Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Зміст

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Body-Head[ред. код]

Добридень, шановні! Прошу Вас надати мені права на патрульного та відкочувача. Дякую за увагу!--Body-Head 15:44, 1 вересня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Body-Head)[ред. код]

 • Внесок непоганий. Глянув кілька статей, середньої таі вище якості. Хотілося б, звичайно, краще. Але в цілому цілком відповідає ВП:ПАТ. Успіхів. --GC 007 (обговорення) 15:50, 1 вересня 2018 (UTC)
 • Як вище, але все таки прохання більше уваги приділяти джерелам.--Jack Bulitlo (обговорення) 20:15, 8 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Максим Стоялов (обговорення) 20:30, 21 вересня 2018 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Body-Head)[ред. код]

 • Підозрілі джерела.--Viiictorrr (обговорення) 14:19, 17 вересня 2018 (UTC)
 • Переніс свій голос сюди. Відповідей так і не надійшло. --Seosergv (обговорення) 07:40, 5 жовтня 2018 (UTC)
 • Що з джерелами? Де нормальний підпис? Ранувато права патрульного. --Jphwra (обговорення) 17:11, 6 жовтня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Body-Head)[ред. код]

Коментарі (Body-Head)[ред. код]

 • Body-Head, дуже бажано, щоб ви поглянули на ВП:ПІДПИС та зробили його з гіперпосиланням. Якщо синій колір не подобається, підпис можна чорним зробити, але посилання там потрібне. <a href="..."><span style="color:#000">Підпис</span></a> Вам так буде не зручно щось писати. — Alex Khimich 11:44, 18 вересня 2018 (UTC)

Запитання (Body-Head)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
  Повністю ознайомлений.--Body-Head 15:44, 1 вересня 2018 (UTC)
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
  Різниця відсутня.--Body-Head 15:44, 1 вересня 2018 (UTC)
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
  Звичайно.--Body-Head 15:44, 1 вересня 2018 (UTC)
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
  В даний час так, ця функція увімкнена. Вікіфікатором почав користуватися не так давно.--Body-Head 15:44, 1 вересня 2018 (UTC)

Запитання (Seosergv)[ред. код]

 • Доброго ранку! Що вас спонукало до створення статті Список атак Сполучених Штатів на сирійський уряд під час громадянської війни в Сирії?— Це написав, але не підписав користувач Seosergv (обговореннявнесок).
  Мені була цікава ця тема, тим паче стаття вже існувала в англійській Вікіпедії, тому я вирішив її перекласти.--Body-Head 19:31, 3 вересня 2018 (UTC)
 • Чому ви наводите наперед упереджені джерела, в яких російська сторона конфлікту згадується у нейтральному, або нейтрально-позитивному світлі, або у якості жертви?— Це написав, але не підписав користувач Seosergv (обговореннявнесок).
  Чи маєте Ви на увазі статтю, яку вказали в першому питанні? Можливо, під час її створення я не приділив належної уваги перевірці джерел, зазначених в англійській версії. Зазвичай я ретельно перевіряю всі джерела.--Body-Head 19:31, 3 вересня 2018 (UTC)
 • Так, я мав на увазі саме ту статтю. Можете виправити такі джерела? --Seosergv (обговорення) 09:03, 4 вересня 2018 (UTC)
  Так, звичайно.--Body-Head 17:10, 4 вересня 2018 (UTC)
  Я бачу, що ви дещо виправили, але не все. Деякі твердження доволі сумнівні. Наприклад, "Також завдавалися смертельні атаки, які, за твердженням США, були випадковими, і в результаті яких було вбито 106 урядових солдатів". Я не знайшов нічого схожого у наведеному джерелі. Там є дані про кількість, але жодного слова про випадковість. Саме ця фраза значно змінює підтекст цього речення. Крім цього, інформація з цього джерела не відповідає тематиці статті. Я вас попрошу все-таки ще подивитись і перевірити і інші твердження. Загалом стаття мені нагадує елементи інформаційної гібридної війни, а ви, сподіваюся ненавмисно, переклали на українську мову з англомовної вікі, тим самим популяризуючи викривлені відомості про той конфлікт.--Seosergv (обговорення) 06:54, 5 вересня 2018 (UTC)
 • Ще одне питання. Ви зробили достатній внесок у російську вікіпедію. Чому перестали наповнювати матеріалами? --Seosergv (обговорення) 09:03, 4 вересня 2018 (UTC)
  Я помітив, що у російському сегменті Вікіпедії стає все більше необ'єктивної та однобічної інформації, тому з часом я припинив робити будь-який внесок.--Body-Head 17:10, 4 вересня 2018 (UTC)

Підсумок (Body-Head)[ред. код]

Crazyalien[ред. код]

Привіт. Прошу розглянути мою кандидатуру на отримання статусу патрульного та відкочувача. Дякую. --Crazyalien (обговорення) 20:16, 15 вересня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Crazyalien)[ред. код]

 • Користувач створив уже 29 статей і зробив більше 500 правок. Вікіпедія це спільна справа і кожен веде свій фронт робіт. Хтось створює заготовки статей, хтось їх розширює, хтось працює над звязність чи категоризацією. Гадаю, якщо користувач доопрацює свої слабкі статті, варто давати статус патрульного. Нам не завадить ще 1 багнет. Bodiadub (обговорення) 09:26, 16 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Максим Стоялов (обговорення) 20:31, 21 вересня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За per Bodiadub --Viiictorrr (обговорення) 17:25, 6 жовтня 2018 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Crazyalien)[ред. код]

