Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Анатолій 2000[ред. код]

--Анатолій 2000 (обговорення) 15:43, 12 квітня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Анатолій 2000)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Анатолій 2000)[ред. код]

 • Вітаю. Ви написали, що знайомі із ВП:ПАТ, але це явно не так. Інакше Ви б знали про критерії для отримання прав патрульного (повинно бути більше 200 редагувань та понад 60 днів від моменту першого реадгування). На жаль, Ви їм не відповідаєте. Але тоді можна обговорити про надання Вам прав автопатрульного, хоча Ваші статті всеодно не відповідають вимогам у ВП:ПАТ. Прошу ще раз перечитати ВП:ПАТ і передивитися, чи відповідають Ваші статті правилам і виправте їх відповідно. Тоді перенесу голос у розділ "За". Сподіваюся на розуміння--DiMon2711 17:36, 12 квітня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Анатолій 2000)[ред. код]

Коментарі (Анатолій 2000)[ред. код]

Запитання (Анатолій 2000)[ред. код]

Так

 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?

Так

 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

так

 • Переглянув вашу статтю про Месенджер, і все ніби гаразд. Але от посилання - невже важко було знайти українське посилання про можливість його використання без акаунту? Мені зайняло лише три секунди щоб знайти оце. Питання: вам знайомий постулат про українські джерела? Чи думаєте, це перебільшення, адже всі й так розуміють і т.д.? Mykola Swarnyk (обговорення) 03:54, 13 квітня 2019 (UTC)

Підсумок (Анатолій 2000)[ред. код]

Uliatit[ред. код]

--Uliatit (обговорення) 10:59, 15 квітня 2019 (UTC) Прошу надати мені права автопатрульного. Здебільшого займаюсь перекладами статтей з російської та англійської мов. Прагну розширити українську Вікіпедію змістовними та якісними статтями. Займаюсь вікіфікацією статтей, виправленням орфографічних помилок та візуальним оформленням. Я вважаю себе перфекціоністом, тому слідкую за тим, щоб мої статті були у належному вигляді.

Хочу отримати статус автопатрульного, бо впевнена в своїх редагуваннях.

Symbol support vote.svg За (Uliatit)[ред. код]

 • бачив багато статей користувачки. Серйозних проблем наче немає. Безумовно Symbol support vote.svg За--DiMon2711 11:41, 15 квітня 2019 (UTC)
 • Дякую! :) Uliatit 17:39 19 квітня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Uliatit)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Uliatit)[ред. код]

 • Виправлення орфографічних помилок, поліпшення візуального оформлення, статті у належному вигляді… Тільки біда в тому, що ці помилки активно присутні в статтях номінанта. І маса інших на додачу. У кожній другій статті, якщо не частіше. Я не голосуватиму «проти», щоб не розжовувати недоліки (впевнений, що Користувач чудову про них знає) і щоб мій голос не ніс сили. Утримуюся. Номінанту раджу не поспішати з правами. Мені сумно, що я часто став говорити ці слова Користувачам Вікіпедії: не женіться за кількістю, женіться за якістю! З повагою, GC 007 (обговорення) 12:19, 19 квітня 2019 (UTC)
 • Дякую, докладу зусиль, щоб уникнути недосконалостей у своїх статтях :) Uliatit 17:39 19 квітня 2019 (UTC)

Коментарі (Uliatit)[ред. код]

Запитання (Uliatit)[ред. код]

 • Так, ознайомлена.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
 • Вимоги не відрізняються, існує відмінність у способі отримання позначки.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
 • Так, ознайомлена.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
 • Користуюсь розмальовкою посилань, а також вікіфікатором, навіть при роботі з незначними правками (наприклад, виправляючи орфографію).

Підсумок (Uliatit)[ред. код]

Sb008[ред. код]

Користувач іноземець, втім вчиняє якісні технічні зміни та оновлення у статтях. Вандалізму чи неякісних змін не побачив. Пропоную надати йому статус автопатрульного. Має вже цей статус у німецькій, польській і російській мовних розділах.--YarikUkraine (обговорення) 17:19, 17 квітня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Sb008)[ред. код]

 • Symbol support vote.svg За--DiMon2711 17:32, 17 квітня 2019 (UTC)
 • --Jphwra (обговорення) 11:22, 19 квітня 2019 (UTC)
 • Звичайно за. @YarikUkraine: а до чого номінація? Дані права не передбачають номінацій та обговорень. Видали б так. Тим більше, я чомусь впевнений в адекватній якості і подальшого внеску Користувача. Dear Sb008, success to you! --GC 007 (обговорення) 12:08, 19 квітня 2019 (UTC)
  Передбачають, на Вікіпедія:Заявки на статус автопатрульованого вказано що за запитом на автопатрулювання теж потрібно проводити обговорення на цій сторінці. --YarikUkraine (обговорення) 13:08, 19 квітня 2019 (UTC)
  @YarikUkraine: Ні, не передбачають. Згідно ВП:АПАТ ми не маємо норм оцінки діяльності Користувача і обговорення цієї діяльності з метою видати саме ці права. Забрати або надати права може адміністратор, при наявності бажання (грубо кажучи), що є цілком адекватною практикою. Користувач, якщо хоче мати права, тоді, звичайно, подає заявку сюди. У будь-якому випадку я повністю підтримую Вашу номінацію. Хочете так, нехай так. З повагою, GC 007 (обговорення) 13:22, 19 квітня 2019 (UTC)
  Ну якщо так, значить я трохи наплутав. Але вже хай буде як є. На днях надам статус, якщо не з'являться користувачі у розділі проти.--YarikUkraine (обговорення) 13:29, 19 квітня 2019 (UTC)
  Там чітко згадана "заявка" на ЗПП, але точно це не ініціатива адміністратора, тому, все правильно зроблено не вводьте у сумніви. — Alex Khimich 15:02, 19 квітня 2019 (UTC)
  @Alex Khimich: Де написано? Це не є правилом або настановою (навіть там сказано про відсутність регулюючої бази дані права). Є реальна практика речей, які відбуваються і правопорядок. Ось я відштовхнувся від спільного результату цих двох регулюючих. У ВП:АПАТ ясно сказано лише те, що досвідчені Користувачі з інших Вікі можуть звертатися за прапорцем сюди, в іншому тільки на права патрульного. Так само сказано і про те, що адміністратор має право позбавляти прапорця в разі ряду порушень. Надання цих прав, оцінка користувача, обговорення внеску відповідно до бажаних прав — ми не маємо норм для цього. А якщо ми не маємо правила подачі заявки і подальшої видачі прав, тоді адміністратор, який позбавляє прав може і дати їх, що і буває час від часу. У будь-якому випадку я не хочу сперечатися). Успіхів номінанту! --GC 007 (обговорення) 15:24, 19 квітня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Sb008)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Sb008)[ред. код]

Коментарі (Sb008)[ред. код]

Запитання (Sb008)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

Підсумок (Sb008)[ред. код]