Фронт (військове об'єднання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Військова організація
Latvian platoon at Camp Lejune.jpg
Типові підрозділи Типова чисельність Типовий командир
Вогнева група 2–4 Молодший капрал /
Капрал
Відділення (Рій)/
Секція
8–14 Капрал/
Сержант/
Штаб-сержант
Взвод (Чота)/
Загін
15–45 Другий лейтенант /
Перший лейтенант /
Лейтенант
Рота (Сотня)/
Батарея/
Ескадрон
80–150 Капітан /
Майор
Батальйон (Курінь) /
Когорта
300–800 Підполковник
Полк /
Бригада /
Легіон
1,000–5,500 Полковник /
Бригадний генерал
Дивізія 10,000–25,000 Генерал-майор
Корпус 30,000–50,000 Генерал-лейтенант
Загальновійськова армія 100,000–300,000 Генералітет
Група армій /
Фронт
2+ польових армій Фельдмаршал /
Генерал армії
Військовий округ /
Театр
4+ польових армій Шестизіркове звання /
Головнокомандувач

Фронт (нім. front, лат. frons) — вище оперативно-стратегічне об'єднання збройних сил, створюване звичайно з початком війни. Призначається для вирішення оперативно-стратегічних завдань на кількох операційних напрямках (іноді на одному стратегічному) континентального театру воєнних дій. Завдання виконуються шляхом проведення фронтових операцій, як правило, у взаємодії з іншими фронтами, об'єднаннями й з'єднаннями різних видів збройних сил, що беруть участь у стратегічній операції, а в деяких випадках і самостійно.

Склад фронту визначається залежно від поставлених завдань, важливості й оперативній ємності напрямків, на яких він діє та інших умов. За досвідом воєн до складу фронту можуть входити кілька загальновійськових об'єднань типу армія, окремі загальновійськові об'єднання, з'єднання, частини й з'єднання різних родів військ і спеціальних військ, а також з'єднання, частини й установи фронтового тилу. Крім того, фронт міг посилюватися різними з'єднаннями й частинами з резерву Верховного Головнокомандування.

Поява фронтів пов'язана з ростом чисельності сухопутних армій, збільшенням розмаху бойових дій, зародженням нової форми їхнього ведення — операцій і необхідністю централізованого управління великими масами військ при підготовці та веденні бойових дій.

Перші фронти були організовані в російській армії з початком Першої світової війни 1914–1918 (Північно-Західний і Південно-Західний). В арміях інших держав (Австро-Угорщина, Німеччина, Франція, Велика Британія) з'явилися аналогічні об'єднання, що отримали назву груп армій.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія. «ТАШКЕНТ» — ЯЧЕЙКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1981. — Т. 8. — С. 332-333. — ISBN 00101-150. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]