Чота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Стандартне умовне позначення взводу NATO
Взвод німецької армії (Бундесверу)

Взвод або Чота́ (рос. взвод, англ. Platoon) — військове формування, тактичний підрозділ, що входить до складу роти, батареї. Окремі взводи можуть знаходиться також за самостійними штатами в складі батальйону, дивізіону, полку або бригади, і навіть управлінь, установ тощо.

Вперше взводи були створені наприкінці 17 в. в піхоті і кінноті, а потім в артилерії як складова частина роти, ескадрону і батареї. У подальшому, з появою нових родів військ (танкових, повітряно-десантних) і розвитком спеціальних військ (інженерних, зв'язку, залізничних та інших), взвода увійшли й до їх організаційної структуру.

На початку 21 століття взводні структури маються у всіх родах військ і спеціальних військах, а також у частинах і підрозділах забезпечення і обслуговування збройних сил більшості держав світу. В залежності від призначення і складу існують взводу: мотострілецькі, механізовані, мотопіхотні, піхотні, парашутно-десантні, танкові, артилерійські, мінометні, протитанкові, розвідувальні, саперні, зв'язку, управління, комендантські, регулювання, медико-санітарні, підвозу боєприпасів, господарські, ремонтні, постачання, матеріального забезпечення, обслуговування тощо.

Організаційно взвод залежно від його призначення, включає декілька відділень, секцій або команд (обслуг, екіпажів, груп). Очолюється командиром, який призначається з числа молодших офіцерів, унтер-офіцерів, ворент-офіцерів, прапорщиків, а іноді і сержантів.

Чисельність взводу в більшості армій світу — 10-36 військовослужбовців, в залежності від військових традицій країни, роду військ і функціонального призначення.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «ВАВИЛОН — ГРАЖДАНСКАЯ» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М.: Воениздат, 1979. — Т. 2. — С. 125-126. — ISBN 00101-236 (рос.)
  • Иерархия воинских формирований

Посилання[ред.ред. код]