Гофбург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гофбург, вигляд з Гельденплаца. Перед будівлею — пам'ятник принцу Євгену Савойському

Гофбург (нім. Hofburg), також Гофбургський Імперський Палац — резиденція імператорів Австрії, яка довгий час слугувала домівкою для найвпливовіших людей Австрійської історії, включаючи родовід Габсбургів, володарів Австро-Угорської імперії. Зараз Гофбург слугує офіційною резиденцією Президента Австрії. Він також знаний як зимова резиденція, тоді як Шенбруннський палац вважається літньою резиденцією.

Місцина Гофбург документовано згадується починаючи з 1279 як урядовий центр багатьох імперій та республік. Lodovico Burnacini[1]

До комплексу Гофбург входять такі споруди :

Гофбург збудовано на Гельденплаці за часів царювання Імператора Франца Йосипа Австрійського, як частина Форуму кайзера[de], який так ніколи і не був закінчений.

Гофбург є творчою спадщиною багатьох видатних архітекторів, таких як італійський інженер-архітектор Філіберто Лючізі (Filiberto Luchese) (Leopoldischiner Trakt), Людовіко Бурначіні та Мартіно й Доменіко Карлоне, архітектори часів Бароко Люкас фон Гільдебрандт та Йоган Бернгард Фішер фон Ерлах (Крило Рейхсканцелярії та зимова верхова школа), Йоган Бернгард Фішер фон Ерлах (бібліотека), та архітектори величного Нового Міста («Нойє Бург») збудованого між 1881 та 1913 роками.

27 листопада 1992 пожежа охопила палац Гофбург. Від вогню постраждали Великий і Малий зали, де в 1814-1815 проходили засідання Віденського конгресу, два гобелени 18 століття, але пожежникам вдалося врятувати палац[2].


Посилання[ред.ред. код]

  1. "Hofburg, Wien" (history), Encyclopedia of Austria, Aeiou Project, 2006, webpage: Aeiou-Hofburg-English.
  2. 27 листопада в Історії

Джерела[ред.ред. код]