Білок SUMO

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Білки SUMO (від англ. Small Ubiquitin-related Modifier) — сімейство маленьких білків, що ковалентно зв'язуються та відділяються від інших білків клітини, змінюючи їх функцію.

Сумоїлювання[ред.ред. код]

«Сумоїлювання» є посттрансляційною модифікацією, залученою в різні клітинні процеси, такі як ядерний транспорт, регулювання транскрипції, апоптоз, стабільність білків, відповідь на стрес і протікання клітинного циклу.[1]

Протеїни SUMO подібні до убіквітину, а сумоїлювання служить початком ферментного каскаду, аналогічного процесу, що починається з убіквітинювання. На відміну від убіквітину, SUMO не використовується для того, щоб мітити білки, призначені для деградації.

Зрілі білки SUMO утворюються, коли від C-кінця відщеплюються останній чотири амінокислоти. Члени сімейства останній чотири амінокислоти часто мають різнорідні імена; гомолог SUMO1 в дріжджах, наприклад, називається SMT3 (suppressor of mif two 3). Для цього гену повідомлені кілька псевдогенів.


Посилання[ред.ред. код]

  1. Hay RT (Apr 2005). SUMO: a history of modification. Mol. Cell 18 (1). с. 1–12. doi:10.1016/j.molcel.2005.03.012. PMID 15808504.