Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності у кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Inflicted Voodoo[ред. код]

--Inflicted Voodoo (обговорення) 12:34, 12 серпня 2017 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Коментарі (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Запитання (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
Вимоги однакові.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
Так.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? А додаток для «перенаправлень»? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
Так і так. Вікіфікатором віднедавна почав користуватись.

Підсумок (Inflicted Voodoo)[ред. код]

Estabiano[ред. код]

--Estabiano (обговорення) 12:26, 6 серпня 2017 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Estabiano)[ред. код]

 1. Вважаю, що внесок користувача доволі якісний. Заслуговує, як на мене, статусу патрульного. --SW (обговорення) 16:48, 6 серпня 2017 (UTC)
 2. Але треба слідкувати за оформленням, навіть якщо це лише заявка. --Jphwra (обговорення) 17:14, 6 серпня 2017 (UTC)
 3. Внесок користувача хороший, статті гарні. Тим більше, що він взявся доводити статті до добрих, а це заслуговує поваги. Є певні недоліки, але вони несуттєві. Зокрема у статті Форт-Релайянс незрозумілий шаблон документація, у статті Ген (народ) два некоректних посилання на англвікі, у статті Джозеф Ладу некорекне посилання. Будь ласка виправте.--Стефанко1982 (обговорення) 19:37, 6 серпня 2017 (UTC)
  Дякую за зауваження. Супутні до Клондайкської лихоманки статті я писав, маючи лише дуже приблизне поняття про правила і форматування. Це швидше були вправи в літературному стилі. Зараз буду поступово доводити їх до ладу.--Користувач:Estabiano (обговорення)
  Зауваження виправлені.--Користувач:Estabiano (обговорення) 9 серпня 2017 (UTC)
 4. Лексика більш ніж менш, орфографію можна поправити. Підтримую з деяким авансом. Mykola Swarnyk (обговорення) 21:21, 6 серпня 2017 (UTC)
 5. --Yasnodark (обговорення) 13:17, 7 серпня 2017 (UTC)
 6. Успіхів та наснаги в роботі. — Alex Khimich 20:52, 17 серпня 2017 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Estabiano)[ред. код]

 1. Категорично, оформлення навіть цієї заявки шкутильгало. --Jphwra (обговорення) 12:35, 6 серпня 2017 (UTC)
Пане @Jphwra:, не будьте таким суворим до новачків. Я переглянув його внесок — жодної статті без джерел. Одна з них — добра, претендує на вибрану. Інша — претендує на добру. Нумо допоможемо йому разом стати кращим редактором, отримати статус патрульного. З повагою, --SW (обговорення) 16:48, 6 серпня 2017 (UTC)
 • Загалом пан @Jphwra: правий, у мене невеликий досвід форматування, багато-що роблю методом проб і помилок. У своє оправдання можу лише сказати, що сторінка ще була у моєму редагуванні, коли @Jphwra: оперативно зробив своє зауваження, і свої остаточні виправлення я вже не зміг зберегти. Estabiano (обговорення)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Estabiano)[ред. код]

Коментарі (Estabiano)[ред. код]

Запитання (Estabiano)[ред. код]

 • Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
 • Вимоги однакові, відповідальність за результат - на різних особах.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
 • Так.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? А додаток для «перенаправлень»? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
 • 1:Так. 2:Ні, не знаходжу такої опції у своїх "налаштування/додатки". 3: Ні, волію робити все вручну, але спробую у наступних редагуваннях.
  Налаштування/Додатки/Перегляд/«Виділяє перенаправлення тлом кольору кістки, та червоним тлом — посилання на неоднозначності.» --ReAlв.о. 19:50, 6 серпня 2017 (UTC)
Це у мене ввімкнено, але опція «додаток до перенаправлень» там не згадана. --Estabiano

Запитання від Стефанко1982[ред. код]

Питання не вплине на результат номінації, бо я вже проголосував. Цікаво просто для себе. Ви будете писати статті лише про золоту лихоманку, чи з часом розширите сферу своїх інтересів?--Стефанко1982 (обговорення) 19:41, 6 серпня 2017 (UTC)

Мої відповіді не залежать від того, чи вони можуть вплинути на голосування. Отже, золота лихоманка — хочу довершити форматування вже зроблених статей, можливо добавлю ще статтю про Малруні. На цьому, мабуть, зупинюся, бо подальше деталювання персоналій не викличе інтересу в українських читачів. Вважатиму, що ця тема буде висвітлена достатньо для широкого загалу. Я маю трохи досвіду дописування до IMDb, то можливо докладуся до кінематографу, або до питань науки і техніки. Моє переконання — вікіпедія має бути цікавою і пізнавальною, а не лише довідковою. --Estabiano

Підсумок (Estabiano)[ред. код]

SXe 92[ред. код]

--sXe_92 10:42, 7 липня 2017 (UTC)

Symbol support vote.svg За (SXe 92)[ред. код]

