Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Архіви

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

Патрульними можуть стати користувачі, які мають:

 • щонайменше 60 днів досвіду редагувань;
 • щонайменше 200 редагувань в основному просторі;
 • як виняток (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • відсутність блокувань за порушення правил Вікіпедії (вандалізм, війна редагувань, ляльковий театр); інакше заявнику потрібно, щоб пройшло 45 днів від дня закінчення терміну останнього такого блокування;
 • позбавлені прав патрульного мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • у разі позитивного рішення, користувачу надаються права патрульного та відкочувача.
 • у разі негативного рішення, підсумок повинен містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Поточні заявки[ред. код]

Wlados1991[ред. код]

--Wlad 21:20, 28 липня 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Wlados1991)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Wlados1991)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Wlados1991)[ред. код]

Коментарі (Wlados1991)[ред. код]

Запитання (Wlados1991)[ред. код]

Так.

 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?

Первинна перевірка якості сторінок та їх версій з установленням відповідної позначки передбачає первинну перевірку якості, оформлення, відсутності серйозних порушень правил Вікіпедії.

 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?

Так.

 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

Так.

Запитання (Wlados1991) від nickispeaki[ред. код]

Чи розібралися із файлами? @Wlados1991:--Nickispeaki (обговорення) 12:37, 30 липня 2020 (UTC)

Ще таке... Тільки зараз побачив, що Ви перейменувалися. Чому? --Nickispeaki (обговорення) 12:39, 30 липня 2020 (UTC)

І після того побачив, що деякі редагування у станціях були відкинуті. Що там за історія? --Nickispeaki (обговорення) 12:43, 30 липня 2020 (UTC)

Запитання (Wlados1991) від Fessor[ред. код]

Особисто я часто перетинаюся з внеском номінанта і доволі часто (принаймні, раніше) там були проблеми з перевірністю.

 • Ланьцут (станція) - статтю створено 12 липня 2020‎, а джерела цитовано 2019, 2013, 2016 роками. Це не може бути правдою.
  • Нема шаблону про переклад на СО.
  • Категорія:Засновані 1858 - замість більш точної Категорія:Залізничні станції та платформи, збудовані 1858
 • Балівка (станція) - +2kb тексту = незначна зміна
 • Чимало редагувань без опису змін: от, наприклад, куди дивитися, щоб оцінити це? Джерела не змінено, на сайті КП «МТТУ» дані за 2018 рік. Тобто, треба дивитися деінде... Таке складно патрулювати.

Це все виглядає дивно з огляду на значний стаж і активність користувача. Я не голосуватиму у цій номінації, але дуже хочу знати, чому так відбувається. --Fessor (обговорення) 13:48, 30 липня 2020 (UTC)

Підсумок (Wlados1991)[ред. код]

Shargat2[ред. код]

--Вітаю! Прошу надати мені права патрульного. Маю надію, що з додатковими повноваженнями я зможу приносити набагато більше користі проєкту. Дякую! Shargat2 (обговорення) 17:11, 2 серпня 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Shargat2)[ред. код]

 • Оскільки я порадив користувачу стати патрульним то і проголосую першим. В статтях бувають помилки але на мою думку не критичні (описки), якщо користувач буде більш детально їх вичитувати то і цього не буде. --August (обговорення) 10:05, 3 серпня 2020 (UTC)
 • Тільки Symbol support vote.svg За. Великий потенціал, конструктивне сприйняття зауважень та негайне виправлення недоліків. Вперше я підтримую при малій кількости редагувань - тут буде користь для вікіпедії. Напрямок, в котрому працює користувач, дуже потребує активних редакторів.--Юрко (обговорення) 20:20, 3 серпня 2020 (UTC)
 • Якщо Augustus-ua рекомендує, то мій голос тут --Jphwra (обговорення) 20:24, 3 серпня 2020 (UTC)
 • Внесок хороший. Успіхів. --Нікалай Обг. 20:49, 3 серпня 2020 (UTC)
 • --Л. Панасюк (обговорення) 17:44, 4 серпня 2020 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Shargat2)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Shargat2)[ред. код]

Коментарі (Shargat2)[ред. код]

Запитання (Shargat2)[ред. код]

Так

 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?

Автоматично патрульована сторінка має бути первинно перевірена на відсутність грубих порушень правил Вікіпедії та її оформлення. Патрульована сторінка має бути детально перевірена згідно з усіма вимогами до статей.

 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?

Так

 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

Не користувався обома інструментами, вже ознайомився з документацією, почну використовувати.

Запитання Shargat2 від Юрка[ред. код]

Вітаю. Ви частий відвідувач ВП:ЗДП. Скажіть, чи переглядаєте Ви відповіді на Ваші запити? Ще одне: чому таке прагнення перевірености Ваших статей та правок? Дякую.--Юрко (обговорення) 18:09, 2 серпня 2020 (UTC)

Вітаю! Перш за все тому, що хочу, щоб ці правки були підтвердженими та перевіреними, оскільки я можу допускати якісь помилки та огріхи (хоча і стараюсь слідувати правилам написання статей та принципам Вікіпедії), і їх найкраще помітить інша людина. А, по-друге, я хочу, щоб мої правки, зміни та нові статті побачила якомога більша кількість читачів, оскільки, якщо я не помиляюсь, то для незареєстрованих користувачів, котрих все ж таки більшість, за замовчуванням відображається остання перевірена версія статті, а не неперевірені зміни. Ну і, на мою думку, довіра у користувачів до вже перевірених статей більша. Shargat2 (обговорення) 20:36, 2 серпня 2020 (UTC)
А переглядаєте відповіді на запити? --Юрко (обговорення) 20:59, 2 серпня 2020 (UTC)
Так, звичайно. Можливо, не завжди відповідаю, проте всі бачу і читаю. Shargat2 (обговорення) 14:07, 3 серпня 2020 (UTC)
Тоді не розумію, чому не дослухаєтесь до порад. Якщо якісь речі пишу незрозуміло, то варто уточнити. --Юрко (обговорення) 15:51, 3 серпня 2020 (UTC)
Я бачив Ваші зауваження. На жаль, поки руки не дійшли до виправлення. Обов'язково зроблю це найближчим часом. Якраз сьогодні вносив зміни в статтю Бубнівська Слобідка, яку Ви перевіряли і лишали свої зауваження. Якщо будуть ще питання в процесі, звертатимусь, але наразі їх немає. Дякую. Shargat2 (обговорення) 19:12, 3 серпня 2020 (UTC)

Підсумок (Shargat2)[ред. код]

Степан Ігорович[ред. код]

--Степан Ігорович (обговорення) 15:37, 3 серпня 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Степан Ігорович)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Степан Ігорович)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Степан Ігорович)[ред. код]

Коментарі (Степан Ігорович)[ред. код]

Запитання (Степан Ігорович)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання? Так
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»? Суттєво не відрізняються
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт? Так
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором? Фунція не увімкнена, вікіфікатором не користуюсь

Підсумок (Степан Ігорович)[ред. код]