Ізраїльсько-Палестинський конфлікт — збройний конфлікт, який продовжується досі поміж державою Ізраїль й так званими палестинцями (арабами, які мешкають на Землі Ізраїльській).

Він є частиною більш широкого арабо-ізраїльського конфлікту. Це суперечка поміж двома групами людей, які мають претензії на право володіння та на суверенітет над однією територією — колишнього британського мандата у Палестині. Було вже немало спроб створити дві держави: Ізраїль, та поруч з ним на суперечливій території — незалежну палестинську державу[1]. В даний час Держава Ізраїль розглядає їх як автономію.

В цей момент для переважної більшості палестинців та для багатьох ізраїльтян у проведених опитуваннях, рішення про створення двох держав є одним з найкращих способів покласти край цьому конфлікту[2][3]Більшість так званих. палестинців бачить у Західному березі ріки Йордан та у секторі Газа складові елементи території своєї майбутньої держави, таке бачення приймається також певною кількістю ізраїльтян[4]. Частина вчених виступають за рішення про створення єдиної держави, в результаті чого весь Ізраїль, включно з сектором Газа та Західним берегом стане бінаціональною державою з рівними правами для всіх[5][6]. Однак, є значні сфери розбіжностей щодо форми будь-якої остаточної угоди, а також щодо рівня довіри: кожна сторона бачить в іншій загрозу своїй подальшій безпеці.

Події за часом[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The New York Review of Books. The American Jewish Cocoon by Peter Beinart. Процитовано 10.05.2016. (англ.)
  2. Hamas won't go away. The Gaza Strip, The Economist. Процитовано 10.05.2016. (англ.)
  3. Tamar Hermann. Just Another Forgotten Peace Summit — Israel News. Haaretz. Архів оригіналу за 13.04.2010. Процитовано 10.05.2016. (англ.)
  4. Dershowitz, Alan. The Case for Peace: How the Arab-Israeli Conflict Can Be Resolved. Hoboken: John Wiley & Sons, Inc., 2005(англ.)
  5. Tony Judt. Israel: The Alternative. The New York Review of Books. Процитовано 10.05.2016. (англ.)
  6. Virginia Tilley, The One-State Solution, University of Michigan Press(англ.)
  7. Ma'alot, Kiryat Shmona, and Other Terrorist Targets in the 1970s
  8. Intifada. Microsoft Encarta. 2007. Процитовано 16 вересня 2007. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Haaretz. Ізраїльський ресурс новин Гаарец. Процитовано 10.05.2016.