Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Kolibri32[ред. код]

Добрий вечір. Прошу присвоїти мені статус патрульного та відкочувача в Українській Вікіпедії з метою поліпшення та розширення якості статей у її просторі, та допомогати зберігати принципи та догми, на яких заснована Вікіпедія. Маю досвід роботи у Російській Вікіпедії (статус патрульного, відкочувача, перейменувача файлів, завантажуючого). З повагою, --Kolibri32 (обговорення) 20:50, 10 квітня 2018 (UTC)

Щось не видно у журналі згаданих вами прав у Рувікі. Негарно обманювати. — Alex Khimich 19:41, 11 квітня 2018 (UTC)
@Alex Khimich: Справді негарно [1]. А взагалі краще дивитися на глобальний ранг.--Чорний Кіт Обг. 14:26, 12 квітня 2018 (UTC)
Сорі, не у той журнал глянув. — Alex Khimich 14:31, 12 квітня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Kolibri32)[ред. код]

 • редагування та дописи на відповідному рівні--SitizenX (обговорення) 01:10, 1 травня 2018 (UTC) P.S. Хотілося б бачити більше українського та меньше перекладів. Тут так достатньо русскомірного.
 • Symbol support vote.svg За DENAMAX (обговорення) 21:33, 5 травня 2018 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Kolibri32)[ред. код]

 • Проти. По-перше, всього одна стаття (для мене кількість статей - це мій власний критерій). По-друге, набрання дрібними правками потрібної кількості не вітаю (на одну статтю 5 правок, які можна було вмістити в одну). Плюс згадка якихось статусів в РосВікі взагалі зайва. Мені здається зарано. Успіхів Вам.---GC 007 (обговорення) 12:35, 11 квітня 2018 (UTC)
  • Дякую за ваш коментар. В Українській Вікіпедіїї працюю більше 3 місяців, а у Російській - майже рік. Це моя перша завершена стаття у просторі Української Вікі та не остання, тому що ще дуже багато чого можна перекласти з Російської та інших мов на Українську мову, і почав саме з тої статті, яку створив сам у Російській Вікі і вона про українського археолога, тому обов'язково має бути в Українській Вікі. Оскільки до точності перекладу я відношусь дуже серйозно, щоб не нарушити правопису і зберегти правдивий зміст, робив переклад частинами, щоб контролювати її якість, і не переробляти статтю потім, і точно не з ціллю дрібних правок. Коли вичитував статтю потім, то знайшов багато дрібних помилок, які і виправив по мірі часу. При розгляді правил на статус патрульного до необхідних умов відноситься активний період праці у просторі Української Вікіпедії (щоб був більше 60 днів), наявність більше 200 правок, знання загальних правил Вікіпедії та знання і розуміння вимог до патрульованних статтей. На сторінці подачі заявки на статус патрульного також вичитав, що за наявності статусу патрульного в інших Вікіпедіях, допускається надання статусу патрульного в Українскькій Вікі. Оскільки відповідаю цим пунктам вимог та маю досвід праці у Російській Вікі (саме з метою вказати досвід і знання правил згадав і про Російську Вікі) - вирішив подати заяву на статус патрульного в Українській Вікі. З повагою, --Kolibri32 (обговорення) 16:14, 12 квітня 2018 (UTC)
 • Ви відредагували всього 3 статті, при чому як мінімум одну з них після вас треба ще доопрацьовувати бо це копіво з ЕІУ. Тому статус патрульного думаю варто надавати лише коли ви почнете регулярно редагувати різні статті і перевіряти їх оформлення, стиль і т. д.--August (обговорення) 16:40, 11 квітня 2018 (UTC)
  • Дякую за ваш коментар. Насправді, я перекладав і редагував поки що лише 1 статтю (і як писав вище, вона - перша і не остання, бо ще є багато матеріалів, якими можна доповнити Українську Вікі), а у 2 інших статтях лише вніс декілька доповнень у основний зміст, что стосувалися безпосередньо до тої статті, що перекладав. І всі необхідні шаблони, як і Інтервікі, там вніс, щоб стаття не біла сиротою, і віразу була пов'язаною з іншою, до якої відносится. Стосовно тих двух статтей - питання не до мене, а до авторів, які писали ці статті. Я ще не займався їх патрулюванням. З повагою, --Kolibri32 (обговорення) 16:14, 12 квітня 2018 (UTC)
 • не маю нічого проти, але зарано подаватись. Пропоную редагувати різні статті, користуватись вікіфікатором, податися знову за пару місяців. --Goo3 (обговорення) 20:27, 12 квітня 2018 (UTC)
 • Трохи більше часу потрібно для вивчення всіх тонкощів. Удачі Вам в заявці через пару місяців.--BiNA (обговорення) 12:47, 15 квітня 2018 (UTC)
 • Вивчила внесок. Зарано. -Імператриця Вікторія (обговорення) 22:59, 20 травня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Kolibri32)[ред. код]

