Арміній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Арміній
Hermannsdenkmal statue.jpg
Народився бл. 17 до н. е.[1][2][3]
Везер
Помер бл. 21[4][5][3][6]
Стародавня Германія
Батько Sigimerus[d][1][2][3]
У шлюбі з Thusnelda[d][2]
Діти Thumelicus[d]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Армі́ній (лат. Arminius; 17 до н. е. — 21 н. е.) — вождь племені херусків, міфологічний національний герой німецького народу, відомий як Герман (нім. Hermann).

«Арміній» — ім'я, надане йому римлянами. Справжнє ім'я невідоме. Народився в сім'ї Сегімера, одного з вождів племен херусків. У дитинстві його взяли з батьківського дому разом зі своїм братом до Риму як заручника. Подібна практика взяття на виховання дітей вождів ворожих племен, щоб заручитися лояльністю, була поширена в той час. Арміній мав повну свободу пересування в Римі, отримав військову освіту та посаду офіцера в одному з легіонів римського війська. У відзнаку за вірну та успішну службу при придушенні антиримського повстання племен в Далмації, дістав звання вершника Риму.

Через 15 років він повернувся на батьківщину разом з довіреною особою імператора Октавіана Августа, сенатором та полководцем Публій Квінтілія Вара на чолі римських легіонів — як| один з провідних та наближених офіцерів Вара.

У 9 році н. е. Арміній очолив таємну змову та повстання германських племен проти римського війська Вара і в Тевтобурзькому лісі знищив 3 легіони римського намісника Квінтілія Вара, змусивши римлян перейти до оборони на Рейні.

Для зміцнення свого становища серед германських племен оженився на Туснельді, доньці Сегеста, знатного херуска. Мав сина Тумеліка, якого разом із дружиною захопив Германік у 15 році.

У 17 році завдав поразки Марободу, вождю маркоманів. Втім у 21 році Арміній загинув внаслідок змови проти нього найближчих родичів.

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]