Глибина у небі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Глибина у небі
A Deepness in the Sky
Жанр роман
Автор Вернор Виндж
Мова англійська
Написано 1999
Видавництво Tor Books[d]
Опубліковано березень 1999
Нагороди
Попередній твір Полум'я над безоднею
Наступний твір The Children of the Sky[d]

«Глибина у небі» (англ. A Deepness in the Sky) — науково-фантастичний роман американського письменника Вернора Вінджа, виданий у 1999 році і удостоєний декількох премій, в тому числі і премії «Г'юго» у 2000-му році

Сюжет[ред. | ред. код]

У романі «Глибина у небі» описується зіткнення двох різних культур, флоти яких зустрічаються біля віддаленої планети. Представники торгового співтовариства Ченг Хо ставить за мету розширити свої торговельні зв'язки. Об'єктом їх інтересу є планета Арахна, зірка якої володіє вкрай незвичайними фізичними характеристиками, в результаті яких планета періодично замерзає. Але біля планети кораблі флоту були атаковані флотом «емергентів» — високотехнологічної цивілізації, яка прагне підпорядкувати собі планету. У результаті зіткнення обидва флоти виявилися на межі знищення. Щоб вижити, їм доводиться співпрацювати. І спробувати вступити в контакт з цивілізацією розумних «павуків», що населяють Арахну. Обом групам необхідні ресурси й інфраструктура для того, щоб полагодити кораблі і покинути орбіту. Арахна, при належному розвитку, зможе надати необхідну технологічну базу.

«Павуки» знаходяться на технологічному рівні, порівняно з таким на Землі початку 20-го століття, однак раніше вони ймовірно могли здійснювати космічні польоти. Одночасно з подіями, що відбуваються на орбіті планети, описується політичне і культурне протистояння на Арахні.

Пов'язані твори[ред. | ред. код]

Роман «Глибина у небі» є своєрідним приквелом роману «Полум'я над безоднею» (англ. A Fire upon the Deep), що вийшов в 1992 році і також отримав премію «Г'юго». Дія «Глибини у небі» відбувається за 30 тисяч років до подій, описаних у романі «Полум'я над безоднею». Обидва романи умовно включають в цикл «Фам Ньюве», проте вони сюжетно незалежні, їх об'єднує лише один з головних героїв — Фам Ньюве, а також «Всесвіт», де відбувається дія. До цього циклу прилягає також невелика повість «Брехуха» (англ. The Blabber), що вийшла в 1988 році[1], і роман «Діти неба» (The Children of the Sky) 2011 року.

Видання та переклади[ред. | ред. код]

Вперше роман був опублікований в березні 1999 року у видавництві Tor Books, в обкладинці для цього видання використана робота Боба Егглтона. З тих пір роман неодноразово перевидавався в США (востаннє — у 2010 році). Крім того, роман перекладено на багато мов.

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Соболєв С.  // Лавка фантастики. — 2000. — № 4.
  • Добров О.  // Якщо. — 2000. — № 12. — С. 253—254.

Посилання[ред. | ред. код]