 • По формальним критеріям проходить, мову знає, правки коментує, малоактивний тут — але це не критерій. Потрібно бути чесним, не знаю... — Alex Khimich 19:43, 11 квітня 2018 (UTC)Alex Khimich 14:31, 12 квітня 2018 (UTC)

Коментарі (Kolibri32)[ред. код]

 • Ви і справді думаєте, що 1 сторінка та декілька редагувань можуть надати вам такі права? Більше пишіть, більше поліпшуйте і у вас все вийде. Успіхів!--Professor Senkler (обговорення) 21:00, 11 квітня 2018 (UTC)
  • Дякую за коментар. Звичайно буду продовжувати поліпшувати і розширювати простір статтей в Українській вікі. Та, оскільки вимоги подачі заяви прописані офіційно на відповідній сторінці, та за наявності досвіду в іншій Вікіпедії, не побив чогось поганого в тому, щоб подати заяву на статус патрульного в Українскькій Вікіпедії. З повагою, --Kolibri32 (обговорення) 16:20, 12 квітня 2018 (UTC)

Запитання (Kolibri32)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання? Так, знайомий з вимогами патрулювання.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»? Вимоги такі ж самі, ВП:ПАТ.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт? Так, ознайомлений з правилом про швидкий відкіт.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором? Так, увімкнена функція. Так, вікіфікатором користуюсь.

Запитання від SitizenX[ред. код]

Шановний номінант, наразі ми маємо сумнівне задоволення спостерігати «зоряний десант» з рувікі. Що спонукало власне Вас до дописування тут, в укрвікі? Дякую --SitizenX (обговорення) 18:38, 19 квітня 2018 (UTC)

 • Добрий день колего. Дуже дякую за запитання. Я вчений, який цікавиться історією - зокрема історією різних явищ на планеті Земля. На мою думку проект «Вікіпедія» - це чудовий проект, який допомагає саморозвиватися, дізнаючись дуже багато нового і правдивого. Мені подобається писати, люблю аналізувати дані, вибирати саме важливе. Я вважаю, что простір «Вікіпедії», незалежно від мови країни на якій пишеться стаття, це можливість кожній людині дізнаватися правдиві речі та отримати максимальну кількість інформації стосовно тої чи іншої теми. І допомагати розвивати цей проект вважаю важливим для себе. Народився я у Радянському Союзі, тому чудово володію декількома мовами, українською у тому числі. Можливість якісно розвивати українську Вікіпедію вважаю своїм плюсом, так як вже знайомий з правилами і можу багато зробити у її просторі для збільшення кількості статей українською мовою у самій вищій їх якості. З повагою, --Kolibri32 (обговорення) 13:43, 22 квітня 2018 (UTC)

Підсумок (Kolibri32)[ред. код]

AlinaGusewa[ред. код]

Прошу надати мені права патрульного та відкочувача з метою поліпшення якості статей та боротьби з вандалізмом. --AlinaGusewa (обговорення) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (AlinaGusewa)[ред. код]

