Володимир Болгарський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Болгарський (Расате)
болг. Владимир Расате
Saint Demetrius Church in Teshovo Enthronement of Simeon and Punishment of Vladimir Fresco 2.jpg
Князь Болгарії
889 — 893
Попередник: Борис I Михайло
Спадкоємець: Симеон I
 
Народження: 850
Перше Болгарське царство
Смерть: не раніше 893 або 893
Перше Болгарське царство
Країна: Болгарія
Батько: Борис I
Мати: Марія

Володи́мир Болга́рський (болг. Владимир Расате) — князь Болгарії (889893).

Біографія[ред. | ред. код]

Старший син Бориса I та Марії.

Брав участь у болгарсько-сербській війні 870 року [1].

Став правителем Болгарії, коли його батько Борис I вирішив піти до монастиря після 36-річного правління. Згідно з одними джерелами, причина цього рішення була винятково релігійна, згідно з іншими — хвороба князя.

Володимир не був такий популярний, як його батько. У 892 році він підписав договір з німецьким королем Арнулфом Каринтійским проти Великоморавії, і побічно — проти Візантії. Це був серйозний відступ від попередньої провізантійської політики князя Бориса I [2].

Серед інших непопулярних актів була спроба відновити язичництво в країні і заборонити християнство. В останній рік свого правління Володимир почав гоніння проти християн — розорення храмів у столиці, насилля над християнами та священиками. Ці дії привели до широкого невдоволення серед болярства.

У 893 році Борис повернувся з монастиря і прийняв ненадовго правління на себе. Він наказав схопити сина, засліпити й кинути до темниці. Після того Борис призначив свого молодшого сина Симеона новим князем. Також він переніс столицю з Пліски, в якій були живі язичницькі традиції, до нового міста Преслав [3].

Припускають, що Володимира було вбито через 4 роки після відсторонення від влади [4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Андреев Й., Пантев А. Българските ханове и царе. От хан Кубрат до цар Борис III: Исторически справочник. — Велико Търново: Абагар, 2004. — С. 88.
  2. Гюзелев В. Княз Борис Първи: България през втората половина на IX век. — София: Наука и изкуство, 1969. — С. 461–469.
  3. Литаврин Г. Г. Введение христианства в Болгарии (IX — начало X в.) // Византия и славяне. — СПб.: Алетейя, 1999. — 311.
  4. Андреев Й., Пантев А. Българските ханове и царе. От хан Кубрат до цар Борис III: Исторически справочник. — Велико Търново: Абагар, 2004. — С. 89.

Джерела[ред. | ред. код]

Попередник: Князь Болгарії
889 — 893
Наступник:
Борис I Симеон I