 • На жаль, статті дуже низької якості, що не відповідає ВП:ПАТ. Після доробок Користувачами статті отримують адекватний вигляд, але авторські версії відпатрульовані бути не можуть. Поки що я тут. --GC 007 (обговорення) 20:31, 15 вересня 2018 (UTC)
  1) можете надати конкретні приклади "дуже низької якості статей" які створив і аргументувати? 2) я у вікіпедії 11 років, і не всі статті розлого і правильно писав одразу. Але можна простежити банальну еволюцію якості моїх доробків. Можете проштудіювати, якщо бажаєте довести свою думку учасникам вікіпедії.--Crazyalien (обговорення) 09:07, 16 вересня 2018 (UTC)
  @Crazyalien: Ви за 11 років написали 28 статей і зробили трохи більше 300 правок в основному просторі? Цікаво. Звичайно можу, але ми ж не в школі Вікіпедії, де буде робота над помилками. Ми в обговоренні Вашої заявки на права і свою суб'єктивну думку я висловив. Ну ось наприклад перша ж стаття, на яку я натиснув - Манфред Кетс де Вріс. Погане оформлення, порушення ВП:НТЗ місцями, погана категоризація. Не можна такий внесок патрулювати. В будь-якому випадку Ваш внесок доступний і кожен може з ним ознайомитися. З повагою, GC 007 (обговорення) 09:53, 16 вересня 2018 (UTC)
  я багато років робив правки анонімно - це видно по моїй історії, що там пробіл в пару років. зауваження приймаю і дякую за прискіпливість. вдосконалю і виправлю свій внесок, щоби він був зразковим. --Crazyalien (обговорення) 06:59, 17 вересня 2018 (UTC)
 • Як вище. Вікторія III (обговорення) 21:35, 15 вересня 2018 (UTC)
  можна деталізувати ваше небажання надати мені статус патрульного?--Crazyalien (обговорення) 09:07, 16 вересня 2018 (UTC)
 • Є невеликі порушення ВП:В (місцями без ВП:АД), як сказали вже про ВП:НТЗ, великі питання до ВП:НС. Прошу вибачення, але я не підтримаю. -BiNA (обговорення) 10:09, 16 вересня 2018 (UTC)
  стиль статей я підтягну. дякую за зауваження. писав їх давно. пройдуся по всіх і методично зроблю зразковими. --Crazyalien (обговорення) 06:59, 17 вересня 2018 (UTC)
  @Crazyalien: Прагнення дуже похвальне. Ось підтягнути стиль, пару місяців пописати в покращеному стилі і потім подавайте заявку знову. Успіхів. -BiNA (обговорення) 14:12, 17 вересня 2018 (UTC)
 • Аргументи абсолютно вагомі. На разі категорично проти.--Jack Bulitlo (обговорення) 08:42, 18 вересня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Crazyalien)[ред. код]

Коментарі (Crazyalien)[ред. код]

Запитання (Crazyalien)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
  так, ознайомився.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
  нічим не відрізняються. обидві сторінки мають статус перевіреною, просто одна була створена простим користувачем і перевірена патрульним/адміністратором, а інша сторінка створена адміном, патрульним чи ботом і не потребувала перевірки.--Crazyalien (обговорення) 20:16, 15 вересня 2018 (UTC)
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
  так, ознайомлений.--Crazyalien (обговорення) 20:16, 15 вересня 2018 (UTC)
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
  функцію виділення посилань на неоднозначності увімкнув. Вікіфікатором користуюся.--Crazyalien (обговорення) 20:16, 15 вересня 2018 (UTC)

Підсумок (Crazyalien)[ред. код]

WithUinH[ред. код]

Антон Даньків[ред. код]

Captain naval[ред. код]

--Old Navy (обговорення) 14:21, 3 жовтня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Captain naval)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Captain naval)[ред. код]

А що тут обговорювати, якщо кандидат навіть полінувався належним чином оформити свою заявку?--Seosergv (обговорення) 06:04, 8 жовтня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Captain naval)[ред. код]

Коментарі (Captain naval)[ред. код]

Підсумок (Captain naval)[ред. код]

Олексій Мажуга[ред. код]

Вітаю! Прошу надати мені права патрульного. З повагою --Олексій Мажуга (обговорення) 19:18, 4 жовтня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Олексій Мажуга)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Олексій Мажуга)[ред. код]

 • Symbol oppose vote.svg Проти Кількість помилок в текстах просто зашкалює. Вони наявні навіть у відповідях на стандартні питання при номінації. --Seosergv (обговорення) 07:36, 5 жовтня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Олексій Мажуга)[ред. код]

Коментарі (Олексій Мажуга)[ред. код]

Запитання (Олексій Мажуга)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
  ознайомився --Олексій Мажуга (обговорення) 19:18, 4 жовтня 2018 (UTC)
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
  «автоматично перевірена» — це сторінка створена патрульним або адміністратором, «перевірена» — це сторінка створена користувачем та переглянута патрульним. --Олексій Мажуга (обговорення) 19:18, 4 жовтня 2018 (UTC)
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
  так --Олексій Мажуга (обговорення) 19:18, 4 жовтня 2018 (UTC)
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
  функцію сьогодні увімкнув. Фікіфікатором поки що ні, алє спробую --Олексій Мажуга (обговорення) 19:18, 4 жовтня 2018 (UTC)

Підсумок (Олексій Мажуга)[ред. код]