Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності у кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Shmurak[ред. код]

Переклав статтю Артур Еріх Гаас, також працюю у технічній кнайпі. --Shmurak (обговорення) 09:21, 6 січня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Shmurak)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Shmurak)[ред. код]

 • Див. Вікіпедія:Боти#Користувач:ShmurakBot, редагування на кшталт такого тощо. Не те що б я вважав це прямо таки шкідливим і за жодних умов не сумісних із патрулюванням, але якось негарно це все. Sapienti sat — NickK (обг.) 00:18, 9 січня 2018 (UTC)
  Ну і що там не так, sapiens ви наш, у цьому ред.№ 21551667 редагуванні? А те, що ви заклювали технічно підкованого користувача своїми хронічними підозрами, та ще і вихваляєтесь що він тест Ніка на підлабузництво не пройшов — то це аргумент не вартий виїденого яйця. — Alex Khimich 01:58, 9 січня 2018 (UTC)
  @Alex Khimich: Ок, не подобається, коли я говорю натяками, то буде вам аргумент, вартий трохи більше ніж виїденого яйця: Вікіпедія:Запити на перевірку користувачів#ShmurakNickK (обг.) 21:07, 9 січня 2018 (UTC)
  Ніку, вам потрібно трохи відпочити від проекту і прийти з новими ідеями. Десь так з місяць. Не можна так всіх і вся підозрювати. — Alex Khimich 22:46, 9 січня 2018 (UTC)
  @Alex Khimich: Давайте дочекаємося результатів перевірки. Я ж не голослівно підозрюю — NickK (обг.) 22:54, 9 січня 2018 (UTC)
  Там підстав немає — Alex Khimich 00:39, 10 січня 2018 (UTC)
  Без образ, але я хотів би звести у подальшому моє спілкування з НікКом до мінімуму. Тому дозвольте мені більше не коментувати його репліки про мене. При цьому я високо ціную все що він робив, робить і буде робити для української вікі. Shmurak (обговорення) 08:28, 10 січня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Shmurak)[ред. код]

Коментарі (Shmurak)[ред. код]

 • Мене більше бентежать редагування на зразок такого. Категорична думка, підкріплена ще більш категоричною дією. А чи не слід такі речі принаймні обговорювати? Навіть у разі 100% відчуття правоти, непідкріпленості джерелами і т.ін. Може слід було б на перший раз поставити шаблон «факт», також, можливо, слід було б послатись на правило, яке регламентує припустимість/наприпустимість додавання "подібних списків". Наскільки мені видається, практика додавання відомих осіб у географічні статті доволі поширена. Опонент подав пояснення на сторінці обговорення. І що далі? Може слід було щось відповісти? Mykola Swarnyk (обговорення) 07:20, 10 січня 2018 (UTC)
  • @Mykola Swarnyk: прошу пробачення що не відповів на СО, зараз у мандрах, і маю поганий інтернет. Я не вважаю правильним додавання таких списків, де підбір прізвищ ґрунтується лише на суб'єктивних критеріях. Але і не буду наполягати, раз хтось хоче щоб такий список був, нехай буде. Shmurak (обговорення) 08:22, 10 січня 2018 (UTC)
   • А чому одразу здавати позицію? Вибачайтесь лише коли явний прокол. Напишіть колезі... [[]], що його вибір осіб не підкріплений жодним джерелом. Хай наведе пару. Тоді скажіть, що оця особа, на вашу думку, зайва, а цієї бракує. Таким чином пишеться вільна вікіпедія. Ви не можете бути "в принципі проти будь-яких списків осіб", бо це - доволі прийнятий елемен формату будь-якої краєзнавчої статті. Ви видалили цей фрагмент, а ваш опонент повернув його ще навесні. Говоріть з людьми. Mykola Swarnyk (обговорення) 21:35, 10 січня 2018 (UTC)
    • @Mykola Swarnyk: річ у тому що всі ці люди дійсно народилися на Донщині. З цим неможливо сперечатися. Але чи варто про це писати у статті? Це те саме що до статі Галичина додати розділ === Народилися у Галичині ===. Ми ж так не робимо, бо там народилися мілійони осіб за усю історію Всесвіту. Але це не принципове для мене питання, тому я не буду за це боротися. --Shmurak (обговорення) 09:46, 12 січня 2018 (UTC)

Запитання (Shmurak)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

Підсумок (Shmurak)[ред. код]