Human Rights Watch

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Г'юман Райтс Вотч)
Перейти до: навігація, пошук
Hrw logo.svg

«Г'юман Райтс Вотч» (англ. Human Rights Watch, HRW — Нагляд за правами людини) — міжнародна, неурядова, неприбуткова організація, яка займається захистом прав людини більш ніж у 70 країнах світу зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, США. Організація була заснована у 1978 році під назвою «Гельсінкі вотч», теперішня назва прийнята у 1988 році. За офіційними заявами організації, вона не отримує фінансової допомоги від урядових структур, існуючи за рахунок приватних пожертвувань.

Історія створення[ред.ред. код]

Попередником організації була Гельсінкі Вотч, заснована у 1978 році для контролю за дотриманням Радянським Союзом підписаної Гельсінкської угоди з прав людини. У цей час також існували інші організації які слідкували за дотриманням прав людини в інших частинах світу. Всі ці організації об'єдналися у 1988 році у єдину правозахисну організацію Г'юман Райтс Вотч.

Г'юман Райтс Вотч є членом Міжнародної асоціації із захисту свободи слова (IFEX), міжнародної незалежної організації, яка відслідковує порушення свободи слова та займається організацією заходів та кампаній на захист журналістів, письменників та інших людей, переслідуваних за їх участь в заходах, пов'язаних зі свободою вираження думок.

Діяльність[ред.ред. код]

Основною діяльністю організації є боротьба проти гострих соціальних проблем сучасності, таких як:

  • Запобігання дискримінації;
  • Відстоювання політичних свобод;
  • Торгівля зброєю;
  • Використання та розповсюдження протипіхотних мін;
  • Дитяча праця;
  • Розслідування та публікація порушень прав людини;
  • Розслідування геноциду, військових злочинів і злочинів проти людяності;
  • Запобігання використанню солдатів-дітей;


Критика[ред.ред. код]

Основна критика Г'юман Райтс Вотч зосереджена на чотирьох основних напрямках: звинувачення у представленні неточних даних, звинувачення у вибірковій увазі до подій та порушень, звинувачення у ідеологічній упередженості та звинувачення у підозрілих шляхах фінансування. Найчастіше організацію звинувачують в упередженості стосовно Ізраїлю, Китаю, Сербії та деяких інших країн. Г'юман Райтс Вотч звинувачують також в отриманні коштів від уряду США та Саудівської Аравії, що на думку критиків може впливати на діяльність цієї організації.

В Україні[ред.ред. код]

В Україні організацію розкритикувала державна влада за оцінку подій, пов'язаних з Російсько-українською війною 2014 року на Донбасі. Речник Міністерства Закордонних Справ Євген Перебийніс заявив, що Г'юман Райтс Вотч стала жертвою інсценування терористів, які намагаються дискредитувати українську армію. За його словами, твердження організації не підкріплені жодними конкретними фактами та базуються на свідченнях кількох місцевих жителів. Речник також зазначив, що точка зору української влади у доповіді відсутня.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Організація Це незавершена стаття про організацію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.