 • Доробок здебільшого відповідає ВП:ПАТ. Great Cockroach 007, кількість статтей не є критерій, і вимога її збільшити лише породить стаханівський рух із відповідною «якістю». Краще 2 якісних, у яких дописувач розбирається, чим 22 недоболванки, які ніхто не продовжить. AlinaGusewa, успіхів вам та натхнення. — Alex Khimich 21:20, 12 травня 2018 (UTC)
  @Alex Khimich: Здається я вже говорив, що кількість статей це мій особистий критерій. І, звичайно-ж, їх якість не на останньому місці (можна ж пописати рік/два статей на цю одну тему, в якій розбираєшся, написати кілька десятків якісних статей і потім подаватися, а не через 2 місяці після реєстрації.). Тут обговорення, я висловив свою думку. Тільки тому що це не є критерієм, я і утримався, а не голосував проти. ---GC 007 (обговорення) 21:26, 12 травня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Максим Стоялов DENAMAX (обговорення) 00:09, 14 травня 2018 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (AlinaGusewa)[ред. код]

 • Після «на Україні» я б і інший внесок користувача вивчила більш детально. Проти. -Вікторія III (обговорення) 23:01, 20 травня 2018 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (AlinaGusewa)[ред. код]

 • Внесок дуже непоганий, але мені здається зарано. У мене є питання, в тому числі і до кількості написаних статей. Ось прохання, коли перекладаєте статтю повністю або частково, ставте шаблон про повний або частковий переклад на сторінку обговорення. Успіхів. ---GC 007 (обговорення) 20:03, 12 травня 2018 (UTC)
 • Як вище. --BiNA (обговорення) 21:45, 18 травня 2018 (UTC)

Коментарі (AlinaGusewa)[ред. код]

Запитання (AlinaGusewa)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання? - Так AlinaGusewa (обговорення) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»? - Вони не відрізняються AlinaGusewa (обговорення) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт? - Так AlinaGusewa (обговорення) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором? - Функціі вимкнено. Вікіфікатором користуюся. AlinaGusewa (обговорення) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)
 • Аліно, серед створених Вами сторінок є тематичні й, скажімо так, дуже цікаві. Але, переглянувши їх, скажіть - Ви впевнені, що готові виконувати роботу на належному рівні й перевіряти /виправляти за іншими? Дякую--SitizenX (обговорення) 18:32, 12 травня 2018 (UTC)
  • SitizenX Дякую за запитання. Так, я впевнена, що готова виконувати обов'язки патрульного, тим більше часто зустрічаю статті що не патрулюються тривалий час. Я не можу обіцяти що буду днями перевіряти статті, однак по мірі знаходження у Вікіпедії, без проблем можу приділяти час на патрулювання існуючих статей-- AlinaGusewa (обговорення) 18:48, 18 травня 2018 (UTC)
 • Одразу скажу, що це не претензія, просто запитання: що спонукало вас вашу, фактично, першу, програмну статтю присвятити саме російській танкістці - не фінській снайперці, не польській медсестрі, а також не художниці, не співачці, не альпіністці? Чим вас так зачарував цей російський танк і його водійка? Невже тим cюжетом по "Інтеру"? Це перше. Ну і далі - чому іспанські фехтувальники, про яких ні книжки, ні статті, ні будь-якого іншого джерела? Іспанської, підозрюю, ви не знаєте (чому Ієроніма), фехтуванням навряд чи займаєтесь (чому "меч" а не "рапіра")? Може матимете можливість підшукати щось ближче до душі і з доступною інформацією? З хоча б одним українським джерелом? Mykola Swarnyk (обговорення) 19:37, 19 травня 2018 (UTC)
  Дякую колего, що звернули увагу. З танкістською це претензія, моя точно. А що це таке взагалі «на Україні»? Де це? Що взагалі за «на»? ---GC 007 (обговорення) 19:54, 19 травня 2018 (UTC)

Підсумок (AlinaGusewa)[ред. код]