Вікрам Самват

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Календар
Основні відомості

Види календарів
Армеліна · Ассирійський · Аттичний · Ацтекський · Бахаї · Бенгальський · Буддійський · Бірманський · Вавилонський · Візантійський · Вірменський · Вікрам Самват · В'єтнамський · Гільбурда · Голоценський · Григоріанський · Грузинський · Давньогрецький · Дарійський · Зороастрійський · Ефіопський · Єврейський · Єгипетський · Індійський · Індуїстські · Іранський · Інки · Ірландський · Кельтський · Китайський · Конта · Комі · Коптський · Перський · Слов'янський · Сварожий · Сака ера · Інки · Перський · Православний · Лютеранський · Місяцелік · Мусульманський · Майя · Малайський · Мезоамериканський · Масонський · Міньго · Непальський · Новоюліанський · Пролептичний юліанський, Пролептичний григоріанський · Римський · Радянський · Румійський · Симетричний · Стабільний · Тамільський · Тайський місячний · Тайський сонячний · Тибетський · Трисезонний · Туркменський · Тувінський · Універсальний · Французький · Ханаанейський · Хараппський · Хакаський · Чучхе · Шведський · Шумерський · Старошведський · Unix · Юліанський · Яванський · Японський

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм»

Самватський календар або вікрам самват — поширений[1] в Індії календар, в якому тривалість сонячного року до певної міри пов'язана з тривалістю місячних місяців.

Поширення та походження[ред. | ред. код]

Самватським календарем переважно користувалися в Північній і Центральній Індії. Літочислення за цим календарем починається з 57 р. до н. е. і зв'язується з ім'ям Вікрама, або Вікрамадітья, якому присвячені численні легенди, як національному героєві і ідеальному правителеві. Про нього згадують як про володаря, що вигнав іноземних загарбників. У більшості легенд розповідається про прагнення Вікрама облагодіяти свій народ і про готовність його пожертвувати собою і своїми особистими інтересами ради блага інших. Він прославився своєю великодушністю, служінням іншим, мужністю і відсутністю зарозумілості. Ім'я Вікрамадіт'я, подібно до імені Цезаря, стало символом і титулом, і багато подальші правителі приєднували його до своїх імен.

Численні згадки в історії Індії про багатьох Вікрамів утрудняє встановлення того, який з них пов'язаний з історією самватського календаря. Цікаво зазначити, що близько 57 р. до н. е., тобто біля дати, з якою ведеться ера Вікрам самват, немає слідів, які вказують на існування такого правителя. Тільки у IV ст. н. е. в Північній Індії був якийсь Вікрамадіт'я, який воював проти іноземних загарбників — гунів і вигнав їх з індійської землі.

Оскільки літочислення за ерою Вікрам самват починається з 57 р. до н. е., то, отже, 6 квітня 2019 р. Григоріанського календаря відповідає початку 2076 р. Вікрам самват. Це свято Угаді. 2077 р. Вікрам почнеться 25 березня 2020 р. Роки рахуються циклами по 60 років (самватсара).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. «Відкриття Індії», Джавахарлал Неру, 1944 р.

Джерела[ред. | ред. код]

Календарі Індії