Феодор Святослав Тертер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Феодор Святослав
Тодор Светослав
Феодор Святослав
Цар Болгарії
1300 — 1322
Попередник: Чака
Спадкоємець: Георгій II Тертер
 
Народження:  ?
Смерть: 1322
Батько: Георгій I Тертер
Мати: Марія

Феодор Святослав Тертер (болг. Тодор Светослав, ?—1322) — болгарський цар у 13001322 роках, син царя Георгія Тертера.

Коли правителем Болгарії став Іван Асень III, Георгій Тертер розвівся з матір'ю Феодора Святослава для того, щоб одружитись із Марією, сестрою Івана Асеня III. Марія та Феодор були відіслані до Візантії. Після сходження на престол Георгія 1280 року Феодор Святослав продовжував перебувати у Візантії. Лише 1285 року Феодор Святослав був звільнений за допомогою тирновського патріарха Іоакіма III.

Проте вже 1289 року був засланий своїм батьком Георгієм в якості заручника до Золотої Орди до хана Ногая. Сестра Феодора Святослава вийшла заміж за сина Ногая Чаку. Сам же він одружився з Єфросинією, хрещеницею дружини Ногая, яка сама була незаконнонародженою дочкою Михайла VIII Палеолога.

1298 року брав участь у поході Чаки на Болгарію, де останній став правителем, проте 1300 року сам Феодор Святослав організував змову проти Чаки, якого було вбито. Феодор Святослав став царем Болгарії. Його правління принесло мир і стабільність в Болгарії.

Початок правління[ред.ред. код]

На початку свого правління Феодор Святослав звинуватив свого колишнього рятівника, тирновського патріарха Іоакіма III, який був зв'язаний з царем Смільцем та його дружиною, у державній зраді та стратив його. 1302 року Михайло, син царя Костянтина Тиха, спробував за допомогою візантійської армії вторгнутись до Болгарії, але зазнав невдачі.

Література[ред.ред. код]

  • John V.A. Fine, Jr., The Late Medieval Balkans, A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest, Ann Arbor (1987)
  • * Jordan Andreev, Ivan Lazarov, Plamen Pavlov: Koj koj e v srednovekovna Bǎlgarija. Софія 1999, ISBN 954-402-047-0.
  • Павлов, Пл., Г. Владамиров. Златната Орда и българите. София, 2009.

Посилання[ред.ред. код]

Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.