 • Стефанко1982 9:32, 2 серпня 2017 (UTC)
 • Внесок якісний. Користувачу потрібен статус патрульного, оскільки багато його статей, які підтверджені джерелами, залишаються неверифікованими. --SW (обговорення) 17:08, 6 серпня 2017 (UTC)
 • На зауваження в цілому реагує, багато недоліків виправлено. — Alex Khimich 20:55, 17 серпня 2017 (UTC)
 • Підтримую, зважаючи на готовність до діалогу і компромісу. Гарна риса для вікіпедиста. Mykola Swarnyk (обговорення) 16:13, 18 серпня 2017 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (SXe 92)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (SXe 92)[ред. код]

 • Беремо Graduating Speed, стаття не має джерел, як джерело подане посилання на файлообмінник, який публічно та голосно був закритий. Проблеми з обкладинкою (статус ліцензії неправильний), багато скріншотів з ігор, які теж мають проблеми. — Alex Khimich 15:52, 18 липня 2017 (UTC)
  Виправив, буду потрохи виправляти свої попередні помилки, тоді ще не був у курсі що до чого. — sXe_92 23:07, 06 серпня 2017 (UTC)
  SXe 92, дякую. — Alex Khimich 20:56, 17 серпня 2017 (UTC)

Коментарі (SXe 92)[ред. код]

Запитання (SXe 92)[ред. код]

так

 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?

Автоматично патрулюються статті створені користувачем зі статусом автопатрульного, або ті, що на момент редагування ним мали позначку «перевірена».

 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?

так

 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? А додаток для «перенаправлень»? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?

ні. так

 • @SXe 92: Ви ніяк не відреагували на зауваження Alex Khimich — Ви не бачите порушень чи вважаєте, що вони не мають значення? --ReAlв.о. 19:37, 6 серпня 2017 (UTC)
  • Вже виправив — sXe_92 23:07, 06 серпня 2017 (UTC)
   @SXe 92: Не зовсім. У вірному шаблоні обкладинки написано, що файл «може бути використана … лише за умов відповідності критеріям добропорядного користування». Відповідність критеріям слід обгрунтувати, для чого існує шаблон {{ОДВ}}. Використання таких файлів має бути обмеженим, потрібно вказати, для якої статті файл завантажено. Ось свіжий Файл:IcoFX Logo.png — тут навіть червоним попередження «Не зазначена назва статті!» і нижче «До користувача, який завантажив це зображення: Ви повинні вказати джерело роботи, всю доступну інформацію про авторські права, і детальне обґрунтування добропорядного користування». Тобто з файлами ще наводити і наводити порядок. Можливо, Ви не будете патрулювати чужі файли, але файли на зразок оцього свіжого логотипа позначатимуться патрульованими. Краще розібратися, щоб знати. А потім, для прискорення процесу, простіше завантажувати невільні файли через майстер завантаження — вибрати вид невільного файлу, накидати відповідей і він сам зробить щось таке Файл:КПХП ХНТУСГ - герб.png.
   І ще « багато скріншотів з ігор, які теж мають проблеми», про що писав Alex Khimich. Почитайте ВП:КДВ — що не так з цими скріншотами? --ReAlв.о. 22:56, 9 серпня 2017 (UTC)

Запитання від M.Swarnyk[ред. код]

Здається, знаю відповідь, але на всяк випадок все таки спитаюсь: Яке ваше трактування § 87 Правопису? Я не буду більше агітувати за гардкор і гевіметал, тут агітаторів вистачає, і ваша позиція мені зрозуміла. В мене питання про явно нові запозичення імен - Mark Hoppus названий вами Марк Хоппус, ще в одному місці Greg Hetson у вас Грег Хетсон, в той же час (і це дає мені якусь надію) Dexter Holland у вас Декстер Голланд а не Холланд? Це випадковість чи... Ваша Відповідь: Mykola Swarnyk (обговорення) 00:30, 16 серпня 2017 (UTC)

 • — Не експерт з правопису, найближчим часом виправлю дані зауваження sXe_92 17:48, 16 серпня 2017 (UTC)
 • Дякую, сподіваюсь дочекатися. Тоді проголосую. Mykola Swarnyk (обговорення) 21:01, 16 серпня 2017 (UTC)
 • Виправив) sXe_92 22:19, 17 серпня 2017 (UTC)

Підсумок (SXe 92)[ред. код]

MykhayloNaumenko[ред. код]

Ilay007[ред. код]

--Ilay007 (обговорення) 13:19, 21 серпня 2017 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Ilay007)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (Ilay007)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Ilay007)[ред. код]

Коментарі (Ilay007)[ред. код]

Запитання (Ilay007)[ред. код]

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання?
  • Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
  • Вони особливо не відрізняються. Залежить від статусу.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? А додаток для «перенаправлень»? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
  • Так, так, так

Підсумок (Ilay007)[ред. код]