Володимир Болгарський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Болгарський (Расате)
болг. Владимир Расате
Князь Болгарії
889 — 893
Попередник: Борис I Михайло
Спадкоємець: Симеон I
 
Народження: 850
Перше Болгарське царство
Смерть: не раніше 893 або 893
Перше Болгарське царство
Країна: Болгарія
Батько: Борис I
Мати: Марія

Володи́мир Болга́рський (болг. Владимир Расате) — князь Болгарії (889893).

Біографія

[ред. | ред. код]

Старший син Бориса I та Марії.

Брав участь у болгарсько-сербській війні 870 року [1].

Став правителем Болгарії, коли його батько Борис I вирішив піти до монастиря після 36-річного правління. Згідно з одними джерелами, причина цього рішення була винятково релігійна, згідно з іншими — хвороба князя.

Володимир не був такий популярний, як його батько. У 892 році він підписав договір з німецьким королем Арнулфом Каринтійским проти Великоморавії, і побічно — проти Візантії. Це був серйозний відступ від попередньої провізантійської політики князя Бориса I [2].

Серед інших непопулярних актів була спроба відновити язичництво в країні і заборонити християнство. В останній рік свого правління Володимир почав гоніння проти християн — розорення храмів у столиці, насилля над християнами та священиками. Ці дії привели до широкого невдоволення серед болярства.

У 893 році Борис повернувся з монастиря і прийняв ненадовго правління на себе. Він наказав схопити сина, засліпити й кинути до темниці. Після того Борис призначив свого молодшого сина Симеона новим князем. Також він переніс столицю з Пліски, в якій були живі язичницькі традиції, до нового міста Преслав [3].

Припускають, що Володимира було вбито через 4 роки після відсторонення від влади [4].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Андреев Й., Пантев А. Българските ханове и царе. От хан Кубрат до цар Борис III: Исторически справочник. — Велико Търново: Абагар, 2004. — С. 88.
  2. Гюзелев В. Княз Борис Първи: България през втората половина на IX век. — София: Наука и изкуство, 1969. — С. 461–469.
  3. Литаврин Г. Г. Введение христианства в Болгарии (IX — начало X в.) // Византия и славяне. — СПб.: Алетейя, 1999. — 311.
  4. Андреев Й., Пантев А. Българските ханове и царе. От хан Кубрат до цар Борис III: Исторически справочник. — Велико Търново: Абагар, 2004. — С. 89.

Джерела

[ред. | ред. код]
Попередник: Князь Болгарії
889 — 893
Наступник:
Борис I Симеон I