Арміній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пам'ятник Армінію

Армі́ній (лат. Arminius, 17 до н. е.21 н. е.) — вождь племені херусків, напів-міфологічний герой німецького народу, відомий як Герман (Hermann).

"Арміній" - ім'я, надане йому римлянами. Справжнє ім'я невідоме. Народився в сім'ї Сегімера, одно з вождів племен херусків. В дитинстві був взятий з батьківського дому разом зі своїм братом до Риму, як заручник. Подібна практика взяття на виховання дітей вождів ворожих племен, щоб заручитися лояльністю, була поширена в той час. Арміній мав повну свободу пересування в Римі, отримав військову освіту та посаду офіцера в одному з легіонів римського війська. У відзнаку за вірну та успішну службу при придушенні антиримського повстання племен в Далмації, дістав звання «вершника» (шляхтича) Риму.

Через 15 років він повернувся на батьківщину разом з довіреною особою імператора Августа, сенатором та полководцем Публій Квінтілія Вара на чолі римських легіонів — як один з провідних та наближених офіцерів Вара. В 9 році н. е. Арміній очолив таємну змову та повстання германських племен проти римського війська Вара і в Тевтобурзькому лісі знищив 3 легіони римського намісника Квінтілія Вара, змусивши римлян перейти до оборони на Рейні.

Для зміцнення свого становища серед германських племен оженився на Туснельді, доньці Сегеста, знатного херуска. Мав сина Тумеліка, якого разом із дружиною захопив Германік у 15 році.

У 17 році завдав поразки Марободу, вождю маркоманів. Втім у 21 році Арміній загинув внаслідок змови проти нього найближчих родичів.

Література[ред.ред. код]